Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem kellene tenni a kapcsola...

Nekem kellene tenni a kapcsolatunk helyrehozataláért egy megcsalás után?

Figyelt kérdés

Szóval történt a dolog, hogy a feleségem félrenézett.. Volt nagy balhé, minden, de akkor megbocsájtottam, sok éve vagyunk együtt és érzem rajta, hogy szeret.


A problémám, hogy azóta kicsit el vagyok hidegülve tőle, de ő meg úgy csinál, mintha minden rendben lenne, ami szörnyen zavar, mert nem mehet minden úgy, mint régen. Sőt néha mondja, hogy miért nem szeretgetem annyira.. De nekem ez így nem megy.


Most normális, hogy én mondjam meg neki, hogy, hahó, valamit tenni kéne ám, hogy javuljon a helyzet, hogy újra közelebb kerüljünk egymáshoz! Mert nekem így nem érne sokat. Ha magától nem érezteti, hogy milyen fontos vagyok neki, csak esetleg az én panaszkodásomra, akkor ér még valamit az egész? Mert én közelebb kerülni nem tudok hozzá, mondani meg nem akarom, hogy mit kéne tennie, mert szerintem magától kéne máshogy viszonyulnia hozzám. De így meg nem megyünk semmire. Most ne legyek ilyen és kezdjek el panaszkodni neki, hogy nekem ez így kevés, vagy ha magától nem csinálja, akkor ette a fene az egészet.


2012. aug. 22. 10:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez totál olyan, mintha nagybátyámékat látnám.

Gyerek van?

De ha érzed rajta, hogy szeret, elégnek kellene lennie...lehet eleinte ő se mert többet, mert képmutatásnak érezné, és szolídan próbál(t) közeledni.

Ha nem tuddo szeretni, akkor lehet nem is kell, vagy kibírod, nem tudom, hány évesek vagytok, vagy különváltok., ha akkora kínszenvedés

2012. aug. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tennék semmit ezért már. Megcsalt téged és elárult,na nehogy már te tedd ki érte a szíved-lelked! küzdjön ő,ha veled akar maradni!
2012. aug. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idő után már én se tennék semmit. A megbocsátást megértem. De igazándiból véve akkor kellett volna mindkettőtöknek tenni a dologért.
2012. aug. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen, meg kellene beszélned vele, hogy neki is kellene valamit tennie, meg neked is idöt adni, hogy fel tudd magadban dolgozni a történteket.


Már csak azért is kellene beszélgetnetek, mert könnyen lehet, hogy szerinte azzal, hogy igy viselkedik veld, éppen azt akarja kifejezni, hogy szeret és fontos vagy neki, te meg nem igy érted. A legokosabb, ha konkrétan felirod, hogy mi az, ami zavar, és mi az, amit szeretnél töle kapni viselkedésben és ezt úgy adni oda neki, hogy nem bántani akarod meg kritizálni, hanem azt szeretnéd, hogy mindketten elmondanátok, hogy mit szeretnétek, mert igy csak félreértitek egymást.

Ha végképp nem tudtok egymßassal dülöre jutni, akkor keressetek fel egy családterápiát, mert ott szakeberek tudnak segiteni, ami eleve könnyebb egy kivülállónak, mert jobban átlátja a problémákat.

2012. aug. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%

Azzal hogy megbocsájtottál azt érted el hogy minden marad úgy mint rég.Ha nem tudsz tullépni ezen akkor nem kell megbocsájtani,szakitani kell és kész.

Egyébként én ebben a helyzetben tuti megmondanám hogy mit szeretnék hogy minden jó legyen,ne várd el hogy gondolatolvasó legyen.

2012. aug. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen beszéljétek meg, mert egyikötök sem gondolatolvasó, és igy csak végképp tönkremegy a kapcsolatotok.
2012. aug. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 yuda ***** válasza:
100%

Amikor megcsalt, te úgy döntöttél, hogy megbocsátod neki igaz?

Megbocsátás azt jelenti, hogy adtál neki egy új és tiszta lapot. Jól mondom?

Ha ezt komolyan gondoltad, akkor tegyél is úgy.

Ha nem úgy gondoltad, akkor viszont felmerül a kérdés, hogy miért nem mentetek szét, ha nem tudod bevenni?


Gondolkozz el azon a kifejezésen, mit jelent megbocsátani!

Számomra azt jelenti, elfelejtem, tiszta lapot adok, eldobom, úgy, hogy soha nem keresem újra... ilyesmik.

Ha megbocsátottál volna igazából, akkor évek múltával nem ez járna az eszedbe.

Ha megbocsátottál, akkor a tiszta lap azt jelenti, hogy egyformák vagytok úgy, mintha semmi nem történt volna. Ha ez nem így van, akkor nem bocsátottál meg.

Ha tiszta lap, akkor nem kell senkinek semmit bizonyítania.

Egyelőre tehát ott a helyzet, hogy ő azt várja, hogy feleséged komolyan vette, hogy te megbocsátottál és várja, hogy ebben a szellemben gyengédebb legyél, te pedig fenntartásaid miatt nem akarsz lépni, hanem várod hogy bizonyítson?

Ha végiggondolod magad, rájössz, hogy saját csapdádban vagy és neked kell lépned.

Egyik szavaddal ütöda másikat: szeret-ezt írod, de tegyen valamit?!

Brrrrr :D

Mégis mit tegyen? :D

2012. aug. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Utolsó, nem volt ez olyan régen, néhány hónapja. Mondjuk tehetné azt, hogy kifejezi, hogy fontos vagyok neki. Ha érzi, hogy próbálok megbocsájtani, de néha nehezemre esik, akkor talán ez sokat jelentene nekem. Nem kell szavakkal, csak tettekkel.


Csak az a bajom, hogyha én ezt tettem volna vele, akkor összetörném magam, hogy helyrehozzam. Szerveznék programokat (egyébként így is megtettem, meg jónéhány egyéb lépést is felé), lépten nyomon éreztetném vele, hogy mennyire szeretem, és nem azért mert ő ezt mondja nekem, hanem mert szerintem ez a legalapabb dolog egy ilyen esetben.

2012. aug. 22. 11:20
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Én,mint megcsalt nő írom azt,hogy nem neked kéne teperni.Nem Te csaltad meg, hanem Ő téged.

Marha is lett volna, ha még én ajnározom a férjem, ő híbázott.

Viszont. Azt is hozzá kell tennem, hogy ált. mind a 2 fél hibás abban hogy megtörtént.Én is magamba néztem, és tudtam, hogy mit nem csináltam jól.(kevés szex, beszélgetés, közös prgram,kinek mi, ez változó)

Úgy áltam a dolgokhoz, mind a2-en meg legyünk elégedve.

Szóval, egyikőtöknek sem adok igazat, inkább mind a kettőtöknek VAN valami igaza.

2012. aug. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem neálatok a legnagyobb gond, hogy a kommunikáció nem müködik köztetek.

Amit ö csinál, az a saját szemszögéböl nézve éppen az, hogy mutatni akarja, hogy szeret és fontos vagy neki - ezért kéri, hogy szeretgesd, mert ezzel azt fejezni ki, hogy ragaszkodik hozzád, te meg nem ezt érted belöle, és mást vársz.

Üljetek le, beszélgessétek át a helyzetet, mondd el, hogy te mit vársz töle, ö is a saját kivánságait és ha meg tudtok egyezni, akkor lesz esélye annak, hogy túl tudjatok lépni ezen.

2012. aug. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!