Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elhagyjam a barátomat, mikor...

Elhagyjam a barátomat, mikor lehet, ha nem a családjánál élnénk működne a kapcsolatunk?

Figyelt kérdés
A barátom családjához költöztünk fél éve. Előtte albérletben laktunk, de sok volt a költség. Másfél éve vagyunk együtt. Mindketten 22 évesek vagyunk, tanulunk. Zavar, hogy ott lakunk, akadnak is problémáim a családtagjaival, de nem szólhatok semmit, mivel Ők engedtek be az otthonukba. A barátom már egyszer megütött. A probléma az, hogy sokat veszekszünk, ami van, hogy elfajul, de megvédem magam és ez mind kihallatszik a szobából.Emiatt most a családja úgy néz rám, mint egy bűnözőre.Nagyon szeretem Őt, de összepakoltam a dolgaimat. Nem tudok úgy itt élni tovább, hogy mindenki engem okol és megvan a véleményük.Félek, ha meglépem ezt a lépést, végleg elveszítem, bár tudom, hogy nem normális vizekre evezett ez a kapcsolat.Mégis nem tudom, mit tegyek. Maradjak és várjak, míg végzünk a tanulmányainkkal és elköltözünk, de közben felemésszen ez az egész? Ráadásul mögöttem nem áll ott a biztos háttér.

#veszekedés #döntés #szakítás #kétségbeesés #együttélés #bántalmazás #a barátom családjánál élünk #miért nem működik a kapcsolat #megoldás a problémákra #problémák a barátommal
2012. aug. 30. 09:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne a családja miatt, hanem azért, mert megütött. Minél előbb.
2012. aug. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy biztos, hogy ebből sem lesz jó, időtálló kapcsolat. Ha már megvolt az első pofon, jönnek majd a következők és a megalázások. Én egyből lelépnék, de Te tudod, mit is akarsz.
2012. aug. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy TE szereted, az 50%. Ő viszont NEM szeret, tehát a másik 50% hiányzik a kapcsolatból. Ha megütött, azt megtette volna máshol is, ne fogd a családjára, nem a családja utasította, hogy verjen meg. De még ha így is lenne, a barátodnak - ha szeret - nem kell ésszerűtlen javaslatokat követnie.

A semmilyen háttér is jobb, mint a pokol.

2012. aug. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább kockáztatnék,minthogy megmaradjak a biztos rosszban.Jelenleg épp egyedül vágtam neki a lehetetlennek,de legalább kiszabadulok egy rossz kapcsolatból.Neked is ezt javaslom!
2012. aug. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

tehát a család hallja, hogy hogyan bánik veled, és még Téged hibáztat?


és mit tett, miután megütött? ez tényleg fontos.

és miken veszekedtek? előtte is veszekedtetek?


az jutott eszembe, hogy addig amíg nem érezni, hogy komolyan megbánta, h megütött, addig nem szabad továbblépni. Keressetek segítséget, vannak ahova elmehetnek a párok, és meg tudják tanulni, hogy a konfliktusaikat hogyan kezeljék.


Ha együtt nem megy el veled segítőhöz, költözz el, és megmondhatod, hogy annyira szereted, hogy a közös jövőtök miatt EZEN a tettén nem hunyhatsz szemet és kérd meg, hogy vegye nagyon komolyan ezt a dolgot.


Ha ebben együttműködő, akkor van jövőkép.


Ha nem látszik a jó szándék részéről hogy ilyet többet SOHA, akkor nem érezheted magad biztonságban. Mert sajna megszokás lehet belőle.


Esetleg a kollégiumban lehetne olcsóbb a szállásotok, az nem jön össze?

2012. aug. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

ha értelmes srác, tanulja meg kezelni a haragját, minél hamarabb.


amúgy meg, ha nem is ő lesz a nagy Ő, még csak 22 éves vagy, tanulsz, élhetsz egyetemi-főiskolás életet, ismerkedhetsz, lehet számos barátod, számos programod...


aztán úgyis jön a munka meg minden, már nem lesz soha ennyi időd kultúrára, csatangolásra, városnézésre...


most komolyan egy nem túl barátságos családnál + egy verekedős pasival akarod eltölteni az aranyéveket"?:))))))

arra később is ráérsz:)

2012. aug. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"A barátom már egyszer megütött."


Idáig olvastam. Ha tényleg azt képzeled, hogy zárt ajtók mögött, kettesben ilyesmi nem fordulna elő, akkor végtelen naiv kislány vagy. A pasid jelleméhez semmit nem fog hozzátenni, hogy hol laktok.

2012. aug. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 harleynagyi ***** válasza:
100%
minden valaszolo ugyan azt irta 'ha egy pofon elcsordult " az a szerelem nem szerelem egy ferfi soha soha nem uti meg azt a not akit szeret !!!!!!!!!!!!!! szoval pakolj es menekulj mielobb
2012. szept. 1. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is: aki egyszer üt, másodszor is fog.
2014. máj. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!