Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szülők miért úgy beszélnek...

A szülők miért úgy beszélnek a gyerekeknek a rossz dolgokról, mintha egyet is értenének velük?

Figyelt kérdés
Sok szülő az olyasfajta kijelentéseit, minthogy "az élet nem sétagalopp" vagy amikor a felelősségről papol, mindig olyan hangsúlyozással beszél, mint aki nézetazonosságot vállal, egyetért a rossz dolgokkal. Így aztán a felelősség, a nehézség stb mind-mind eléggé mumusként vázolódik fel a fejlődő gyerekek gondolataiban. Így aztán nem lehet csodálni, ha a gyerekekkel megutáltatják az összes negatív dolgot, mivel nem úgy kommunikálják, hogy sajnos(!) ez vagy az van, hanem szinte egyetértőleg a rosszal a gyerek rovására. Előrébb visz ez bárkit is?
2012. jún. 24. 22:22
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Ha globálisan nézem a neveltetésem, ami szerintem átlagosan jó volt, akkor lehet, hogy meg lennék lőve a te elméleted szerinti "felkészítéssel", mivel akkor azt tanultam volna, hogy a negatív dolgokat, történéseket ne kezeljem megfelelő nyugalommal és hidegfejjel, ami az élethez hozzá tartozik. A nehézség és a felelősség akkor lesz mumus, ha a szülők belenevelik a gyerekbe, hogy az egy mumus. Ha viszont elfogadják őket és törekednek a megoldásra, mert "ilyen az élet", akkor a gyerek sem fog megijedni, hisz ilyen az élet.
2012. jún. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Fiatalnak tűnsz...

Az élet tényleg nem sétagalopp, és szerintem el kell jutnunk oda, hogy ne sajnálkozzunk, hanem elfogadjuk a valóságot, felkészüljünk rá, kalkuláljunk vele, és ne törjenek le a problémák...ÍGY leszünk boldogabb emberek!


:)

2012. júl. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, csak azt tartom aggályosnak, ha tárgyilagosság helyett a szülő/tanár/idősebb felnőtt stb. mintegy "képviseli" szinte pártolja a negatívumokat. Egy tapasztalatlan, a személyiségfejlődés elejét járó gyermeki elme könnyen össze fogja kapcsolni a "prózai" dolgokat a felnőttekkel, az ő privilégiumának fogja értelmezni és nem akar majd felnőni, mert nem akar "OLYAN" lenni.
2012. júl. 10. 20:43
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nem akar "olyan" lenni, akkor nem is lesz olyan. Ha a gyerek elég erős jellem, és okos ember, akkor sokszor van úgy, hogy alapból ignorálja a szülő mintáját, és kialakít magának egy saját egyéniséget, amely akár szögesen eltérő is lehet a szülői mintától. Ehhez megtalálhatja az építőköveket bárhol és bámriben a világon: irodalmi művektől kezdve bármilyen egyéb példát át a filmekig, mesehősökig, a kedvenc tanítóbácsi jellemőtől kezdve, a szomszéd néniig bezárólag, bárhol.


A papolás egyébként sem segít. Sokszor falra hányt borsó. A szülő a legtöbbet a saját személyisége erejével tud hatni a gyerekére, és példaadással. Természetesen pozitív példákra gondolok.

2012. júl. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!