Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Ti mit szólnátok...

Szülők! Ti mit szólnátok hozzá, hogy a 14 éves lányotok South Park-ot néz? Megengednétek neki egyáltalán?

Figyelt kérdés
Nem rég kezdtem el nézni.Véletlen láttam a tévében,azóta függő lettem.
2012. aug. 27. 21:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%
Hát, örülnék, ha eredeti nyelven nézné, mert a fordításban elvész az "üzenet", helyette telenyomják káromkodással.
2012. aug. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Á,eredetin nem megy.Németes vagyok :)
2012. aug. 27. 21:15
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

14 éves korában egy gyerek ma, az internet világában gyakorlatilag azt néz meg, amit akar, tiltásnak csak az lenne az eredménye, hogy méginkább nézi.


Én inkább beszélgetnék vele arról, hogy a trágár szavak és a morbid poénok mögött a sorozat társadalmi, közéleti mondanivalójára is figyeljen, ugyanis minden részből levonható valami tanulság, illetve felhívja valamire a figyelmet. Bár személyes meggyőződésem, hogy a sorozat kezd ellaposodni, az újjabb évad részei már meg sem közelítik a kezdeti epizódokat.

2012. aug. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Én is néztem 14 évesen, semmi gondom nem lenne vele. Ha jól neveltem, akkor nem ettől fog elkezdeni káromkodni, és minden rész végén van valami pozitív konklúzió, szerintem ez jó.
2012. aug. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazgatna fel, nem ettől lesz barackmag ültető, 8 éves kínai lányokat gyilkoló szervkereskedő
2012. aug. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
10%
húú én nem örülnék neki, ha nézné. a sok káromkodás nagyon nem tetszik, ezért nem is nézem. ha a gyerekem nézni akarná, nem tiltanám meg neki, hanem azon gondolkoznék, hogy mit rontottam el :D
2012. aug. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Én emlékszem anno a HBO-n adták, 98-99 körül. Akkor voltam 10 éves, és mikor megnéztem olyan menőnek éreztem magam amiért a 18as South Parkot nézem :D Azóta nézem, és már nem menőségből mivel megnőttem :) Egyik kedvencem, görbe tükröt tart a társadalom elé, és némelyik rész nagyon elgondolkodtató. Szerintem nem gáz nézni, főleg hogy a mostani részek már kevésbé durvák mint a 10 évvel ezelőttiek.
2012. aug. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
A South Park a legjobb dolog a világon,én büszke lennék rád.
2012. aug. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 15 éves voltam, amikor a HBO-n elkezdték az első évadot. Bátyámmal eleinte titokban néztük. Beidőzítettük a videót és mindig attól féltünk, hogy nehogy a szülők észrevegyék, hogy megy a nappaliban a felvétel. Aztán egyik nap, amikor néztük vissza a felvételt, anyám észrevette és beült mellénk. Azután mindig együtt néztük, ő is nagyokat nevetett rajta.
2012. aug. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
77%

Nem vagyok szülő.

De szerintem ha értelmesen el tudod neki mondani, hogy egy-egy rész miről szól a felszín alatt, milyen jelenségre hívja fel a figyelmet, hogyan próbál tanítani, akkor meggyőzheted, hogy nincs ezzel semmi gond.

Pl. amikor negyedikesek lesznek, de vissza akarnak időutazni harmadikba, és Mr. Garrison elfogadja másságát. Vagy az a rész, amikor a város zászlajáról vitáznak, és kiderül milyennek kéne lennie egy rasszizmus nélküli világnak.

De vannak bőven részek, amikben nehéz ilyet találni :)


Nos, hozz te egy példát!

2012. aug. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!