Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy ne legyek tiszteletlen?

Hogy ne legyek tiszteletlen?

Figyelt kérdés

12 éves korom óta élek a nevelőszüleimmel de soha nem akartam szót fogadni nekik mindennek az ellenkezőjét csináltam, állandóan megbüntettek de nem értek el vele semmit. tudom, hogy náluk élek meg minden de haragszom rájuk valamiért. egy csomószor megbántom őket, tiszteletlen, idegesítő és utálatos vagyok direkt mert tudom, hogy rosszul esik nekik. mostmár meguntam nem akarom tovább idegesíteni őket mégsem tudom tisztelni egyiket sem. Azt sem tudom, hogy hogy kell kedvesnek lenni és tisztelni másokat. Mit csináljak?

16/F


2012. aug. 31. 17:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Először is jó, hogy ezt észrevetted, és változni akarsz. A továbbiakban többször gondold meg, mit szólsz nekik, ezt hogyan teszed meg. Fogadj nekik szót, használd a "köszönöm" "szívesen" stb. szavakat. Azért már az életed részévé váltak valamilyen szinten, biztos hiányoznának, ha elmennének. Kérd meg őket, menjetek el együtt valahova, kirándulni, állatkertbe, vagy ilyesmi helyre, ahol együtt töltitek az időt, beszélgethettek.
2012. aug. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

Idióta vagy és kész, ahelyett, hogy örülnél, hogy annak ellenére hogy egy idegen család magához vett és szeretnek(egy régebbi kérdésedben írtad, hogy tényleg szeretnek), te egy tiszteletlen bunkó vagy.

Nem mondod komolyan, hogy nem vagy képes normálisan viselkedni, főleg, hogy eddig szinte direkt voltál ilyen retardált.

2012. aug. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nem tudok velük beszélgetni. sokszor kedvem sincs hozzájuk.
2012. aug. 31. 17:36
 4/7 anonim ***** válasza:
Kicsit ellentmondásos vagy. Egyszer azt mondod, szeretnél megváltozni, szeretnéd tovább nem idegesíteni őket. Abba belegondoltál, hogy mekkora dolgot vittek véghez azzal, hogy örökbe fogadtak? Hogy családi hátteret biztosítottak? Az, hogy nevelni próbáltak természetes, mindenki próbálja nevelni a gyerekét. Minden szülő követ el hibákat, de többnyire a legjobbat akarják. Azért írom, hogy többnyire, mert vannak sajnos olyan szülők, akik nem. Kamasz vagy, tombolnak benned az indulatok, de az már fél siker, hogy észrevetted ezt és változtatni akarsz rajta. Viszont akaraterő nélkül nem megy. Olyan nincs, hogy nincs kedved beszélgetni velük. Meg kell erőltetned magad és le kell ülj beszélgetni velük. Hidd el, csak az első lépés nehéz. Nem tudom, nem írtál semmi olyat, hogy bármi rosszat elkövettek volna ellened, így nem is feltételezem. Tehát neked kell erőt venned magadon és nyitni feléjük. Kell az akaraterő, anélkül nem fog menni és mindig is ilyen lesz a kapcsolatotok, amilyen most.
2012. aug. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Te is tudod, hisz leírtad, hogy helytelenül cselekszel.

Hogy miért vagy nevelőszülőknél, az nem derül ki.

Úgy gondolom, rajtuk akarsz bosszút állni a sorsodért. 16 éves vagy, értelmes fiatalember. Tudomásul kéne venned, hogy neked ez jutott, ez a kisgyerekes dac már nem elfogadható. Mindig mindenhez lehet pozitívan is hozzá állni. Gondolj arra, mennyivel jobb a sorsod, mintha intézetbe lennél, ahol mindennaposak az inzultusok, megalázások.

2012. aug. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy a szavak embere, cselekedj! Amolyan kis apró napi szívességekre gondolok, mint: kivinni a szemetet, elmosogatni, kutyát sétáltatni, porszívózni, kávét főzni vagy bármi hasonló ami eddig nem úgy volt és most megcsinálnád. Mondjuk naponta egy-egy valamit cserélgetve egy hónapig. Ha sikerült véghez vinned, írj!
2012. aug. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Eszméletlen régi kérdés, de miért bántál velük így? Ékes példája vagy annak, miért nem éri meg segíteni az embereknek... Maradhattál volna a "csodás" biológiai szüleiddel!
2020. márc. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!