Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Igaz az, hogy unokatestvérek...

Igaz az, hogy unokatestvérek nem lehetnek együtt?

Figyelt kérdés
Hallottam valami ilyesmit, de egyik barátnőm nagyszülei első unokatestvérek, mégsincs hülye a családban :P

2012. júl. 10. 08:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Az én nagyszüleim is unokatestvérek. A nagymamám háromszor vetélt el, két vízfejű gyereke született. Jelenleg a negyvenéves Down-kóros nagybátyámat neveli. Édesanyám disz-es, a testvéreim közül mindenki dongalábas. A nagyiék egy 200lelkes elszigetelt faluból jöttek.

Nem azért nem lehet együtt két rokon, mert tuti hogy betegek lesznek a gyerekek. Ha a génkészletükben van hibás gén, az nem jön ki. Viszont egy közeli rokonnal nagyon sok gén közös. Ha a hibás állomány is az, akkor sokkal nagyobb az esélye, hogy az adott genetikai betegség előjön.

Továbbá ma más morálisan elfogadhatatlan, miután a családtagok sokkal könnyebben tartják a kapcsolatot.

2012. júl. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem arra értettem, nem akarok vele összeállni :). Csak érdekelnek az ilyesmik...
2012. júl. 10. 08:24
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Csak a szerencsén múlott, hogy nem lett fogyatékos a családjukban. Te jó isten..
2012. júl. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
89%
A genetikai részéről nem tudok nyilatkozni, viszont a családjogi törvény sorolja fel azokat a rokoni kapcsolatokat, amelyek alapján érvénytelen a házasság, és az unokatestvéri kapcsolat nincs ezek között. Tehát jogilag nem kizárt az unokatestvérek házassága. A genetikai részéről nem tudok nyilatkozni...
2012. júl. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

Jó lenne rendet rakni az agyakban végre. A hatályos családjogi törvény alapján első unokatestvérek is házasodhatnak egymással. Ha utódot is szeretnének, akkor ajánlott a genetikai vizsgálat/tanácsadás.

Néha hatalmas ökörségeket olvas itt az ember...

2012. júl. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%
Semmi törvény nem tiltja, hogy az unokatestvérek nem lehetnek együtt. Csak szerintem eléggé gusztustalan sajt unokatestvéremmel összeállni.A férjem elhagyott az unokatestvéréért aki 26 évig tényleg unokatestvérként volt kezelve, most állítólag szerelem van. Na ez undorító. Arra nem gondolnak a ilyen emberek, hogy ha beteg lesz a gyerek hogy fognak majd tükörbe nézni, hisz nagyban tehetnek róla. Régen más volt akkor sem volt normális, de a mai világban undorító!!!
2012. júl. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%

Régen az is normális volt, hogy 10ből 5 gyerek nem élte meg a felnőttkort.

Valószínűleg ötven éve más volt a családjogi törvény, mert nagyapám és a nagyanyám papíron unokatestvérek, viszont a papát örökbefogadták, és el kellett vinni az örökbefogadási papírokat a jegyzőhöz, hogy engedélyezze a házasságot, mert vér szerint nem rokonok.

2012. júl. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%
Nekem a szüleim unokatestvérek. Undorító és megvetem őket ezért. Bár nem vagyunk fogyatékosok a húgommal, mégis szégyellem a dolgot, plusz előre félek attól, hogy majd ha nekem lesz gyerekem, rajta ne jöjjön ki semmi emiatt. Egyébként van vagy 10 féle tartós betegségem (lisztérzékenység, allergia stb.), nem tudom, ez a felhalmozódás azért van-e, mert a szüleim rokonok. Lehet...
2012. júl. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%

Kövezzetek meg, de én évekig jártam az egyik 3. unokatesómmal.

Az őseink sokgyerekes családokból származtak, nem tartotta mindenki mindenkivel a kapcsolatot, így sokáig nem is tudtuk, hogy rokonok vagyunk. Ki is akadtunk, amikor rájöttünk - de aztán túltettük rajta magunkat.

Mi alaposan utánajártunk a témának, azt mondták nekünk, hogy ilyen fokú rokonságnál a genetikai kockázat már csak annyi, mint két nem rokon ember között.

Már nem vagyunk együtt, de nem emiatt.

2012. júl. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%

Nem tilos, de nem ajánlott. Nagyobb eséllyel születik beteg gyerek.

Ma már elérhetők genetikai vizsgálatok valahány hetesen, ki lehet mutatni sok (de nem minden) fejlődési rendellenességet és betegséget, és el lehet vetetni a beteg gyereket. De ez nagyon nagy trauma lehet a szülőknek, főleg a nőnek. És mi van, ha a következő baba is beteg lesz? Vagy 2-3 abortusz után teherbe se tud már esni? És mi van, ha a vizsgálat téved? Van hibaszázalék, születhet sérülten mégis, és előfordulhat, hogy rossz eredmény miatt egészséges babát vetetsz el.

Szerintem nem kell elítélni az unokatestvéreket ilyen esetben, de aki jót akar magának, az inkább mást választ.

2012. júl. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!