Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez az anyai, nagyanyai szeretet?

Ez az anyai, nagyanyai szeretet?

Figyelt kérdés
Régen mindent meg tudtunk beszélni és részlehajlás nélkül elmondta a véleményét,ha valami bajom volt a szülőkkel.Most -évek óta először-összevesztem a szüleimmel (felnőtté válási krízis,irányítani akarnak még mindig) és nem beszéltem a szülőkkel 2hétig (ők se kerestek). Nagyim kijelentette,h ha nem beszélek a szüleimmel hozzá se menjek!Már ki békültünk nagyjából(maradtak kölcsönösen tüskék,de nem tudjuk tisztázni szerintük,én viszont mindent megbocsátok+véleményt se mondhatok mert megsértődnek de ha ők valamit mondanak az csakis aúgy van),de ezt nem tudom Nagyimnak elfelejteni..Pl ha nem hívom,ő sem,ha nem megyek nem jön (szüleim is ilyenek). Ez szeretet?25l
2012. aug. 30. 10:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Nagymamád még abban a korban nőtt fel, amikor tisztelték a gyerekek a szüleiket. Ő is így nevelte a gyerekeit. A mai időseknek helyenként igen furcsa a mai fiatalok szüleikhez való hozzáállása. Fogadd el. Az én nagyszüleim is imádtak, de a fenti esetben nem biztos, hogy befogadtak volna. Mondván kutya kötelességem a szüleimet tisztelni.
2012. aug. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az szeretet, hogy veszekszel a szüleiddel? Nyilván most elvetetted a sulykot és a nagyidnak ez nem tetszett. Úgyhogy ha a szüleiddel kibékültél, akkor a nagyidnak is nyugodtan elfelejtheted.
2012. aug. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

nahát, szerintem a felnőtté válásba belefér egy kis csitt-csatt:) az élet megy tovább, a kapcsolat megmarad csak átalakul:) (a pillangó is jól megszenvedi, mire kikel a bábjából.)


amúgy természetes, hogy a nagyi miatt csalódott vagy.


A nagyi kifejezhette volna másként is, hogy nem ért ezzel egyet, ugyanakkor kicsit érzékeltette, hogy mit éreznek a szülők, hogy nem kerested őket...


bár ez csak találgatás, kérdezd meg a nagyidat, hogy miért döntött így, hiszen régen, mindig meghallgatott. :)

aztán elmondja és Te sem találgatsz tovább:)

2012. aug. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igazság szerint nagyon megbántottak,ezért volt a szünet de én mentem békülni..Nem értem,h ha én azt mondom vmire,h kék,az szerintük sárga,és kész..Külön élek,dolgozom,de mindig tudni akarják mit csinálok,kivel,mit beszéltünk,mit vettem,mennyiért-erre a következő,h miért olyan sok,ha olcsó biztos olyan is. Ez kezd kicsit sokk lenni..
2012. aug. 30. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!