Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tul elfogult vagyok? Ti hogy...

Tade kérdése:

Tul elfogult vagyok? Ti hogy oldanatok meg ezt a helyzetet? (bovebben lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok. A problema az, hogy kulfoldon elek es par napja meglatogatott anyukam az elettarsaval es az ocsemmel par napra. Anyukamek egy kis hotelben szalltak meg, mivel nalunk nincs hely, ahol aludhatnanak, csak egy kis szoba egy aggyal, amit ocsemnek ajanlottam fel. A lenyeg, hogy mielott jottek volna en bevasaroltam, olyan dolgokbol is, amibol mi a ferjemmel nem eszunk, de tudom, hogy ocsem szereti. Nos, ez alatt a 4 nap alatt ocsem szinte kiette a hutot, ami nem is a legnagyobb baj, de akarhanyszor felkelt reggel sosem koszont paromnak, nem igazan beszelt vele. Tudom, hogy a parom nem beszeli tokeletesen a magyart csak tori, de akkor is bunkosag szerintem nem koszonnu reggel, es telekajalni magad minden nap ugy, hogy meg sem koszonod neki. Reggelente kimentunk kavezoba reggelizni, ott is ugy reggelizett mintha otthon lett volna, anyumek kimertek voltak, mivel tudtak, hogy en fizettem. Anyumek mindig beszeltek a ferjemmel, meghivtak kavera, kihivtak vacsorara, mindig azon veszekedtunk ki fizessen. Ocsem, aki mar dolgozik es jol keres, egyszer sem mondta a 4 nap alatt, hogy meghivlak bennetek valamire. Ez rosszul esett. A parom sogora, aki beszel angolul is porbalt kapcsolatot teremteni ocsemmel, de semmi, pedig ocsem perfekt beszeli a nyelvet. Anyosom vett neki ajandekot, amit en adtam neki oda, mondvan, hogy ezt az anyosom adja, de meg arra se vette a faradsagot, hogy odamenjen es megkoszonje. Minden nap elvittem anyumekat valahova, mindehol 80%-ban en fizettem, ha nem anyum, vagy elettarsa eroszakoskodott, hogy ok akarnak fizetni. Az en autommal mentunk mindenhova. Amikor hazamentek anyumek megkoszontek mindent, de ocsem csak egy sziasztokkal elintezte. Nagyon haragszom ra. Tudom, hogy mas felfogasa van, mint nekem, de akkor is! O is dolgozik, neki is van jovedelme, egyszer igazan meghivhatott volna valamire. Most lehet, hogy azt mondjatok, ha tudom milyen,miert hivtam meg magamhoz, vagy, hogy, ha meghivok valakit, utanna elvarom, hogy cserebe adjon valamit. NEM. De lehangolo hallani a ferjemtol, hogy amig ocsem meg nem valtozik hozzank ne jojjon, mert aki koszonni se tud, az inkabb menjen hotelba. Anyosom, sogornomek is szova tettek, hogy ocsem miert varja el mindig, hogy en, ferjem, vagy anyumek fizessenek? Miert nem lehet vele kommunikalni rendesen? En probaltam vele beszelni, hogy nekem ez igy nem jo, hogy probaljon o is alkalmazkodni kicsit az itteni kulturahoz, mikor itt van, de o azt mondta, hogy o ilyen, ha nem tetszik, ez van, akkor inkabb legkozelebb nem jon. Mit tennetek a helyemben?
2012. aug. 30. 14:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Legközelebb nem hívnám. Nincs ezen mit gondolkodni. Megváltoztatni nem tudod, az egész új családodtól meg nem lehet elvárni, hogy ilyen tahóságot szó nélkül lenyeljenek.
2012. aug. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van, elég pofátlan volt öcséd. Én annyival lerendezném, hogy küldök neki egy sms-t, "Nagyon szívesen öcsi, legközelebb akkor gyere, ha tudsz köszönni."

És ennyi...Akiben ezek a dolgok nincsenek meg, hogy ha már 4 napig vendégeskedek valakinél, legalább beszélgetek, köszönök, megköszönök dolgokat, és igen, én is adok pénzt a közös vacsiba, vagy meghívom bármire, annak hiába magyarázod, még neki fog följebb állni.

2012. aug. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem is értem, miért nem tetted szóvá ezt neki, amikor ott volt? Az én öcsém egyszer játszotta volna meg, hogy nem köszön reggel, úgy leosztottam volna ott helyben, hogy a fal adja a másikat. Ez nagyon égő neki is, neked is, a családodnak is, főleg, hogy egy felnőtt férfiról beszélünk.
2012. aug. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat. Igen, en is igy gondolom. Ocsem velem beszelt, ami kicsit nekem kinos, mert a ferjem kimaradt a tarsalgasbol, ugy erezte magat, mintha mellozve lenne. Olyan rossz, mikor ocsem csak velem beszel, en probalom bevenni ferjem a parbeszedbe, de ok ketten nem jonnek ki egymassal. Ocsem, azert neha megkoszonte a kajak, de csak nekem. Miert nem tudja felfogni, hogy nem csak en vagyok, a ferjemnek is jol esne egy koszonom. Neha mar nem tudtam mit csinaljak, hogy ocsem miatt a ferjem ne erezze magat mellozve a sajat lakasaban.
2012. aug. 30. 14:28
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

Az én öcsém ugyanilyen,sajnos már nem is keresem mert elegem lett belőle.

ő nem köszön nekem sem az utcán sem ha összetalálkozunk(egy helyen lakunk)sőt volt mikor kisfiamat(2 éves)kizárta a szobájából h őt zavarja számítógépezés közben a gyerek pedig a kisfiam imádja...egoista,önző és nem fontos neki a családja,ez van sajnos:(

2012. aug. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Először azt hittem, hogy egy 12 éves kiskamaszról írsz, mert ez az a szint. Egyet tudsz tenni: legközelebb nem hívod meg. Tanuljon meg előbb viselkedni.
2012. aug. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben voltam én is a húgommal.

Én is külföldön élek, meghívtam a családomat magamhoz.

Mindenki kultúráltan viselkedett, de a húgom egy rémálom volt. Nem köszönt nekem se meg a páromnak sereggelente, este. Elvárta, hogy kinyaljuk a seggét. Játszotta a királykisasszonyt. Egy köszönömet sem eresztett meg stb...

Én a 3. nap mondtam neki, hogy vagy változtat a hozzáállásán, vagy megy szállodába (amit természetesen fizettem volna neki), mert én ezt a viselkedést nem tűröm meg.

Mondta, hogy inkább változtat a dolgokon.

A látogatás végéig kibírta, de mondta, hogy legközelebb csak akkor jön, ha lehet paraszt (ezt ő mondta így, engem idézve), mert ő a nyaralását tölti nálunk és nincs kedve moderálni magát a pihenőnapjain.

Mondtam, hogy nehogy már nekem tegyen szívességet, hogy minket szórakoztat... és ennyibe maradtunk.

Nem haragszunk egymásra, de már nem jön látogatóba.

2012. aug. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
én nem hívnám többet!!de ezt meg is mondanám neki telon!!!!
2012. aug. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az öcséd kőbunkó. De komolyan. Ha a férjem öccse lenne hasonló, én is megondanám hogy legközelebb kívül tágasabb.

Az ok, hogy nem kell jópofizni, ha valaki fáradt, de azért vannak minimális udvariassági formulák, és ha nem akarok beszélgetni, akkor megmondom az illetőnek, hogy te, ne haragudj, nagyon fáradt vagyok, szeretnék most magamban lenni, majd beszéljünk később. Ha meg valaki veszi a fáradságot hogy vesz nekem valamit, azt illik megköszönni. hát ez irtó ciki rád nézve is, hogy miféle családból jöttél... Mert ezzel téged is minősít a drága kicsi testvéred.

Ha meg ennyire magának való, akkor nem kell elfogadni a meghívást. nyugodtan mondhatta volna, hogy figyi, tudod milyen vagyok, nem akarok senkivel se jópofizni, inkább elvonulok és mindenki hagyjon békén. Ezt nyugodtan meg lehet tenni, és akkor nem sérti meg se a férjedet, se a férjed szüleit.


Mit tennék a helyedben? többet nem hívnám. Csak akkor beszélnék vele, ha muszáj. És kész. Nyugi, nem fogsz neki hiányozni.

2012. aug. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolso, igen en is kenyelmetlenul erzem magam, mert kellemetlen helyzetbe kerulok miatta. Nem tudom kitol orokolte, se anyum, se apum nem ilyen. Csak annyira bant, hogy 1 evben 1X talalkozunk, es akkor mindig ez van. De evkozben is, ha en nem keresem, ekkor o elvan maganak. Szornyu, mert mig otthon voltunk, elvalaszthatatlanok voltunk... Igazat adok nektek, hogy tenyleg meg kellene neki mondni a frankot, mikor itt van, de sosincs erom, mert ez alatt a par nap alatt ugy orulok,hogy lathatom 1 ev utan, megha tudom is, hogy oneki rohadtul minden mindegy... De, odaig mar eljutottam, hogy 1 a ferjem, utanna jon ocsem.... ez van
2012. aug. 30. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!