Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti ilyen esetben mit reagáltat...

Ti ilyen esetben mit reagáltatok volna?

Figyelt kérdés

2 hónapja költöztünk össze a barátommal, albérletben élünk, 70 kmre a szülőktől. Az anyja 2 naponta hívja telefonon, de kb. semmiről nem beszélnek csak, hogy milyen meleg van, esett-e az eső, mennyi felhő van az égen...


Most legutóbb amikor telefonált, mondta a páromnak, hogy vegyünk már neki egy doboz vitamint, nem is akármilyet hanem olyat amit ő mond és küldjük el postán. Ez mind rendben van, csak abba miért nem gondol bele, hogy mi jelenleg egy fizetésből élünk (havi 100-120 e ftból)? Ebből ki kell gazdálkodnunk az 50 ezres albérletet, a rezsit, a kaját, és az üzemanyagot, de még vegyünk neki vitamint és küldjük is el postán...


Esküszöm a hajam égnek állt. Ő egyszer nem kérdezte meg, hogy nekünk szükségünk van-e valamire, van-e mit ennünk, de az se jutott eszébe, hogy segítse a költözésünket bármivel. Kérni nem kérünk semmit, ha fel is ajánlott volna valamit, akkor se fogadtuk volna el, csak mégis a gesztus, hogy ő is akar valamivel segíteni nekünk és nem mindig csak követel a fiától dolgokat.


Én vagyok a gonosz vele szembe és rosszul ítélem meg a helyzetet? Nektek erről mi a véleményetek?


2012. aug. 31. 07:10
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
64%

1 doboz vitaminról van szó,nem egy láda aranyról....

Feladod postán,elküldöd,nem fogsz tőle anyagi csődbe menni.


De ok,legyen igazad,mászkáljon anyós pajtás 70km-t egy doboz vitaminért ha már a fia meg a menye nem képesek megvenni.

2012. aug. 31. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
63%
Ha a Te anyukádnak kellett volna a vitamin mit lépsz? Hogy reagálsz?
2012. aug. 31. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 A kérdező kommentje:

?


Ott is van gyógyszertár ahol ő lakik. Nem, nem a vitaminról van szó, hanem arról, hogy ő is dolgozik, a férje is dolgozik, és a velük még együtt élő 2 "gyerek" is dolgozik. De mi vegyünk neki ezt meg azt, amikor egy fizetésből élünk és úgy kell kisakkozni mindent, hogy hó végére maradjon pénz kajára.


Elfogadom a véleményedet, hiszen pont azért tettem fel a kérdést, hogy megtudjam ki, hogy látja a helyzetet. :)

2012. aug. 31. 07:30
 4/59 A kérdező kommentje:

Az én anyukám nem kér ha tudja, hogy nincs miből adni...


Meg véleményem szerint ha annyira fontos lenne az a vitamin, akkor a napi 2 doboz cigit le lehetne csökkenteni 1 dobozra, és elég hamar összejönne az ára.

2012. aug. 31. 07:32
 5/59 anonim ***** válasza:
46%
Gondolom az az 1 fizetés a párodé. Valószínűleg ha nekem mondaná a párom 2 hónap együttélés után hogy nem vehetek az anyámnak gyógyszert a saját fizetésemből.... hát, eléggé nagyot csalódnék.
2012. aug. 31. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 A kérdező kommentje:
Plusz a sört is. :)
2012. aug. 31. 07:32
 7/59 A kérdező kommentje:
Vitaminról van szó nem gyógyszerről.
2012. aug. 31. 07:33
 8/59 anonim ***** válasza:
54%
Bocsi, akkor vitamint. Nekem egy kategória. Ettől függetlenül tartom, amit írtam: az ő fizetése, ha az anyjára is szeretne költeni, tegye (feltételezve, hogy az anyja felnevelte rendesen, de mivel nem írtad ennek az ellenkezőjét, ez az alap nálam).
2012. aug. 31. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 A kérdező kommentje:
Egy szóval se mondtam neki, hogy ne vegyen. Ő mondta nekem, hogy nem fog venni, mert amikor még otthon lakott és vett neki akkor is a párom "ette" meg az összeset.
2012. aug. 31. 07:38
 10/59 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint én voltam gonosz.


Csak tudjátok, azért kicsit rosszul esik, hogy neki van pénze napi x doboz cigire, meg x doboz sörre, nálunk meg jelenleg luxusnak számít a 130 forintos üdítő, de azért mi vegyünk meg neki dolgokat. Gondolhatjátok, hogy ha lenne miből akkor adnánk szívesen, de nincs, mert egyszerűen elhelyezkedni se tudok hiába próbálkozok mindenhol.


Köszönöm a válaszokat!

2012. aug. 31. 07:46
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!