Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen jövő vár rá?

Milyen jövő vár rá?

Figyelt kérdés
A kérdésem azokhoz szól akik roma származásúak. Gyermekkorban milyen jövőről álmodoztak? S mennyire sikerült az álmokat megvalósítani? Előre is köszönöm a válaszokat.
2012. aug. 26. 15:02
 1/7 anonim válasza:
100%
Mindig is orvos akartam lenni, és lám, orvos vagyok:)
2012. aug. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok roma, de azért válaszolnék neked.


Teljesen mindegy, hogy milyen nemzetiségű valaki. Ebben az országban adott a lehetőség arra, hogy valaki tanuljon. Nem csak - a jelenlegi jogszabályok értelmében - 16 éves korig, hanem akár élete végéig is.

Az érettségiig és akár az egyetem/főiskola végéig ingyenes az oktatás.

Jó átlaggal, jó sport eredménnyel vagy kiemelkedő teljesítményekkel akár ösztöndíjat is kaphat az ember. Nem csak Magyarországon, de külföldön is.

Bekerülhet nevesebbnél, nevesebb felsőoktatási intézményekbe. Kiharcolhat magának - hosszú - éveken át hírnevet, elismerést.


Az életben minden csak arról szól, hogy ki mire akarja vinni. Mindenki álmodozik egyfolytában, nem csak kiskorában.

Az első 14 év a szülői neveléstől függ. Hiába van képessége egy gyereknek bármihez, ha a szülő esetleg a rosszra neveli, pl. lopásra, hazugságra, szülésre.


Másrészt pedig minden nemzetnek megvan a maga kultúrája.

2012. aug. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Negyedrészben vagyok roma.

Gépészmérnök vagyok, kamarai gépjármű szakértő.


Sokkal szebb élete kívántam magamnak, mint amit élek.

Az a tudat vígasztal, hogy nagyrészt nem az én hibám, hogy így alakult.

2012. aug. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Roma vagy nem roma...,tök mindegy!A lényeg hogy legyenek céljai,ambiciói és próbálja megvalósítani azokat!Tanuljon és dolgozzon,garantáltan eredményes jövő vár rá!
2012. aug. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A batyam fiatalon osszejott egy cigany lannyal. Nagy botrany lett belole otthon. Gyorsan vege is lett a kapcsolatnak de alany bejelentette hogy terhes.

A kislanyt anyukam nevelte fel, mert a lany a korhazban akarta hagyni. Mindig jo tanulo volt, a tanulmanyai befejezese utan / kozgazdasz/, sajnos kulsore az edesanyjara hasonlit igy nem volt konnyu szamara munkat talalni, /ciganyt nem szivesen alkalmaznak/ . Most egy nagyon jo munkahelye van, ahol inkabb kulfoldiekkel egyutt dolgozik /angol felsofoku nyelv. van/.

2012. aug. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A 2. válaszoló véleményét osztom, tényleg nem származástól függ. Az évfolyamtársam roma volt, és sikeresen államvizsgázott idén közgazdászként.
2012. aug. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát.
2012. aug. 27. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!