Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van-e esélyem ezen a helyzeten...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van-e esélyem ezen a helyzeten változtatni? Volt férjem folyamatosan kifogásokat talál a megállapodásunk teljesítésével kapcsolatban.

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: a megegyezésünk szerint a két gyermekünk után kapok havi 45.000 ft tartásdíjat, plusz ezen felül a felmerülő egyéb költségek felét. Ezek a gyógyszer, ha kell a manóknak, osztálypénz, osztálykirándulás, stb...

Apuka külföldön dolgozik, tehát jól keres. Ennek ellenére többszöri szóbeli kérésemre sem volt hajlandó a számlákkal igazolt költségeim felét odaadni. Megkértem nemrégiben az ügyvédemet, hogy írjon neki felszólítást, mert már meguntam, hogy folyamatosan kérem, de hárít. Legutóbb az volt a kifogása, hogy most nincs pénze, majd fizetés után. Kapott fizetést, de most azzal a kifogással jött, hogy mivel én őt hivatalosan felszólítottam, ezért nem fog fizetni!! Az ügyvédemnek írt egy levelet, azt mondta, kérdezzem meg őt, hogy mit írt. Az ügyvédem engem nem tájékoztatott...

Sajnos másik ügyvédre nincs pénzem, ezért arra gondoltam, hogy bemegyek a helyi bíróságra, és panaszt teszek. Ez működőképes dolog lenne? Szeretettel várom a véleményeket.


2010. máj. 9. 17:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
59%
Szia! Ne haragudj én azért meg tudom érteni az exedet, havi 45 000 Ft nem kis pénz ebből bőven kellene tudnod finanszírozni az ilyen költségeket is. Más csak 10 000 Ft kap, ha két gyerek van, akkor általában 20-at és ebből állnak mindent. Természetesen ti megállapodtatok, de egy kicsit vehetnéd lazábbra a dolgot. Ha a havi gyerektartást rendesen fizeti szerintem nincs miért aggódnod.
2010. máj. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
22%

Én pedig szeretettel válaszolok.

16 éves létemre nem tudom ez milyen,de ha mindenki elgondolkodik rajta,értelmes lenne talán beszélni a férjel,hogy most mivan,mert a manóknak is kell a pénz,meg nehogy éhen haljanak.Mégis a gyerekek a legfontosabbak.Szerintem nem sokat segítettem,de egy próbát megér.

2010. máj. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.


Azt azért hozzátenném, hogy nagyrészt az ő viselkedése miatt kellett nekem a két gyerekkel albérletbe költöznöm, ami szintén nem kis pénz manapság. Engem terrorizált, vert, fenyegetett, én nem jelentettem fel őt akkor, mert már szabadulni akartam a helyzetből. De most azon gondolkodom, hogy még ezt is megtehetem...

Ha nem olyan rendes, hogy ezért legalább hálás lenne, akkor miért kíméljem?

2010. máj. 9. 17:59
 4/22 anonim ***** válasza:
59%
Ne haragudj, de a hivatalosan megítélt tartásdíjon kívül semmit nem követelhetsz a volt férjedtől. Ha beszáll az egyéb kiadásokba, az a te külön szerencséd és az ő jó szíve és belátása okán történhet. Ne fenyegesd ügyvéddel, mert a végén még te húzhatoda rövidebbet, ha "eltűnik" az életetekből.
2010. máj. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Na ez már más helyzet, nem volt joga bántani, fel kellett volna jelentened. Így utólag akarod megtorolni? Így már azért sokkal érthetőbb a helyzeted, de alakíthattad volna másként is a dolgokat, ezen utólag felesleges rágódnod. Már fel sem jelentheted a történtekért, így azt mondom próbáljatok békében meglenni egymással, ami megtörtént megtörtént, ezen változtatni nem lehet, undorító volt, ami tett :( Sajnállak érte, de úgy gondolom ez az anyagi bosszú a legrosszabb, amit tehetsz.
2010. máj. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
78%
Én egyet értek az első válaszolóval. Más csak azt a 20 ezer ft ot kapja. van hogy még azt se fizeti a volt férj. Te 45ezer ft-ot kapsz. szerintem örülj hogy egyáltalán ezt fizeti rendesen. Ha pedig ügyvéddel fenyegeted akkor azzal csak magadnak ártassz. Amugy az ügyvédre feltétlen szükség van? Hiszen már megállapodtatok. Az ügyvédre amit költessz költhetnéd a gyerekekre..
2010. máj. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
72%

Pontosan nem ismerem az érem mind a két oldalát.

45.000 Ft tényleg eléggé sok. És azt se értem, hogy miért gondolod, hogy ha külföldön dolgozik akkor atomatikusan jól is keres? Ha belegondolsz akkor az apuka részéről is jogos, hogy felvan háborodva amiért úgy kell havi 45.000 ft leperkálnia, hogy ezért mégcsak a gyerekeit sem láthatja.


Amenyiben tényleg nem tudod a gyerekeidet finanszírozni ebből a pénzből akkor nyugodtan meny be a bíroságra. Amire mindenképpen készülj fel az az, hogy számon fogják rajtad kérni a havi kiadásaidat. Ezért jó ha az előre tételesen levezeted ill. számlákkal igazolod.

Viszont jól fontold meg, hogy mitcsinálsz! Mert ha a bíróság végül mégis a férjednek ad igazat akkor lehet, hogy még kevesebb pénz is fogsz kapni!

2010. máj. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
50%
Hiába menne bíróságra, mert ennyiből bőven el kell tudnia tartani a gyerekeket. Ez havi 90 000 Ft-ot jelent, ezen bőven megvan 2 gyerek. Máshol 20 000 Ft-ot ítélnek meg, így hiába menne oda, csak veszítene, ne is menjen, nem jogos a követelése, a történtek ellenére sem.
2010. máj. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Várj! Most két gyerekre kapod a 45-öt vagy 1-re?
2010. máj. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
62%
"egyéb felmerülő költségek" nem jogi kategória, csak a tartásdíjat lehet rajta számon kérni. Ha azon felül nem ad semmit, akkor sajnos joga van ehhez.
2010. máj. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!