Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Így nem tudok lelkiismeret...

Így nem tudok lelkiismeret furdalás nélkül boldog lenni? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Édesapám súlyos beteg, kb. 2 hónapja rohamosan romlott az állapota, tolószékbe került...Édesanyám egyedül (míg itthon vagyok a segítségemmel) gondozza, elég kevés pénzből...

Nekem 5 éve van egy párkapcsolatom. Befejeztem az egyetemet és most keresek munkát, abban a városban, ahol még tanul a párom. Persze folyamatosan arra gondolok, hogy könnyebb lenne édesanyámnak ha nem lenne egyedül, meg több pénz is lenne, másik oldalon meg ott van az, hogy én is most vagyok fiatal. Pár hete a párom megkérte a kezemet, már mióta erre vágytam, mégsem volt felhőtlen az örömöm.

A szüleim elfelejtettek már boldognak lenni, örvendeni bárminek is. Van egy bátyám de ő külföldön él, én meg azt érzem rossz vagyok ha én is elmegyek...

Ha elköltözöm segíteni nem tudok majd, mivel albérletben fogunk élni és az egyetemet is folytatnom kell.

Egész nap ezen gondolkodom, hogy cserben hagyom a szüleimet, de a páromat sem hagyhatom cserben...

Ti mit tennétek?


2012. aug. 31. 09:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

gratulálok az eljegyzéshez:)


ide családi megoldás kell, úgy hogy Te is elkezdhesd az önálló életedet illetve szüleid se hirtelen maradjanak támasz nélkül.

- pl. van még egy családtag, tesód, aki lehet, hogy tudna segíteni anyagiakkal.

- van-e olyan ingatlan, ingóság ami pénzzé tehető?

-van-e olyan munka, amit Apukád így is el tud végezni?

- van-e olyan rokon, ismerős, akik felváltva segíthetnének Anyudnak otthon?

- van-e esetleg valaki, aki segítene valami kedvező árért?


szóval bővíteni kell a kört, szerintem:)

2012. aug. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Építsd a saját életed, nem fognak érte haragudni a szüleid.
2012. aug. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ú, hát ez nagyon nehéz kérdés. Nagyon...

Az biztos hogy ha amellett döntenék hogy elköltözöm otthonról, akkor minden hónapban küldenék haza pénzt, hogy ha már fizikailag nem tudok segíteni, legalább anyagilag támogassam őket. (Havi kb. 20-30 ezer forintot)

Ezt csak te döntheted el...

Viszont valóban most vagy fiatal, és a saját életeddel (is) kell törődnöd, dolgoznod, tovább tanulnod, férjez menned, saját családot alapítanod...

Azt szerintem senki sem várja el tőled (szüleid sem) hogy örökre otthon maradj és segíts nekik. Előbb utóbb kirepülsz, betegség ide vagy oda.

Szerintem az tűnik a legjobb megoldásnak ha elköltözöl otthonról, hogy hétvégén mindig hazamennél, segítenél, és hétköznap pedig élnéd a saját, fiatal, "nyugodt" életedet.

Nem szabad hogy megkeseredj, és lelkiismeret furdalásod legyen...

Később pedig ha nagyon jó munkád lesz, akár gondozónőt is fogadhatsz apukád mellé.

Tehát az hogy tanulj, dolgozz, jó fizetésed legyen, a szüleid érdeke is.

Én talán ezt tenném... megpróbálnám a saját életemet élni a párommal úgy ahogy elterveztük, de minden hétvégén hazalátogatnék, mert a szülők nagyon fontosak egy ember életében!


23/L

2012. aug. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gratulációt, kedves vagy:)


Egyelőre "külső" segítségre nincs szükség, értem ezalatt ápoló, gondozó, ilyesmi.

Anyagilag segítség van közeli családtagoktól, néha-néha...

Csak mégis rossz érzés...

2012. aug. 31. 09:28
 5/14 anonim ***** válasza:
24%
A szüleidet semmikép ne hagyd cserbe!A barátod megfogja érteni szerintem.Tegyük fel hogy meghal valamelyik.Komolyan nem lenne lelkiismeret furdalásod egész életedbe?Azt már nem nagyon tudnád helyrehozni.
2012. aug. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nem igazán értem az utolsó hozzászólást, nem szándékozom cserben hagyni őket.

A hazaút megint problémás, sok okból is, de igyekszem megoldani majd ezeket amennyire tudom...

Ha lesz pénzem biztosan szívesen fogok adni és a párom is olyan szakmában fog dolgozni, hogy segítségére lehet édesapámnak. Természetesen a párom nem állít választás elé, vagy ilyesmi, de Vele szemben is korrektnek kell lennem, nem ígérgethetek és léphetek vissza...meg már 3 éve várja az összeköltözést, meddig halogathatnám még?

2012. aug. 31. 09:35
 7/14 anonim ***** válasza:
76%

Gyáva vagyok.


Soha nem tudnék a lelkemmel elszámolni, ha lenne velük valami és nem voltam mellettük. Nem mondom, hogy add fel a kialakulóban lévő életed, de olyan megoldást keress, ami a legkevésbé fáj nekik.

Mi lenne, ha költöznének ők is??

2012. aug. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Beszéltél erről a pároddal? Akkor most befejezted az egyetemet, vagy folytatnod kell? Szerintem a legjobb lenne, ha elköltöznél, de igyekeznél anyagilag támogatni a szüleid és mondjuk havonta egy hétvégére visszamennél a pároddal együtt segíteni. Kitakarítanátok, nagybevásárlás tartós élelmiszerekből (azokat nehéz ugye cipelni) stb.
2012. aug. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ne hagyd cserben. Nem akarok bunkó lenni, de ha apukád ilyen hamar leépült, akkor nagyon komoly betegsége lehet. Ki tudja meddig él? Legyél ott, hgy majd amikor már meghalt (evvel szembe kell nézni, nekem is meghalt az apukám), akkor ne legyen lelkiismeret furdalásod. Mert akkor fog ám tönkre menni mibdened: a párkapcsoaltod a depressziótól, a munkád stb.
2012. aug. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Befejeztem az alapképzést, mesterképzésen folytatom.

A szüleim költözni nem tudnak, édesanyámnak itt van állása és az ők szülei is itt élnek ebben a városban, nem hagyhatnak csapot-papot...

2012. aug. 31. 09:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!