Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rettenet nagy probléma van,...

Rettenet nagy probléma van, mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a testvérem kezelhetetlen. Olyan a természete, mint egy állatnak, üvít mindenkivel, nem tisztel senkit.

A szüleim el vannak válva, immáron 17 éve, nem bánom, mert az apám is egy birka.

Anyukám munkanélküli volt, a mamám tartott el minket nagyon sokáig. Hála Istennek anyunak mára akadt egy kis munka, még kisebb fizetéssel, de szerintem nem csak mi vagyunk így vele.

Tesóm két éve börtönben volt. Verekedés miatt, egy ügyvédet vertek meg a haverjával (amilyen banga), azért mert az barátja barátnőjével irkált neten. Anyuék mindent megtettek hogy az az ökör kijöjjön a börtönből. Azt a cseppet is amink volt rá fordítottunk. Kb. egymillió forintunkba került(kölcsön innen, kölcsön onnan, amit máig fizetünk), hogy az a retek állat kijött. Még az én spórolt pénzemet is oda kellett rá adni (kb 120 000Ft-t), ami miatt nem mehettem olyan iskolába, ami az álmom volt. :( :( :(

Végül kijött, sajna, akkor is elleneztem, ha testvér ha nem... annyi bajt, kárt amit okozott nekem, és a családomnak, szégyenlem azt is hogy a testvérem!

Nem lehet vele beszélni, ő mindent jobban tud, anyámat leprostituáltozza, mamámat, aki tényleg mindenben támogatott olyanokat vág a fejéhez, hogy dögöl meg, takarodj hátra a szobádba, (holott a mama házában lakunk) senki nem kérte, hogy segíts (nem a lóf*szt, azokat a leveleket olvasni kellett volna, amiket küldött, könyörgött, hogy ki akar menni onnan).

Nem tudunk mit kezdeni vele. Van munkája, ismerős szerzett neki, de ott is már cirkusz van, mondták többen is, hogy nem lehet vele együtt dolgozni. Ha nem lenne elég mindezek tetejében 3000 Eurós kölcsönt vett fel a bankból. Belelépett egy házaló kereskedésbe, 2000 euróért, de már kijelentette, hogy ő nem fog menni senkihez, hogy eladja őket. Nem ért semmihez, de ő persze mindent tud... Én ekonómiát tanulok, kérdez valamit, elmondom a véleményem, de én is csak azt kapom hogy az nem úgy van... Hát ki tanulja ?! Bammeg!!!!! A maradék lóvét magára költötte, és kb 400 eurót elvesztett, mert részeg volt, és gondolom dicsekedni akart vele, azért vitt magával annyi lóvét...

Nem tudunk vele mit kezdeni. Szerintetek mit lehetne csinálni?


2012. márc. 22. 16:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
nem kéne többet anyagilag finanszirozni.... nehogymár örök életében a csóró anyja tartsa el....nem elég, hogy még mindig az addóságot fizetitek ami miatta van?
2012. márc. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
10%
verssétek el úgy,hogy tolószékbe kerüljön.....vagy intenzív osztályra....
2012. márc. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
legjobb lenne visszavinni a börtönbe. jobb lenne nektek is.
2012. márc. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

mamád háza, rakja ki. ha kell, rendőrrel, zárcsere.

ha komolyan meg akartok szabadulni tőle, ez a legokosabb.


Ha esetleg dühöng meg tombol, kihívni rá a rendőrt. Ha még csinál is valamit (balhét, bajt), akár fel is lehet jelenteni, becsukják megint.

2012. márc. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 lizzi77 ***** válasza:
100%
Ülj le a mamáddal és anyukáddal, vagy a tesód marad a házban velük, és az Isten pénzét is rákölthetik, + elviselik a mindennapos bunkóságait, vagy te maradsz ott, és közös erővel(cucc az utcára, zárcsere)kiteszitek az utcára,majd megtudja, milyen az,amikor csak magára van utalva.
2012. márc. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Szerintem is! Ez lehet a legjobb megoldás ebben a helyzetben(sajnos). Ülj le a mamáddal, és az anyukáddal, beszéljétek meg hogy nem finanszírozzátok neki a pénzt, költözzön el, ha nem változtat, legalábbis szerintem ezt kéne!
2012. márc. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát valóban a saját nyugalmatok érdekében csak az a lehetőség van,el kell küldeni.Aztán majd tanul a maga kárán,ha nincs mellet senki.
2012. márc. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
4-essel értek egyet. De előtte még beszélhettek vele erről, ahogy írták, de a leírtak fényében nem tudom mennyi sikerrel járna.
2012. márc. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Én is amellett vagyok, hogy menjen már... de anyunak csak a szája jár, hogy majd meglátod... csinálni meg soha semmit. A mama meg olyan jószivű, hogy ahányszor kér annyiszor ad neki... nem tudom nem érti meg, hogy nem kéne....

Köszi még egyszer, ezt megmutatom nekik is :)

2012. márc. 22. 20:42
 10/11 anonim ***** válasza:

Így van. Ki kell rakni a fenébe (bocsánat), viselkedés zavaros, javíthatatlan.

Nagyon sajnálom, hogy nem tudtál olyan suliba menni miatta amilyenbe szerettél volna :(

Szerintem is üljetek össze, beszéljétek meg, álljatok oda elé, és mondjátok kerek perec a szemébe, hogy vagy normálissá változik és visszafizeti ami jár nektek pénzben, vagy mehet Isten hírével a híd alá.

Amúgy tesód hány éves ha szabad megkérdeznem? Amúgy eleve a börtönből sem kellett volna kihozni. Lehet én vagyok rosszindulatú (elnézést kérek) de én nem adtam volna a művel dolgai miatt egy fityinget se abba, hogy kihozzam a börtönből, és újra probléma legyen vele.


Én megértem, hogy a mamád nagyon jószívű, de szerintem legbelül ő is nagyon jól tudja, hogy ez az állapot sokáig egyáltalán nem tartható.

Ha valaki ilyen felelőtlen, hogy még hitelt is felvett és el is szórja, azzal már komoly gond van.

Szerintem (elnézést) tegyétek ki minél hamarabb, mert még az adósságát is rátok keni valahogy....


Mivel gondolom pszichológushoz elrángatni nem lehet, így ténylegesen nincs más lehetőség. Vagy pedig megy vissza a börtönbe.

Miért nem mondtátok el neki, hogy kihoztátok nagy pénzek árán, ő meg mi jogon folytatja tovább a bunkózást? Kíváncsi lennék a válaszára.



Fel a fejjel kérdező!!! Az a lényeg hogy neked jó jövőd legyen, és remélem kitaláltok vmi jó megoldást!!

Remélem tudtam segíteni ;)



21/L

2012. márc. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!