Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám 60 éves, egyedülél,...

Anyám 60 éves, egyedülél, unatkozik. Mit javasoljak neki?

Figyelt kérdés
A régi barátai már vagy elköltöztek, vagy elvannak otthon egyedül. Párkapcsolatot nem akar. Még dolgozik, de esténként, délután egyedül érzi magát, talán a beszélgetés hiányzik neki a legjobban. Honnan tudnék neki korabeli barátokat szerezni? Nem a hobbi vagy tennivaló hiányzik neki, inkább úgymond a lelkizések. Mit lehetne tenni?
2012. szept. 2. 14:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha netán végleg nyugdíjba vonul,mindenképpen vállaljon alkalmi munkát,vagy önkéntes munkát!

Nálunk ugyan ez van,és mert nincs lekötve,folyton minket talál ki magának!!!

Ne essetek ebbe a hibába,rengeteg konfliktus forrása.

2012. szept. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap találtam egy oldalt: mozogjunkegyutt.hu

Még kutyasétáltatásra is keresnek társaságot az emberek, vagy egyszerű sétára is. Lehet hogy majd én is kipróbálom :)

2012. szept. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha van hobbija akkor azzal kapcsolatba keress neki kört.


Pl varró kör stb... itt tudna beszélgetni, talál barátot is.

Aztán meg itt a net is. Mivel még dolgozik és emberek között van, így egy esti chatelés nem lesz neki rossz.

2012. szept. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem igazán köt új barátságokat, nem egyszerű eset... Szeretnék neki segíteni, de félek, hogy egyedül marad.
2012. szept. 2. 15:43
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Én azt hiszem, hogy ha anyukád annyira vágyna társaságra, akkor maga is keresné. Az én anyukám 63 éves, de bárhová megyünk, mire én kinyitom a szám, ő legalább három emberrel összebarátkozott már. Ha véletlenül egyedül van otthon, akkor meg telefonon cseveg a barátnőivel, volt kollégáival. A te anyukád szerintem jól megvan egyedül is, inkább te aggódod túl a dolgot.
2012. szept. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem aggódom túl, sajnos. Állandóan nekem panaszkodik, hogy milyen rossz neki egyedül és folyton velünk akar mindent csinálni: nyaralni, színházba menni, ünnepelni, stb. Szeretném, ha lenne saját élete, és nem nekünk kellene állandóan szórakoztatni.
2012. szept. 2. 16:36
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Testvére, unokatestvére, régi kollégái, osztálytársai?

Valakit szabadítsatok rá!

2012. szept. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%
Ismerős az eseted. Sajnos vagy nem sajnos, de nem fogsz változtatni a helyzetén. Hiába öteletelnek itt mások, mert igenis van olyan, hogy ezek egyike sem válik be, mivel eleve makacs. Pláne egy 60 éves amúgy is makacs embert totál esélytelen jobb útra téríteni. Ha akarod ha nem ő ilyen. Szórakoztatni meg nem neked kell. Éld a saját életed, mert így a te életedet teszi tönkre!
2012. szept. 7. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
GTA sa, vagy gta 4
2012. szept. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Édesanyám 44 évesen maradt özvegyen. Nem könnyű az egyedüllétet viselni, tudom miről írsz. De a társ hiányát semmi más nem pótolja, se gyerek, se barát. Lehet elmegy veletek kirándulni, lehet elmegy a barátnőihez beszélgetni vagy rokonokhoz, de nincs párja. És sajnos nagyon kicsi a valószínűsége, hogy lesz. Amikor már van gyerek, ha felnőtt is, többé már sosem lesz egy férfi annyira fontos, hogy előrébb kerüljön mint a gyereke. Vagyis csak nagyon ritkán kerül olyan akivel ezeket az érzelmeket meg tudja élni, de közben az egyensúly sem borul, és minden jól működik. Tapasztalatból mondom.

Kell hagyni hogy végezze el a kicsi dolgát, segítsen nektek ahol tud, ne érezze magát fölöslegesnek, de ugyanakkor tapintatosan rávezetni hogy ti is a saját életeteket kell éljétek. Beszélgess vele sokat, talán abból van a legnagyobb hiánya, a szóból. De se szülő, se gyerek, se senki nem lehet a másik életének a menedzsere. Mindenki meg kell találja maga számára azokat a tevékenységeket amik elégedettséggel töltik el. És ebben csakis magára van utalva.

Anyukám mikor nyugdíjba ment, akkor vettünk egy közeli faluban (amúgy szülőfaluja)egy kis parasztházat, nagy telken. Kedve volt hozzá...kertészkedik, állatokat nevel...és vár haza bennünket, meg az unokáit. Egész héten arra készül hogy menjünk, finomakat főz, beszélgetünk. És mi nagyon szívesen megyünk is, ahol kell segítünk neki. Néha felpakolom és elmegyünk vásárolni, vagyis inkább nézelődni, szereti ha kettesben, anya és leánya sétálunk és nézelődünk, közben pletykálkodunk, nevetünk. Hogy is fejezzem ezt ki...nem divatozik vagy ilyesmi, de ettől függetlenül egy nő, bármilyen korú is, azért titkon mindig szeret nő lenni, szépen felöltözni, és megmutatni magát. :) Kiegyensúlyozott, boldog életet él. De nincs társa. És ezzel a helyzettel ő már régen megbékélt, ahhoz alkalmazkodik ami adva van.

2012. szept. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!