Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyszerűen nem tudom eldönteni...

Egyszerűen nem tudom eldönteni hogyan vegyem fel a leendő férjem nevét. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Persze nem azt várom el, hogy itt mondja majd meg valaki, de akárhányszor rá gondolok, hogy lassan esküvő dönteni kellene, egyszerűen nem tudok, gyomrom görcsbe rándul és hányingerem lesz.

Már csak ketten vannak versenyben. Páromnak különleges a vezetékneve, bár nem túlzottan, de nem is Tóth, Kovács, Juhász, Horváth stb. Én viszont Kovács vagyok, amit szeretnék teljesen elhagyni, így kettő verzió van még versenyben Forgács Istvánné, vagy Forgács Karina.

A legjobban nekem formailag a Forgács-Kovács Karina tetszene, de ez így nem hangzik túl jól.

Ti mit gondoltok?


2012. aug. 27. 08:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%
Szia, nekem az a változat jön be, hogy pl. XY-Kis Tünde.
2012. aug. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Forgács Karina
2012. aug. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%

szerintem is Forgács Karina legyen

ha csak Forgács Istvánné lennél és teljesen elhagynád a Karinát, ki se derülne a hivatalos papírokból, hogy hogy is hívnak valójában csak az h Forgács István neje vagy

(elég lealacsonyító de lehet csak én vagyok túl feminista, bocsi :D )

2012. aug. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Forgács Karina.
2012. aug. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
77%
Forgácsné Kovács Karina
2012. aug. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
91%

Én minden más esetben azt tanácsolnám, hogy vedd fel a férjed vezetéknevét -né végződéssel, és tarts meg a saját nevedet, így viszont Forgácsné Kovács Karina lennél, ahol a két "-ács" fura hangzásúvá tenné a nevet. A Forgács-Kovács csak még rosszabb lenne. Ezért azokkal értek egyet, akik az egy vezetéknévre szavaznak, szerintem is inkább Forgács Karina, esetleg megtarthatod a saját leánykori nevedet is, de akkor ugye fogalmilag kizárt arról beszélni, hogy "felveszed" a férjed nevét...hiszen nem veszed fel.


Tehát Forgács Karina.

2012. aug. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
78%

Nekem így tetszik nagyon,és amikor férjez megyek így lesz:

pl: Forgácsné Kovács Karina (: Nekem ez annyira bejön,hogy az csak na :D Mert felveszem a férjem nevét is,és az enyémet is meghagyom:)

2012. aug. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem ne vedd fel a férjed nevét, végtére ő sem veszi fel a tiédet. Viszont ha gyereketek születik, ő kapja mindkettőtök vezetéknevét.
2012. aug. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
67%
A Forgácsné Kovács Karina tetszene a legjobban, de ugye a Kovácsot el akarod hagyni. A Forgács Isvtánnéval sincs bajom, hisz azért megyek hozzá mert szeretem és vele akarom leélni az életem, semmi lealacsonyító nincs benne, bemutatkozáskor meg oda lehet mögé tenni, hogy Karina.
2012. aug. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
86%
Forgács Karina. Jobban hangzik mint a Forgács Istvánné!
2012. aug. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!