Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha te finanszírozn...

Mit tennél, ha te finanszíroznád a gyereked egyetemi tanulmányait, a gyerek meg félvállról venné a sulit, és több tárgyból bukna, és csak az az írásbeli vizsgája sikerülne, ahol tud lesni a másikról?

Figyelt kérdés
És ez mellett egész nap a gép előtt ülne,és úgy tenne,mintha tanulna,és hazudozna összvissza.
2012. jan. 14. 17:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

közölném vele, hogy nem fizetem tovább a tanulmányait, mehet szakmunkásnak

ha ez se használ, tényleg nem fizetném tovább

2012. jan. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Elzavarnám dolgozni. Ultimátumot kapna, aztán mehet, ahova akar.
2012. jan. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
44%

Közölném vele, hogy itt az ideje állás után nézni, és saját zsebből finanszírozni a tanulmányokat.

Nagyon sokan így csinálják, éhen se halnak, sőt... még van po.fájuk jól is tanulni, hogy minél több ösztöndíjat kapjanak, és AKARJÁK a sikert.

Nem egy ilyen diák annyira po.fátlanná válik, hogy még arra is képes, hogy egy éves szakmai gyakorlata legyen, mire elvégzi a fősulit. A legrosszabbak azok, akiket a munka/gyaksi helyük hív, hogy annyira elégedettek voltak vele, menjen oda állandóra.


Bocs, de agyvérzést kapok az ilyen semmirekellő kölyköktől. Akik azt hiszik, hogy a továbbtanulás egy remek lehetőség, hogy lógjanak, mivel lusták elmenni dolgozni, de nem elég jók, hogy el is érjenek valamit a tanulással.

2012. jan. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
20%
Sajnos én ebben a szituban voltam, vagyok mind2 gyerekemmel és még ràadàsul külföldön. Bukni nem buktak, de tovàbb tartott a tanùlàs. Talàn ebben az évben be lesz fejezve. Biztam bennük nagyon, zsarolni nem zsaroltam õket semmivel, csak biztattam.
2012. jan. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

17:27-es vagyok

Még annyit, hogy besegitettek nekünk, hogy vàllaltak a tanùlàs mellett munkàt!

2012. jan. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

Eddig erre azt válaszoltam volna, hogy nem engedném költségtérítésesre, ha nem elég jó ahhoz, hogy államira bekerüljön, akkor mit vár az egyetemtől? De mivel az új törvény miatt nagyon kevesen mehetnek államira, ezért nyilván fizetném neki. De akkor nagyon nézném a jegyeit, és ha észreveszem az általad leírt dolgokat, akkor megszüntetném a támogatást.


Egyébként sajnos többen csinálják azt, amit leírtál, mint gondolnád. Ezért nem olyan hülyeség Hoffmann Rózsa alapötlete, mert a lébecolókat garantáltan ritkítja, csak hát pont olyan képzésekbe nyúlt bele, amivel a legtöbb esélye van az embernek elhelyezkedni...

2012. jan. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%
Látszik hogy nem sok válaszolónak van itt saját gyereke.Tény hogy hatni kell rá de nem úgy hogy fizesse saját pénzből.A jövője függ a szüleitől , ha fizetik a tanulmányait akkor többre viheti az életben.Munka mellett meg nem lehet tanulni , kivéve ha levelezős szakra jár az ember.
2012. jan. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
Tudod kedves kérdező, nem akkor kell elkezdeni a gyerek nevelését, amikor már bankot rabol.
2012. jan. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%

17:36


Miért ne lehetne tanùlàs mellett dolgozni, az én gyerekeim csak szombat délutàn vàllaltak egy kis munkàt, és igen is jó, mert belevezeti õket az életbe is.Viszont gondolom az itthoni kereset és a nyugati kereset sem egyforma. Egy hónapban 2-szer ha dolgoznak hétvégén, nem àrt meg nekik.Ja és ezt maguktól hatàroztàk el.

2012. jan. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%

Kedves 7-es válaszoló, áruld el, hogy hatnál rá? Ha egy egyetemista nem éri fel ésszel, hogy milyen súlyos pénzeket adnak ki a szülei csak azért hogy ő tanulhasson, ő meg látványosan szarik bele az egészbe, akkor igenis megérdemli, hogy a saját kárán tanuljon. Persze lehet neki adni egy félév haladékot, hogy összeszedje magát, de aki felnőttként is ilyen link, az nem sok reménnyel kecsegtet.


Igen, van gyerekem nekem is, és én is voltam egyetemista. Nem a szüleim fizették a tandíjamat, hanem az állam, mégsem lébecolni jártam oda, hanem hogy tanulhassak. Többek között ennek köszönhetően tudom majd támogatni a gyerekemet, aki most fog felvételizni, hogy az új törvények, megszorítások ellenére is esélye legyen a tanulásra, mint ahogy nekem is megvolt. És igenis elvárom tőle, hogy ne linkeskedje el a tanulmányait, de ő fel is éri ésszel, mert így lett nevelve. Egy egyetemistát már nincs hova nevelni.

2012. jan. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!