Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósom azzal fenyeget, hogy...

Anyósom azzal fenyeget, hogy szülőtartást fog kérni. Ez jogos?

Figyelt kérdés

Van 2 kiskorú gyerekünk.

Ha jár neki, akkor az én fizetésem is számít?


2012. aug. 23. 14:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ha bővebben leírnád a helyzetet, mindjárt értenénk és válaszolnánk.
2012. aug. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Részletes leírást adhatnál, aztán tudunk válaszolni is
2012. aug. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A rokontartás közös szabályai:


60. § (1) Rokonaival szemben, az alábbi rendelkezésekben meghatározott körben, az jogosult tartásra, aki magát eltartani nem tudja és akinek tartásra kötelezhető házastársa vagy bejegyzett élettársa sincs.


(2) Tartásra a munkaképes leszármazó is jogosult, ha erre szükséges tanulmányai folytatása érdekében rászorul.


(3) Nem jogosult tartásra a nagykorú, ha magatartása miatt arra érdemtelenné vált.


(4) A gyermek a szülő érdemtelenségére általában nem hivatkozhat, ha a szülő tartási, gondozási és nevelési kötelességének eleget tett.

2012. aug. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Eddig támogattuk, de kiderült hogy meglopott minket ezért úgy döntöttünk hogy mostantól nem adunk neki többet pénzt.

Erre mondta, hogy akkor majd jogi úton elintézi.


Mi mind a ketten dolgozunk.

2012. aug. 23. 14:47
 5/14 anonim ***** válasza:
83%
Fejtsd ki bővebben.
2012. aug. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%
Én úgy tudom,hogy akkor igényelheti egy szülő,ha munkaképtelen vagy nincs elég jövedelme ahhoz,hogy megéljen.A gyereke vagy más lemenő ági rokon az,akinek majd fizetnie kell,tehát a férjednek igen,neked nem.Általában kb havi 10-20 ezer forintot szokott megítélni a bíróság ezekben az ügyekben.Akkor nem köteles fizetni a férjed,ha ezzel a saját megélhetését veszélyeztetné.
2012. aug. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Külön élünk tőle.
2012. aug. 23. 14:49
 8/14 A kérdező kommentje:

Ezek alapján az érdemtelenség nem jöhet szóba.


Anyósom dolgozik egyébként.

2012. aug. 23. 14:52
 9/14 anonim ***** válasza:
81%

Akkor nem kaphat. De a biztonság kedvéért valamelyik jogi fórumon, ahol ügyvédek válaszolnak, ott kérdezősködj ez ügyben. Pofátlan egy anyósod van. Nem is értem, én itt még jót anyósokról sose olvastam.

Sok sikert!

2012. aug. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%
Ha dolgozik akkor max az jöhet szóba,hogy olyan keveset keres,hogy nem tud belőle megélni.Férje,élettársa van?Mert ahogy látom elsősorban rá terhelnék ezt,aztán a férjedre.
2012. aug. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!