Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális ha állandóan veszeked...

Normális ha állandóan veszekedünk?

Figyelt kérdés
Tesómmal amióta az eszemet tudom veszekedünk, de nagyon csúnyát egymás fejéhez vágunk. én most vagyok 18 ő 16. ezt kifogjuk nőni vagy állandóan veszekedni fogunk?
2012. aug. 23. 20:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Kiskorunkban folyton veszekedtünk a tesómmal. Még a fejét is betörtem az asztal sarkába. Nagy korunkban is veszekedtünk, verbálisan még kegyetlenebbül. Aztán elköltözött a tesóm és minden megváltozott. Kb.15 éve jóban vagyunk, napi-kétnapi szinten beszélünk telefonon, egymásnak sírjuk el a bajainkat. Együtt kávézunk és szidjuk a férjeinket.

Minden változik. 29/L

2012. aug. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 yuda ***** válasza:

Négy gondolat:


Biztos feltünt, hogy ha utólag visszagondolsz egy-egy komolyabb veszekedésre, magad is rácsodálkozol, milyen apró, vacak ügy miatt robbant ki. Döntő többségben nincs komoly jelentősége, csak az érzelmek olyankor felfokozottak.


Veszekedés leginkább abból áll, hogy te is mondod a magadét, ő is. Senki nem akarja megérteni a másik álláspontját, illetve a magáéból nem enged. gyakorlatilag kimondható, hogy mindkét fél a maga igazságáért küzd.

Mondhatjuk ezt önigazságnak, vagy ismertebb nevén röviden önzésnek.

Veszekedő ember túlságosan önző , úgy érzi, kizárólag csak neki lehet igaza, de ez természetesen nem igaz.


Megoldás: Lásd be, nem te vagy az igazság letéteményese. Legalább ugyanannyi igazság van a másik álláspontjában, mint a tiédben, ha meghallgatnád, és elgondolkodnál rajta, felismernéd.


Akkor hagyjátok majd abba, ha megértitek, milyen vacak ügyek miatt marjátok egymást, mennyire nincs ezeknek jelentőségük, és még ennél is fontosabb: a békesség magasabb rendű, mint hogy kinek van igaza. Legtöbb esetben úgyis mindegy. Értelmetlen az egész.

2012. aug. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!