Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan oldanátok meg a helyzet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan oldanátok meg a helyzetet? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A múlt:

Párom munkanélküli volt és vidéken nehezen talált munkát, ezért tervbe vette, hogy feljönne úgy 1 hónapra Pestre és itt keres munkát.

Sajnos a szüleim nem fogadták be, jöttek minden hülye kifogással, hogy kicsi a szoba, (1,5 szobás lakásba lakunk, fél szobájába én vagyok egyedül), nem tudnék tanulni, mert mikor én tanulni akarok akkor a párom aludni stb.

Végül nekem kellett kimondanom a páromnak azt amit Ők nem vállaltak, hogy nem jöhet, de ezt is azért mondtam ki, mert Ők akarták, nem pedig a saját döntésemet mondtam meg neki.

Féltem, hogy ne legyen a kapcsolatomba ez miatt semmi probléma, úgy érzem sikerült ezen felül kerekedni.

Anyámnak állítólag nem volt könnyű döntés, hogy nemet mondjon, mert az én boldogságom bla-bla.

Sokan azt mondják minden szülő a saját gyermeke helyzetét nézi, de én sérelmezem, hogy meg sem próbálhattam bebizonyítani, az érvének az ellenkezőjét.


Jelen:

Tovább tanulok, tervezem, hogy abba a városba megyek ahol a párom lakik, ezzel is elköltözhetek.

Anyám kijelentette, hogy ha van az iskolánál lehetőség akkor kollégiumba menjek.

Én meg úgy gondolom, hogy több oldalról kell megvizsgálnom a dolgokat.

S arra a döntésre jutottam, hogy nekem azt is figyelembe kell vennem, hogy van párom már 4 éve és már azért ide volna a kapcsolatunk szempontjából lépéseket tenni és ez a összeköltözés volna.

Most rajtam múlik, hogy összeköltözzünk, nem fogok kollégiumba menni.


Beszéltem a párom anyukájával, Ő is azt mondta ne menjek kollégiumba, ha ketten elfértek a lakásba akkor még egy ember is elfér (erre sokan azt mondják, csak kezdeni dolgok, de később jönnek a problémák)

Nem kér semmit, mert hát családtag vagyok (ez egy kicsit nem tetszik,hogy nem adhatok bele a rezsibe, de majd megoldom másképpen)


Anyám jött azzal, hogy ez így nem lesz jó.

Megkapom majd azt, hogy bezzeg a Te anyád nem engedte meg hogy oda menjen a fiam, te meg itt vagy.


Anyunál tudni kell, hogy Ő mindig a dolgok rosszabb oldalát nézi.

S úgy érzem Ő nem akar elengedni, hogy elköltözzek, nagyon félt, hogy joggal e ezt nem tudom.

De az állandó féltés sem vezethető jó dologra, meg kell tapasztalnom az életet.

Az sem indok, hogy az első kapcsolatom és hogy azért van az aggódás.

Míg a nővéremnél azt sem tudja kivel él együtt már 1 éve addig nálam azért más a helyzet tudja hova megyek.


Sajnos anyámnak nincs túl jó véleménye a leendő anyósomról.

Egyszer találkoztak mikor a páromnak a diplomaosztója volt, nem akart eljönni, de rábeszéltem.

Igaz akkor találkoztak először, de talán anyám e napot úgy értelmezte, hogy családi bemutatkozás, nem pedig a párom diplomaosztója.

Rosszul indult a buli, és ez miatt a párom anyukája sem a legjobb benyomást nyújtotta anyámnak, amit a mai napig is hallgatok, hogy ilyen-olyan.


Mit csináljak? Hogyan magyarázzam meg anyámnak, hogy én oda akarok költözni és nem gondolom úgy hogy a múlt rossz döntései meghatározzák a jövőbeli életemet?

Beszélnétek erről a párotok anyukájával? (jó vele a kapcsolatom)

Valahogy "kiharcolnátok", hogy fogadjon el az ott lakásért xy összeget, vagy az sértő?


24/L


2010. jún. 14. 22:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Ne harcold ki hogy fizethess, mert ezzel megalázod őket. Inkább ha már ott leszel vásárolj be néha szó nélkül meg ilyenek. Amúgy az a véleményem, hogy ez a te életed, és ha szereted a párod, akkor őt kell figyelembe venned, nem az anyádat. Próbáljátok meg az együtt élést, úgy is ez a puding próbája. Aztán majd kiderül, hogyan tovább. Ha jó fej az anyósod, akkor nyugodtan beszélhetsz vele, legalább látja hogy megbízol benne. Drukkolok.
2010. jún. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ :)


Jó fejnek tartom a leendő anyósomat, és ezt nem csak kezdeti dolognak mondom.


Én nagyon várom a összeköltözést és nem érdekel ki mit mond körülöttem, saját magam kell megtapasztalnom a dolgokat.


Remélem működni fog a kapcsolat, hogy összeköltözünk 4 év után.

Kicsit azért tartok egy-egy dologtól mert Ő 12 órázik 2 műszakba én meg suliba fogok járni, de remélem ez nem fog problémát okozni.

Gondolok arra, hogy Ő dolgozik keres, én meg nem biztos hogy fogok tudni suli mellett dolgozni.

A másik, hogy mennyire fogjuk látni egymást, előfordulhat, hogy mikor Ő otthon lesz én akkor leszek suliba vagy fordítva.

De remélem ezt is meg fogjuk tudni oldani, elég alkalmazkodó típus vagyok, bár a párom mostanság a munkából kifolyólag kissé türelmetlen lett :S

2010. jún. 15. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!