Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha 19 év korkülönbséggel...

Englishman kérdése:

Ha 19 év korkülönbséggel születik testvérem, van rá valami esély, hogy kialakuljon egy jó testvéri kapcsolat?

Figyelt kérdés
Apum második házasságából fog születni testvérem és félek, hogy nem lesz olyan jó a testvéri kapcsolat. Ugye nem együtt növünk fel, hanem szinte olyan lenne mintha a gyerekem lenne.
2012. szept. 1. 12:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
14%

Hát azért nem olyan,mintha a gyereked volna,hisz még te magad is az vagy...

Ha jó a viszonyod apukádékkal,akkor biztosan szép napokat élhetsz meg a féltesóddal.Azonban ez nagyban függ a mostohádtól is,általában nem tartják a viszonyt az előző házasságból született gyerekekkel.

Milyen a viszonyotok?

2012. szept. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm 24 éves volt, mikor megszületett a húga (özvegy anyukája újraházasodott korán, de sokára lett közös gyerek, véletlenül). Nagyon jó a viszonyuk. Ő igazából gondoskodó apa-bátyó szerepet tölt be a húgánál. A korkülönbség nem volt hátrány nekik, mert óvta a húgát, sokszor ő ment szülőértekezletre a szülők helyett, szóval tényleg úgy számíthatott rá, mintha a második apja lenne.
2012. szept. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 bátyám van,14,15 évvel idősebbek,(igaz nem 19,de irok)és jó a viszonyunk,vagyis most az egyik haragszik rám.Mig mind otthon éltünk,az igazán jó volt,közös volt a szoba is,velük aludtam,és mikor elkezdtek kirepülni,na az rossz volt..Azóta is minden jó,a másik tesómmal nagyon jó a kapcsolatunk :) 20/L
2012. szept. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
73%

"Ugye nem együtt növünk fel, hanem szinte olyan lenne mintha a gyerekem lenne."


Ez azért vicces kijelentés. A gyereked együtt nő fel veled, nem egy másik háztartásban. Tehát nem attól lenne olyan, mintha a gyereked lenne, mert megvan a korkülönbség, hanem mert gondoskodsz róla és felneveled.


Van egy barátnőm, 20 évesen lett újra kistesója. Olyan neki, mint egy távoli rokon.

2012. szept. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Sok mindentől függ. Esély van rá. Nekem a nővérem meg bátyám is 10 évvel idősebb mint én,és nem vagyunk úgy jóban. De valahol a 3 év korkülönbséggel sincsenek jóban. Ez főképp rajtad múlik,mert te vagy a nagyobb. Hogy kedveskedj,hogy beszélgess vele,hogy csináljatok együtt valamit
2012. szept. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Köztem és kisöcsém között is pont 19 év van, imádjuk egymást :) Sokkal jobban tudom őt értékelni, meg több türelmem van hozzá, mint anno, amikor a nagyobbik öcsém született. Akkor 7 éves voltam, és kb utáltuk egymást, most lettünk jóban egy pár éve. Szóval szerintem simán lehet :)

Anya mindig azt mondja, h attól fél, hogy amikor a gyerek majd kamaszodik, akkor majd én fogok falazni neki, amíg ő bulizik :D :D

2012. szept. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Ja, utolsó voltam, 24N.
2012. szept. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
testvéri kapcsolat nem,de egy jó kapcoslat igen. Szerintem olyan,mintha lenne 2 egyke gyereke a szülőnek egy jó darabig.
2012. szept. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a testvéri kapcsolatnak pont az együtt felnövés és a megosztott élmények a lényege.


3 évvel fiatalabb húgom van, és együtt öltöztünk be Spice Girls-nek, együtt nyitottunk a plüssállatoknak állatkórházat. Mikor megtudtam, mi a menstruáció, elmondtam neki, és napokig sokkban voltunk.


Persze felnőttként is el lehet ugyanezeket játszani, de akkor pl. mindketten úgy éreztük, hogy annak a plüsscicának tőlünk függ az élete, és addig nem megyünk ebédelni, amíg nincs vissza varrva a szeme. :)

2012. szept. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha tartjátok a kapcsolatot, természetesen jó lehet a testvéri kapcsolat köztetek.

Csak a viselkedésedre figyelj: az én nővéreim 8/12 évvel idősebbek nálam, és egész életemben lekezeltek, hozzájuk nem szólhattam mert én voltam a kis taknyos.

Még így 22 éves koromban is, pedig nekem már férjem van, ők meg még anyámnál laknak :)

2012. szept. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!