Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor mit lehet csinálni?...

Ilyenkor mit lehet csinálni? Ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

Ma is megtörtént az nálunk,ami szinte 2-3hetente hétvégenként bekövetkezik:

anyukám,aki élettársával él,tőlünk 2utcányira,részegen jött haza,mert megint bántalmazta az élettársa!! Már ott tartanak,hogy ma anyunak a jobb keze tiszta vér volt,mert törött pohárral trancsírozta szét az élettársa a kezét...előbb-utóbb,mert biztos vagyok benne,valamelyikük ott marad,megölik egymást!

Nem mindig piásan jön haza anyu,de ma pont az volt. És a probláma az,hogy azért jár minden egyes ilyen civakodás miatt ide anyu,mert ez az ő háza. Mi(én,párom és kisfiunk)csak itt lakunk,mert megengedte. De minket ez már nagyon zavar,párom tiszta ideg már amikor anyut meglátja a kapuba...de mit tudok csinálni?? Nem mondhatom,hogy viszlát,józanodj máshol,nyalogasd odébb a sebedet,mert ő akkor jön ide amikor akar! Csak nagyon rosszul viseljük már ezt,lassan másfél éve!


Költözzünk el? vagy már be se engedjem? Mit csináljak?? S.O.S.!!!


2009. júl. 26. 23:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Beszélj vele mikor józan,értesd meg vele hogy bár egy család vagytok,benneteket felzaklat ez a viszálykodás az élettársával és nem szeretnéd ha a férjed emiatt elhagyna benneteket.Ha nem változtat,költözzetek el.Amúgy az élettársa viselkedése sem épp felhőtlen szerelemről árulkodik.Lehet hogy tőle sem ártana anyukádnak megszabadulnia.Mi az hogy széttrancsírozta a kezét???Na,ne már!
2009. júl. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez az anyukád lakása...


Az lenne a legjobb, ha ti mennétek el máshová lakni és akkor nyugtotok lehetne!


Mondjuk, ha bajban van anyukád, akkor is be kellene engedned még a saját lakásodba is, ugye nem tennéd meg, hogy becsapod az orra előtt az ajtót?


1. Vigyétek el egy kórházba látleletet venni, ki tudja később mire lesz jó ez a dokumentum...


2. Vigyétek el anyukádat elvonókúrára, hogy meggyógyulhasson...


3. Próbáljátok rávenni, hogy hagyja ott ezt a brutális állatot és kezdjen új életet (legalább az unokája miatt!)...

2009. júl. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

A látleletet én is jó ötletnek tartom. Elvonó? Aki iszik, ritkán ismeri el. Az én anyám pl. az én férjemre kiabálja fűnek-fának, hogy alkoholista, pedig szegény alkoholmentes sört iszik, nagyon-nagyon ritka alkalom, hogy iszik egy pohár pezsgőt, vagy rendes sört. Anyámnak meg a ruhásszekrényéből kikandikálnak a féllityis pálinkásüvegek...

szóval hogy hogy viszed elvonóra, az nekem nagy kérdés.

De ha józan és akkor lehet vele beszélni, próbáljátok meg. Hátha elszégyenli magát. Mégiscsak szülő, nagymama, mindenki életét nem keserítheti meg.

Igen, ha elköltöznél, akkor nem lennél köteles beengedni. Még az is lehet, neki sem lenne bőr a képén odamenni. De honnan tudni, mennyi önkontrollja van részegen? ha ott virnyákolna a kapuban, akkor ott is csak beeresztenétek.

Ha meg otthagyjátok a házat, akkor alkoholistáék előbb utóbb folyékony halmazállapotúra változtatnák...

nehéz megoldást találni

2009. júl. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ki nem zárhatod,mert az Ő LAKÁSA. Megértem,hogy zavar titeket,mert mindenkit zavarna,ha az anyukája részegen menne hozzájuk,pláne,hogy még bántalmazza is az éllettársa. Józan pillanatában beszélj vele,hogy inkább költözzön haza,akkor lehet,hogy nem is inna. Ha ez nem működik,akkor mond meg neki,hogy inkább elköltöztök Ti. Elöbb-utóbb úgyis saját házat vagy lakást kell vennetek. Persze tudom,hogy nem egyszerű.
2009. júl. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi a váaszokat!

Látlelet,szerinte 8000Ft és neki annyit nem ér meg az egész,semmit nem tudna vele kezdeni.

Elhihetitek,hogy elvonóba uti nem fog menni. Ő is tipikus alkoholista. Eleve be se vallja...


ja és még az a gond,hogy hazajön,alszik itt 1, max. 2napot ,majd eltűnik. Mivel kijózanodik mindkettőmkibékülnek és visszamegy hozzá,mintha mi sem történt volna. Aztán vagy jövő héten vagy pár héttel ésőbb kezdődik minden előlről...

2009. júl. 27. 13:56
 6/6 A kérdező kommentje:
ja és ebből a házból-előbb-utóbb mennünk kell mert elfogják árverezni. és akkor ő hova megy?? Mi van ha majd hozzánk akar költözni??
2009. júl. 27. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!