Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem engedi hogy én fizessek,...

Nem engedi hogy én fizessek, de lassan rámegy a kapcsolatunk?

Figyelt kérdés

A barátom 28 éves,megszűnt a munkahelye.Amíg dolgozott mindent ő akart nekem fizetni,még egy gombóc fagyit se lehetett az én pénzemből megvenni.Ha elmentünk pl nyaralni,a szállásba,benzinköltségbe nem adhattam bele.

Ez engem már akkor is zavart,de azt mondta hogy ő a férfi és ezekről a dolgokról neki kell gondoskodnia.


Sajnos megszűnt a munkahelye 3 hónapja.A kis félretett pénzét pedig viszik a csekkek,most nem tudunk járni sehova. Gondoltam eljött most az én időm,hogy végre meg tudom őt én is hívni pl étterembe,és végre meg tudom hálálni azt a sok jót.

De nem engedi..... nem járunk sehova egész hétvégén otthon fekszünk még a közeli strandra se mentünk el,pedig az egész nap össz vissz 2000 forintba került volna,de azt mondta hogy inkább nem megyünk sehova,mertha én fizetek,akkor azzal megsértem a férfi becsületét.


Mit tehetnék? Munka nincs kilátásban neki....


22/L 28/F


2012. aug. 28. 09:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Ki előtt sérted meg a "férfi becsületét"? Az zavarná, hogy mások látják, te fizetsz? Akkor én simán a kezébe nyomnék otthon egy ötezrest, hogy "Vigyél el a strandra hétvégén" felkiáltással.


Jó nagy marhaság a kifejezés is egyébként, amúgy meg szerintem akkor sérülne a becsülete, ha otthagyna téged pl. egy verekedés kellős közepén...

2012. aug. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Ő azon az alapelven él, hogy a férfinek kell a nőt úgymond eltartani.Tehát a férfi dolga hogy a nőnek jó élete legyen.


Nagyon kezd rámenni az egész életvitelére hogy nincs munkája,nem tud mit kezdeni magával egész nap.

2012. aug. 28. 09:57
 3/15 anonim ***** válasza:
20%
Becsüld meg a srácot, mert én ilyet hírből sem hallottam idáig...
2012. aug. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
szerintem költözzetek össze és menjetek közös számlára, ez tűnik a legésszerűbbnek.
2012. aug. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Meg is becsülöm,de látom rajta ahogy 3 hónapja csak otthon van,nem hajlandó kimozdulni,szerintem kezd nagyon magába fordulni.

Ki szeretném őt mozdítani egy kicsit.

2012. aug. 28. 10:00
 6/15 A kérdező kommentje:
Én is mondtam neki,hogy költözzünk össze,de ő költözne hozzám és azt mondta hogy amíg minimum a rezsit nem tudja kifizetni addig nem jön... csak ha lesz munkája.
2012. aug. 28. 10:01
 7/15 anonim ***** válasza:
86%

Éttermi etikett szerint valóban a férfi fizet, de ez technikailag van így, tehát elé kell letenni a számlát és neki kell átadnia a pénzt.


Apámat is ha meghívom valamire, úgy fogadja el, hogy az asztal alatt átadom a pénztárcámat és ő fizet - mert elé teszik le a számlát.


A problémádat megértem, mert ez már nem gálánsság, hanem túlzott megfelelési kényszer.

A férjem is gáláns volt a randizós időszakban, nem engedett semmit sem fizetni. Mikor már összeköltöztünk, akkor a kassza is közös lett, bár technikailag külön számlánk van. De ha pénzre van szüksége, akkor szól, hogy elvitte a kártyámat (ne kapjak infarktust, hogy ki emelt le pénzt róla), én szintúgy, ha az övére van szükségem.


Üljetek le és beszéljétek át, mert ha másban is ennyire ragaszkodik a férfi-női szerepekhez, akkor könnyen oda lyukadhattok ki, hogy a későbbi gyerekeiteket ő csak öt méterről nézegeti, mert "ez a nő dolga", vagy a házimunkába nem fog besegíteni, mert az is a "nő dolga".

2012. aug. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Jajistenem... Fejlődnie kell, a férfinek nem kell szupermennek lennie! És őrült önzőség, hogy olyan marha nagyra tartja a "férfi becsületét", hogy még a te nyaradat, strandolásodat is feláldozza érte!


Nem értek egyet azokkal, akik azt mondják, becsüld meg. Merthogy nála NEM az a mozgatórugó, hogy NEKED akar jót, hanem hogy ő akar lenni a superman. Csak a saját büszkeségét szolgálja ki, nem téged.

Ha igazán szeret, nem a maga rögeszméjét állítja a középpontba, hanem téged, a te jól-létedet. Meg kell tanulnia "mi"-ben gondolkozni, nem "én"-ben.

Jaj, de felhúztam magam...

2012. aug. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Merev gondolkodása van a fiúdnak... próbálj beszélni a fejével.
2012. aug. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Elég rossz a hozzáállása, majd a gyerekekkel is csak te fogsz foglalkozni, mert ugyebár az a nő dolga. Moshatsz, főzhetsz takaríthatsz, mint egy cseléd, mert az a nő dolga. -ő szerinte, de ez nyilván a kapcsolatok ennek a szakaszában még csak az általad leírt dolgokban nyilvánulnak meg..

Beszéld meg vele, hogy ez így nem mehet, nem akarsz egész hétvégén otthon ülni.

Férfi becsület ezt tiltaná.. atyaúristen 21. században élünk..

2012. aug. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!