Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülőanya kötelezheti-e, hogy...

Szülőanya kötelezheti-e, hogy gyermeke eltarsa, biroság segitségével?

Figyelt kérdés

Két testvérem van, most kaptuk a hírt hogy anyánk a birosághoz akar fordilni hogy minket arra kötelezzen hogy eltartsuk őt. Nekem már családom van, köteles vagyok számára otthont illetve pézt biztositani?? Egyáltalán létezik ilyen eltartási kérelem??

Légyszi segitsetek...

Előre is köszönöm.


2012. aug. 25. 13:02
1 2
 1/18 tetro ***** válasza:
48%
Szerintem nincs szülőtartásra semmilyen jogszabályban hatályban jelenleg. Gondolom majd a választások előtt ezt a kártyát is ki fogják játszani...
2012. aug. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

A bíróság el fogja dönteni, joga van-e az anyának a tartásra? Megvizsgálja a gyermekek családi , jövedelmi helyzetét is.

Egyáltalán nem biztos, hogy meg is iítélik neki, ha kéri is.

2012. aug. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen létezik, de csak ha nem tud dolgozni stb. Rossz a viszonyotok, hogy magatoktól nem szeretnétek segÍteni neki?
2012. aug. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
2012. aug. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Igen rossz a viszonyunk, többször segitetünk neki, mégis mindig átvágott, meglopott, és mindig mi voltunk a rosszak. Befogadtuk, kaját adtunk neki stb.
2012. aug. 25. 13:15
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem nincs szülőtartásra semmilyen jogszabályban hatályban jelenleg."


Sajnos van, akármilyen deviáns, alkesz, munkakerülő az illető.

Pont az új Alkotmányba foglalták bele mert a döntéshozok tudják, hogy hamarosan százerek nem fognak kapni semmilyen nyugdíjt.

(Az államilag garantált nyugdíj és tb ellátást pedig ezzel egy időben kivették az Alkotmányból)

2012. aug. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

ma 13:15

A bíróság meg fog hallgatni titeket is.

2012. aug. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 tetro ***** válasza:
100%
De van rá jogszabály is már? Vagy ha eddig is volt, akkor most miért kellett belevenni az Alkotmányba?
2012. aug. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

4 dolgot kell bizonyítania, hogy megítéljék:


1. van tartásra kötelezhető gyereke

2. rászorul

3. nincs tartásra kötelezhető házastársa (tehát ha férjnél van, esélytelen!)

4. nem érdemtelen


amúgy szerintem a "meglopott, hazudott stb...." simán kimeríti az érdemtelenséget

2012. aug. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Hát én nem tudom, de nem fogom tudni őt is eltartani a két gyermekem mellet, illetve a férjem se nézi jó szemmel az edigi bal lépései miadt. Nagyon köszönöm a válaszokat. :)
2012. aug. 25. 13:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!