Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meg lehet teljesen nyílni egy...

Meg lehet teljesen nyílni egy kapcsolatban, ha előtte folyamatosan átvertek, megaláztak, megcsaltak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! (kérem, ne tegyék át a kérdésem más kategóriába! Itt értelmes válaszokat kapok:))

Szóval lehet sokan ismeritek az érzést: az előző kapcsolatotokban megaláztak, megcsaltak, becsaptak, nem éreztették veletek hogy nők vagytok. Velem csak ilyen volt, és mivel tizenéves voltam, nem igazán tudtam hogyan is működik egy kapcsolat, naiv, érzelmes liba voltam, azt hittem az aktuális örökre szól, és megváltozik miattam. Mindigis érzelmes voltam, sosem volt rövid, futó kalandom, szerettem ha van egy biztos pont az életemben, egy férfi képében. Persze az idő elteltével lassan rájöttem, hogy mégsincs így, fájt, de különváltunk az exeimmel, csak egyvalami maradt meg tőlük: a sok megaláztatás, összetörtem, hagytam magam kihasználni (tudom, az én hibám...) az önbizalmam a romokban.

Több mint másfél éve viszont van egy tökéletesnek tűnő férfi az életemben. Amikor ismerkedtünk, említettem neki, hogy sokat csalódtam már, ezért lehetek bizalmatlan vele. Sokáig csak hülyültünk, viccelődtünk, komoly dolgokba nem mentünk bele, féltem, hogy megégetem magam. Biztos, hogy óvatosabb vagyok, viszont a problémám az, hogy ez az óvatosság nálam bizalmatlanságot szült, azt vettem észre. Próbálom óvni őt azoktól a helyzetektől, ahol érzem hogy bánthatna, ha akarna. (pl. bulizni megy)

Nem fogom őt rövid pórázon, nem tiltok neki semmit, inkább magamban őrlődöm hogy hogy tudnék túllépni a sok fájdalmon, és legyek újra "naiv":) Tudom hogy benne bízhatok, tökéletes az összhang, a szerelem, tényleg sosem okozott csalódást, de félek hogy fog. Az eszemmel jól működne a kapcsolat, de a szívem fél. Amikor beszélek erről vele, mondja hogy ő már bizonyított, sosem tudna bántani.

Hogy lehet ezen túllépni?

22L


2012. aug. 24. 12:42
 1/7 anonim ***** válasza:

CSak az idő segíthet. Ezek szerint a 1,5 év még neked nem volt elég.

Én ennyire sosem voltam bizalmatlan, de tény, hogy én is nehezen "engedtem fel" a kapcsolatomban. Sokat viccelődtünk is ezen. Ma már több, mint 9 éve vagyok a párommal és vakon megbízok benne. Mégis néha elfog az aggodalom, hogy mi történne, ha csalódnom kellene benne - egy világ omolna össze. De ezek csak kósza gondolatok, nagyon ritkán.

Szóval szerintem csak idő kérdése.

2012. aug. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%

igen, buta voltál és naiv. normális ember azonnal kilép egy olyan kapcsolatból, ami fájdalmat okoz neki.

jegyezd meg, h a férfiak nem változnak. akinek gonosz alaptermészete van, az olyan is marad élete végéig. kár romantikus mesékbe ringatnod magad, h majd miattad jó útra tér.

enyhe kapcsolatfüggőségre utaló jeleket is vélek felfedezni.


egy kapcsolatba úgy érdemes belemenni, hogy tudod mit akarsz, mi az amit nyújtani tudsz, és mit vársz el.

2012. aug. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Csakis idővel, nagyon sok idővel.

Nekem kb 2-2,5 évembe került kiherevni egy ilyet.Retenetes volt, állandóan rémálmaim voltam, durván lefogytam és láncdohányos lettem.

És találtam egy boldog párkapcsolatot, de azért csak-csak eszembe jutottak a régi rossz emlékek és görcsbe rándult a gyomrom. Aztán szépen lassan, ahogy éreztem a párom állandó támogatását, úgy oldódtam fel. Amikor mellett volt betegségben, stresszhelyzetben, bemutatott a családjának, mikor minden nap egyből jött haza munka után hozzám, mikor nem akart elmenni bulizni nélkülem, mikor éreztem, hogy én lettem az első az életében. És mindezt kérés nélkül, magától.

A lényeg, hogy elfogadd, normális a bizalmatlanságod. Nem kell erőltetni, nem kell kinyílni...majd jönni fog magától. Te csak engedd el magad a kapcsolatban és ne került az ilyen helyzeteket, hanem minél többet élj át, hogy a párod bizonyíthasson!

Nekem a hab a tortán az volt, amikor rájöttem (de nem csak úgy gondoltam, hanem tényleg őszintén átéreztem), hogy ezek nélkül a kemény tapasztalatok nélkül nem lennék most az aki, nem tudnám úgy értékelni a párkapcsolatom, mint most. (hülyén hangzik, de mint a menhelyről kihozott kutya esete) Ha megmarad a gyerekkori naív, buta éned, akkor lehet egy ilyen embert, mint most a párod, észre sem vennél hanem még mindig az olyan típusú bunkó pasikért lennél oda. Tehát haszna volt a sok csalódásnak, megérte szenvedni! De ezt át kell érezned, magadtól kell rájönnöd.

Remélem segítettem! Kitartás, minden nap egyre jobb lesz, a nehezén már túlvagy!

2012. aug. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget! :) a barátom megérti h ilyen vagyok. Azt mondta hogy őt is megbántották már csomószor, de az én esetemben érthető h óvatos vagyok, a női mivoltomban aláztak meg...
2012. aug. 24. 15:02
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálam is volt, hogy megaláztak, megcsaltak az előző kapcsolataimban, az első ex után úgy gondoltam, hogy engem már nem tudnak ilyenekkel átverni, aha... persze... A másodikkal is ugyan ez volt, naív voltam, reménykedtem, hogy hátha ő más lesz, de sajnos tévedtem.

A harmadik párkapcsolatomig eltelt kb. fél év. Ő nála már az első pilanattól kezdve éreztem, hogy ő más.

Bár kellett fél év, hogy teljesen megtudjak nyílni a páromnak. 4 éve vagyunk együtt, idén költöztünk össze, jövőre lagzi.


Meg kell próbálnod ésszel is bízni benne, mert ez az örökké tartó bizonytalanság előbb utóbb rosszul fog visszaütni. Egy jól működő kapcsolatot nem szabad tönkretenni a régebbi sérelmeid miatt. Mert elhiheted a férfi is érzi, hogy teljesen megbízol benne vagy sem, és előbb utóbb neki is sok lesz, hogy ő csak bizonyítgat neked, de te akkor sem tudol megbízni benne.


Én is nehezen kezdtem el bízni újra a férfiakban, de megkell tanulnod elfelejteni a régi sérelmeket, elkell fogadni, hogy ami megtörtént az megtörtént, nem tudod visszafordítani az időt.

Ha megtaláltad a társat a párod személyében akkor próbálj meg mindent!!!


23/L

2012. aug. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok bocsi, 32 éves nő. Elírtam. :)
2012. aug. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

hát... minden ember más és más, nem büntethetem másnak a hibái miatt.... tabula rasa. tiszta lappal kell hozzáállni mindenkihez...a bizalmat nem kiérdemelni kell, hanem mindenkinek jár, amíg el nem játssza...


én abszolúőt nem rágódok az exeim miatt... tanulópénznek jó volt, tapasztalat, és ennyi, nélkülük nem lennék az, aki, aztán a téma le van zárva, közömbösek már.

2012. aug. 25. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!