Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kísértés, igaz ez?

Kísértés, igaz ez?

Figyelt kérdés

"Az ember nem azért szereti a maga választottját, mert az a legkülönb, hanem ellenkezőleg: azért hajlandó könnyű szívvel lemondani a legkülönbekről, mert szereti őt."


Nagy Endre


Szerinted igaz ez az idézet?

Téged megkísértettek már, és engedtél a kísértésnek?

Mennyi ideje voltatok akkor együtt a pároddal?



2012. aug. 30. 20:57
 1/7 A kérdező kommentje:
Illetve, ha még nem estél kísértésbe, mennyi ideje vagytok együtt?
2012. aug. 30. 20:59
 2/7 anonim ***** válasza:
Tök igaz.Sőt!Azt mondom azt lehet megkísérteni,aki hagyja.Tudod,aki igazán,tiszta szívvel szereti a párját,az nem ad teret efféle kísértésnek.Azon az emberen(férfi vagy nő)látszik,hogy úgysem vevő rá!10 éve vagyunk eggyütt,7 éve házasodtunk össze!
2012. aug. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Gyönyörű ez az idézet, nem is ismertem. Köszönöm! És hogy a kérdésedre válaszoljak, engem próbáltak sokszor megkísérteni, de egyik kapcsolatomban sem hagytam, nem léptem félre soha. A mostani kapcsolatom 4 éve tart, és remélem ez lesz az utolsó is :)
2012. aug. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én engedtem a kísértésnek, 18 év házasság után, és örülök neki, hogy így alakult....
2012. aug. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az idézet igaz, de szerintem nem igazán a kísértésről szól. Az hogy az ember megcsalja a párját szerintem elsősorban nem attól függ, hogy szembe jön egy jó nő, esetleg egy jó pasi, és nagy a vonzalom. Szerintem az emberek akkor lépnek félre, ha valami fontosat nem kapnak meg a párjuktól. Ha én szeretem XY-t, és boldog vagyok vele nem csalom meg, még akkor se ha látom hogy Z esetleg jobban néz ki, vagy érzékelem hogy jobb a humora, vagy jobban él, nincs is kísértés. Viszont ha szeretem XY-t, de úgy érzem Ő nem szeret, vagy nem tisztel vagy állandóan ordít velem, vagy sokat veszekszünk, és akkor jön Z, aki kedves, megértő stb stb... Na az kísértés. Azok akik mernek lépni, ilyenkor szakítanak XY-nal, de van aki nem akar szakítani, mert fél az újtól, vagy egyszerűen úgy gondolja még jobb lesz, vagy csak kényelmesnek tartja, az enged a kísértésnek, amivel ideig-óráig kielégíti azokat a szükségleteit/ vágyait, amit XY-nal nem tud.
2012. aug. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt nem értem, hogy az idézetnek mi köze van a kísértéshez? Mert szerintem azon kívül, hogy egy helyre írtad a kettőt, más közös nincs bennük.
2012. aug. 31. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5éve vagyunk együtt,nem érdekel más férfi,nincs kisértés,nekem a párom,legkülönb.Nem értek egyet az idézettel,ha szeretsz valakit,igazán, tiszta szívből és Ő is,igy érez irántad,a kapcsolatban igyekeztek mind ketten ,akkor nem érdekel más,mert észre sem veszel mást.
2012. aug. 31. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!