Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A lányom Pécsett kezdi meg az...

A lányom Pécsett kezdi meg az egyetemei tanulmányait? Kell aggódnom?

Figyelt kérdés

Az elmúlt hónapok történése miatt eléggé féltem őt.

Tényleg ennyire megromlott a közbiztonság?

Ő úgy gondolja,hogy ha az alapvető dolgokat (nem mászkál éjszaka egyedül,kerüli az olyan környékeket,taxival megy stb) nem lehet baj. NEktek mi a véleményetek?


2012. aug. 28. 10:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolnám, hogy Pécs rosszabb lett, mint bármely más település. Oda kell figyelni, éjszaka nem egyedül mászkálni, és nem lesz baj. De amúgy is, az ilyen dolgok sajnos nem helyhez kötöttek, bárhol előfordul az ilyen.
2012. aug. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én született budapestiként azt gondolom, hogy mindig vigyázni kell magunkra, függetlenül attól, hogy a média épp mit kap föl.


Sajnálatos az eset, ami történt, de azt hiszem, kicsit túl lett spilázva és rémületkeltésre hegyezték ki. Mindig vannak ilyen sajnálatos esetek, ha otthon ülne a lányod, akkor lehetne ezeket csak kiküszöbölni 100%-ban. Amiket leírtál példának - nagyon igazak.

Egyedül nem jövünk el buliról, taxiba szállunk, nem hallgatunk zenét hazafele menet, ha balhés embert látunk átmegyünk a másik oldalra, valakinek mindig elmondjuk, hogy hova megyünk el este és mikor szándékozunk hazajönni, ha mégis valami gond lenne, akkor sikítunk, kiabálunk, hangoskodunk.


Ezeket nagyon fontos alkalmazni, de szerintem bárhol megtörténhet a baj, nem csak Pécsen. Nem hiszem, hogy az utóbbi esetek miatt veszélyesebb lenne a város, mint általában.

2012. aug. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Idén 6 embert öltek meg Pécsett, kevesebbet, mint az elmúlt években bármikor (időarányosan), csak valamiért 3 esetet fölkaptak az országos médiumok.

Ráadásul az összes elkövetőt elkapták...

2012. aug. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Igen,én is úgy érzem a média valamiért most felkapta már-már szenzációként ezeket a dolgokat.

A lányomnak van egy osztálytársa,akit a szülei nem engednek leköltözni Pécsre,inkább halasztatnak vele egy évet és jövőre új felvételivel máshova.

Ezt már túlzásnak tartom.

2012. aug. 28. 11:08
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Az említett két ügy nagy hírverést kapott.

De ha a történtek mögé nézel: a meggyilkolt lány késő éjjel kihalt részen sétált egyedül.

A meggyilkolt fiúnak pedig valamilyen személyes ellentéte volt a gyilkossal.


Pécsen éltem két évig egyetemistaként, kifejezetten biztonságos város. A legrosszabb ami történt velem, hogy egyszer beszólogatott egy csapat részeg fiatal.


A lányodnak tényleg elég arra figyelnie, hogy ne mászkáljon éjjel egyedül, ha netán valahol kocsmai feszültség van, akkor gyorsan távozzon és igen, valóban inkább taxi, mint éjszakai járat.


A figyelmetlen vezetők miatt inkább félteném, sok a kanyargós utca és tapasztalataim szerint sokan nyomják neki, hiába nem belátható a kanyar.


Egyetemistákkal egyébként akkor szokott baj történni, ha ő maguk felelőtlenek. Pl. kiül a korlátra a negyediken, aztán átbillen rajta vagy "átérek én még a pirosban a kocsi előtt". Gondolom ilyeneket eleve nem csinálna.

2012. aug. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Pityeeesz ***** válasza:
19%
Pécs mindig is egy undorító hely volt. Nem csak a közelmúlt eseményei miatt, de az ottani éjszakai élet mindig elég mozgalmas volt és nem pozitív értelemben.
2012. aug. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én 5 éve vagyok egyetemista Pécsen. Nagyon szeretem ezt a várost.

Azt gondolom, hogy túl nagy hírverést kaptak ezek az esetek, az országban lévő többi esethez képest. Ráadásul más városban nem is hallottam olyan összefogásról, mint amilyen itt volt, hogy megtaláljunk valakit.


Nem hiszem pl. hogy Budapest biztonságosabb lenne, én ott sem mernék egyedül sétálni este és nálunk a kis városban is történt már hasonló eset.


Felelősségteljesen kell viselkedni, és talán nem történik meg a baj. De ez egyáltalán nem város függő.

2012. aug. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a véleményem hogy nem kell annyi hiradót nézni..a híradások fele fals és felfújják a dolgokat,semmivel nem rosszabb a közbiztonság mint 10 évvel ezelött,sőt még talán jobb is.Csak akkor még nem folyt ennyi sz.ar a tv-ből.Én enm is nézek tv-t,sokkal nyugodtabb az életem,nem lehet félelemben élni mert csak megmérgezi magát az ember.Ha pozitívan állsz a dolgokhoz akkor azt kapod.Ha mindenben a rosszat látod akkor elöbb utóbb be is fog következni a dolog.Vonzás törvénye ami működik...
2012. aug. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem biztonságtalan város.

Egy éves járok oda, a legrosszabb dolog az volt, hogy megbüntettek a buszon. (De erről is én tehettem, mindegy...)


Az összes többi élményem pozitív a várossal és az egyettemmel kapcsolatban egyaránt! :)

2012. aug. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

ma 11:25 vagyok!


Egy jó pl szeretnék mondani.Külföldön egy nagy város nem túl jó környékére keveredetm gyalogossan,az egyik utca sarkán 10-15 török fitala ember bandába verődve kiabáltak.Nem voltak túl szimpik nekem,mindenki menekűlt át a túl oldalra,mondom rohadjon meg én akkor is besétáluk közéjük kipróbálom a vonzás törvényét.Határozottan beséteáltam közéjük köszöntem nekik,vissza köszöntek és utat adtak nekem és elengedtek megkérdezték hogy hogy vagy?Mondom köszi jól!És ti?Mi is köszi!Hát ennyi..

2012. aug. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!