Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jár-e gyerektartás, ha fiam...

Jár-e gyerektartás, ha fiam elmúlt 20 éves és még nappalin tanul?

Figyelt kérdés
Édesapa 3 hónapja nem fizet, mondván a gyerek nem jár hozzá, nem törődik féltestvéreivel. Ha meg jár hozzá, állandóan csak szidást kap. Jogos ez?

2012. aug. 30. 12:27
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Meg nem tagadhatja, a bíróságot kérheti, hogy erre való tekintettel szüntesse meg a rokontartást. Viszont a bíróság vizsgálja, hogy tényleg nem tartják-e a kapcsolatot, illetve milyen gyakorisággal (azt azért nem lehet elvárni, hogy egy 18-20 éves felnőtt kéthetente a hétvégét a másik szülőnél töltse kötelezően), illetve azt is nézik, hogy miért nem tartják a kapcsolatot. Nálunk pl. a fiam egyáltalán nem tartja a kapcsolatot az apjával (most 12 éves), és gyanítom, hogy 18-20 évesen sem fogja tartani, és nem azért, mert én nem engedtem, vagy ellene neveltem, hanem mert az édes apucikája nem kíváncsi rá évek óta. Született a következő kapcsolatából egy kislánya, és kerek-perec kijelentette, hogy neki elég a lánya. Ezek után elég érdekes lenne, ha a bíróság úgy döntene, hogy azért nem jár majd tartásdíj a 18 év feletti gyerekre, mert nincs kapcsolata az apjával, elvégre nem az ő hibája, hanem az apjáé. Egyébként meg iszonyú összegbe kerül egy gyerek eltartása, nemrég számoltam ki a nagyobbik fiam kapcsán, és én magam is elhűltem, hogy a rá eső rezsi, a kaja, a bérlet, a ruházkodás, szórakozás, gyógyszer, tankönyv, stb. ha éves szinten összeadjuk és lebontjuk havi összegre, nálunk 95.000.- Ft. Mert egy lakótelepi lakás rezsije irtó magas, és spórolni sem igen lehet, márpedig kénytelen vagyok akkora lakást fenntartani, amiben elférünk mind, így a gyerekre a rezsiből havi 30.000.- Ft esik. Ugyanennyi a kajája - szerintem napi 1000.- Ft egy 19 éves férfinak nem egetverő összeg - így már havi 60.000.- Ft-nál járunk, és ez még csak a rezsi és a kaja. Erre jön a bérlet, higiénés cuccok, ami szintén kb. havi 3.000.-, havi bontásban a ruha, tankönyv, egyéb cuccok (akár bútor, akár számítógép, bármi), a heti zsebpénz, és már ott is vagyunk, hogy tényleg 95.000.- Ft. Ezt egyedül nem tudom előteremteni, nyilván szükségünk van a tartásdíjra, de azt hiszem, az a normális, ha a két szülő közösen állja a felnevelés költségeit. Lehet rajta vitatkozni, hogy mire van szüksége egy 19 évesnek és mire nincs, de legyünk őszinték magunkhoz: nem alhat rácsos ágyban vagy gyerekheverőn, nem használhat tíz éves számítógépet (kell a sulihoz), nem ehet minden nap vajas kenyeret, a ruhái, cipői is cserére szorulnak időnként (ráadásul horror áron lehet kapni egy normális cipőt, amit nem két hónapig tud hordani), és szerintem természetes kb. heti 2.000.- Ft zsebpénz, amit ha jól meggondolunk, fél perc alatt el lehet költeni a mai árak mellett. Igen, vannak akik szarabbul élnek, vannak putrisorok, vannak nehéz helyzetben lévő családok, de én úgy gondolom, hogy a felsoroltak nem luxuscikkek, és ha az apuka fizetése megengedi, akkor csak azért ne kelljen kinyúlt pólóba, lyukas cipőbe és szakadt nadrágba járnia egy gyereknek, mert apuka spórolni szeretne rajta. Úgyhogy én sem diszkózni járok a gyerektartásból, igenis a gyerekre megy az egész, és nem szégyellem magam amiatt, hogy én "elfogadom" a tartásdíjat és nem egyedül teremtem elő az egészet.
2012. aug. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

11-es

Rokontartásnál nagyon sok minden felhozható.

Pl a te esetedben a nem látogatáson kívül a kiskorú gyermekére is hivatkozhat. Mert gyerektartást akkor is kell fizetnie ha az ő élet minőségét veszélyezteti, de rokontartánt már nem.

Félreértés elkerülve nem vagyok a nem fizető Apák oldalán.

De egy egyetemista bursat, szociálist is kap ami 15 ezer Ft alsó hangon,és ösztöndíjat is kaphat ha jól tanul. Így összesen 30-35-40 ezer Ft-ot keres a tanulással. Rengetek kollégista él ennyi pénzből havonta.

2012. aug. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

11-es vagyok. Bocs, nem fejtettem ki bővebben. A két fiamnak nem ugyanaz az apja, de a nagyobbik fiam apjának is van egy kisebb gyermeke a mostani házasságából. A nagyfiam tartja a kapcsolatot az apjával, a kisebbik fiam az, akire nem kíváncsi az apja. Tudom, hogy a rokontartásnál már nem kell a saját rovására eltartani a gyereket, de az exférjem kb. 300.000.- Ft-ot keres havonta, a felesége is majdnem ennyit, így a közös gyerekük és a saját ellátását nem veszélyezteti a tartásdíj. Ettől függetlenül már jelezte, hogy amint a fiunk leérettségizik, nem fizet tovább. Hiába mondtam neki, hogy ez nem így megy, nem érdekli, így szerintem per lesz belőle. Amúgy nem főiskolára, egyetemre megy majd a fiam (a tandíjat mi nem bírjuk kifizetni, a tandíjmentes helyekre bekerülni meg kész csoda lenne) hanem nappali tagozatos OKJ-s képzésre, ahol nincs se ösztöndíj, se egyéb pénz.

A kisebbik fiamra vonatkozott az, hogy ha majdan az ő apja akar esetleg érdemtelenségre hivatkozni, az érdekes lesz, mert ő nem kíváncsi a gyerekre. Tartásdíjat is csak azért kapok, mert le van tiltatva a fizetéséből, előtte nem fizetett. Azt hiszem ebben az esetben ő az, aki érdemtelen arra, hogy "apának" nevezzék, és ezt csak saját magának köszönheti. Ahogy a nagyobbikat nem tiltottam az apjától, így ő is jöhetett volna bármikor, de mint írtam, neki elég a lánya, ezt nyíltan vállalja is. Ettől függetlenül kutya kötelessége hozzájárulni a gyereke eltartásához, és szerintem később sem lehet elvárás a gyerekkel szemben, hogy egy számára gyakorlatilag idegen emberrel azért tartsa a kapcsolatot, hogy az fizessen rokontartást, hiszen nem a gyerek hibájából szakadt meg a kapcsolatuk.

Nehéz ám tisztességesen és korrektül állást foglalni, nekem azért is nehéz, mert nem egyformák a helyzetek: a nagyobbik fiam apja elég jól keres, minden hónapban jön a gyt. (tőle nem kellett tiltatni), de olyan "szarrágó", hogy amikor pl. nála volt a gyerek és elszakadt a cipője foci közben, felhívott, és közölte, hogy vesz cipőt a gyereknek, de amikor hazahozza, fizessem ki! Mondom, úgy hogy neki egy cipő nem volt tétel sosem. Nyilvánvaló volt, hogy a gyereknek vett cipőt nem én fogom elhordani, mégis, iszonyúan garasos. Névnap, szülinap, karácsony, máskor egy filléres ajándékot sem kap a gyerek tőle, de olyan szülinapja is volt, hogy úgy vett egy angol nyelvkönyvet az akkor 9 éves gyereknek, hogy az 12 éves kor felett volt ajánlott, és azt mondta, nem baj, majd addig ő tanul belőle! A kicsinek az apja meg... hát ő volt életem tévedése ebből a szempontból. Irtó családcentrikusnak tűnt, majd mikor megvolt az esküvő, kimutatta a foga fehérjét, lelépett, és én itt maradtam terhesen. Később azért nem akart tartásdíjat fizetni, mert az aktuális nőjének nem volt munkája, és azt kellett eltartania gyerekestül. Eleinte látogatta a gyereket, aztán eltűnt. A gyt-t meg ezek után letiltattam, és még ő volt megsértve. Él, megvan, de a gyerek nem érdekli. A facebook-ra folyton pakolja fel a kislánya képeit, de aki nem ismeri, azt hiheti, hogy csak ez az egy gyereke van. Hiába kértem, hogy legalább a gyerekek hadd találkozzanak néha - mindig jól kijöttek - nem hajlandó rá. A fiát kitörölte az életéből.

2012. aug. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

"Amúgy nem főiskolára, egyetemre megy majd a fiam (a tandíjat mi nem bírjuk kifizetni, a tandíjmentes helyekre bekerülni meg kész csoda lenne) hanem nappali tagozatos OKJ-s képzésre, ahol nincs se ösztöndíj, se egyéb pénz. "


Ez hidd el nincs így, oké orvosnak ügyvédnek nehéz bekerülni. De ha 11-12 év végi jegyei 3-4-5, és az érettségije sem kettes mindenből akkor be lehet kerülni. Mondjuk sok minden attól függ, hogy mi érdekli a fiad.

De egyetemen is van felsőfokú szakképzés amire könnyebb bekerülni, itt nem diplomát hanem egy felsőfokú OKJ-s szakmát lehet tanulni 2 év alatt. Ez alatt ugyan úgy jár minden mint egy diplomás képzésen. De mégis jobb egy felsőfokú Okj mint egy középfokú.

Nem bántásként írom, csak gondoltam hátha nem tudod, hogy egyetemen is lehet OKJ szakmát tanulni.

2012. aug. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Köszi, sajna 2013-tól megváltoztatták az OKJ jegyzéket, nagyon sok szakmát kivettek, illetve megszűnik a felsőfokú OKJ-s képzés, csak középfokú marad. Amúgy nem valami fényes tanuló, azt tanulja csak amit szeret, de hát nem kell mindenkinek diploma, én nem csinálok belőle presztízskérdést. Viszont érettségi után egy normális szakma kell. Amikor középsuliba ment, még nem volt kialakulva benne, hogy mit szeretne, milyen szakmát, meg hát a szakközépiskolák is 4+2 évvel működnek majdnem mindenhol, így nincs jelentősége, hogy gimi után két év, vagy szakközépben hat.
2012. aug. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

12-es, azért ez nem egészen igaz... Én például szoctámra sosem voltam jogosult, két minimálbéres szülő mellett. Bursa-t nem kaptam, mert a lakóhelyem szerinti önkormányzat nem vett részt a programban.

a 14 tárgyból összehozott 4,47-es átlagomra pedig 3500 Ft-ot kaptam havonta az ELTE-n...

2012. aug. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

#16

Ha nem hamburgeres szakra mész akkor már egy kettes átlagért is kapsz 10 rugót alsó hangon.

2012. aug. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

"Köszi, sajna 2013-tól megváltoztatták az OKJ jegyzéket, nagyon sok szakmát kivettek, illetve megszűnik a felsőfokú OKJ-s képzés"


Nem akarlak tényleg meggyőzni. De csak egyetemen lesz felsőfokú szakképzés 2013-as tanévtől. Így nem szűnik meg csak nem lehet középiskolában hanem csak egyetemen tanulni.

2012. aug. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
#16-os elvált szülők gyereke plusz pontos szociális ösztöndíj számításkor.
2012. aug. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Félre értés ne essék! Eddig apuci havi 10000-et fizetett 11 éve, ami mellett 5-600000 forintot keres havonta. Soha nem követelőztem a pénzéért, még sajnos én mondtam 15 éve a bíróságon, hogy ne vonják tőle, mert bíztan benne. Kár volt!!! Egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor kapott a fiam bármit is a karácsonyi, születésnapi ajándékokon kívül. És én vagyok pénzéhes??? Én tettem fel a kérdést, de úgy látom, hogy vannak még elmaradott megkeseredett emberek, akik azon élvezkednek, higy másokat pocskondiáznak ismeretlenül. A többieknek köszönöm az ötleteket.
2012. aug. 30. 22:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!