Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan akinek a szülei...

Van itt olyan akinek a szülei nagy balhét csináltak azért, mert vett magának valami drága dolgot pl laptopot?

Figyelt kérdés
Ezt utálom a szüleimbe, hogy már ez is baj nekik. Hogy minek az nekem, miért b*szom el a pénzem, egyszer említettem hogy kocsit akarok venni na akkor durrant el igazán az "agyuk". Mindenáron meg akarnak kötni.
2012. aug. 23. 12:59
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Bocs kihagytam hogy ezt mind saját megkeresett pénzemen.
2012. aug. 23. 13:03
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy? Otthon laksz?


Fontos kérdések.

2012. aug. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan, kihagytad, hogy hány éves vagy.

Ha ilyen a helyzet, kocsi helyett inkább költözz külön.

2012. aug. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%
Igen nekem is ilyenek voltak RÉGEBBEN.Aztán mivel nem adtam sosem a véleményükre költekezés tekintetében abba hagyták.Nem daccal kell le reagálni az ilyent,hanem magabiztossággal és közömbösséggel.
2012. aug. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is mindig ez megy. Mindegy mit akarok venni, ételt /nem élvezeti cikkre gondolok, hanem olyanra, amivel jól lehet lakni/, ásványvizet, ruhát, cipőt.. Azt tudják hajtogatni, hogy elb@szom a pénzem. Ez így is lenne, ha ők tényleg etetnének és ruháztatnának. Nem várom el, hogy megtegyék, de könyörgöm, ha anyám megszült, akkor legalább néha egy ebédet összedobhatna.

Egyébként mondd meg a szüleidnek, hogy így tanulod meg felelősségteljesen elkölteni a pénzed és nem hülyeségre. Biztos vásárolsz olyan dolgokat, amikre nincs és nem is lesz szükséged, de ha nem tapasztalod meg milyen ez, akkor felnőtt korodra is csak elherdálni fogod, amit megkerestél.

2012. aug. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
saját pénzed, mégis mire kellene költeni? Laptop ma már alap. A kocsit meg fenntartani húzós, de nekik is jó lesz, ha majd őket furikázod. Inkább költözz albérletbe, akkor nem szólnak vele.
2012. aug. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
29%
Talán félre is kéne tenned, az élet nem arról szól, hogy elköltöd a megkeresett javakat. Emiatt féltenek a szüleid, hogy nem tanulsz meg a pénzzel bánni és ki fog folyni a kezed közül.
2012. aug. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálam ebből nem volt gond, mert mindig akkor és olyan cuccokat vettem amik kellettek. És ők is tudták, hogy nem szórakozásból, veszem, hanem azért mert muszáj. Pl egyetem -> laptop.
2012. aug. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a mai napig szeretem kikérni a szüleim véleményét, vagy legalábbis elmondani nekik, hogy valami nagyobb értékűt szeretnék venni. Azt nem hagyom, hogy lebeszéljenek, ettől függetlenül nekem jobb érzés, hogy bevonom őket az életembe.
2012. aug. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A 7-es válaszolónak: szerinted nem tud félretenni, ha már van egy autóra valója? Én úgy gondolom, hogy már megtanult bánni a pénzével, és arra gyűjt, amit fontosnak tart. Autó, laptop. Mindkettő fontos a mai világban. Persze az autó sokaknak nem, de van aki nem tud élni nélküle.


A kérdezének én is azt tanácsolnám, hogy a félretett pénz egy részéből inkább költözz külön, hogy többet ne kelljen elszámolnod a szüleidnek a saját pénzeddel. Semmi közük hozzá. Nekem szerencsére nem volt ilyen gondom a szüleimmel. Kaptam zsepbénzt is, arra költöttem, amire akartam, sosem szóltak bele. Általában félretettem, mert egyébként mindent megvettek nekem amire szükségem volt, csak az olyan dolgokra kellett költenem, amit ők feleslegesnek tartottak. Például ha elmentünk szezon elején nekem vásárolni, és tudták, hogy otthon van 10 jó állapotú farmerem, akkor nem vették meg a 11. darabot, én viszont igen. De a ballagási pénzemet én is félre tettem anno és szeptember elején laptopot vettem belőle. Most főiskolás vagyok, az autó még nekem egyelőre távolinak tűnik, de legalább használhatom a szüleimét... :)

2012. aug. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!