Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol vannak ilyenkor a gyerekvé...

Hol vannak ilyenkor a gyerekvédelmisek?

Figyelt kérdés

Öt gyerek, 14-től 3 éves korig eloszva, szülőkkel egy szobában.

Egy fizetés van, éhbér. A gyerekek koszosak. Állandóan üvöltöznik velük az anyjuk, koldulni küldi őket (egy kis tojás, liszt, cukor stb) a szomszédokhoz. Van hogy elküldi őket játszani, mert nincs otthon kaja, hogy majd ott megetetik őket. Nem kisebbségiek. Anyukának ajánlottak munkát, önkormányzatnál, de ő "nem megy ötvenezerért gürcölni, négy órában".

A nagylány nekem szokott sírni. Gyakran kikap.


2012. szept. 3. 10:51
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Én ugyen nem értek a lovakhoz, de az ilyesmit nem lehet névtelenül bejelenteni, hogy nézzenek a körmükre?
2012. szept. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem bejelentheted őket! Sőt..Azzal rosszat nem tennél
2012. szept. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha nekik így jó, akkor az ő dolguk, hogy mit csinálnak. De sajnálni lehet a gyerekeket, az teljesen helyénvaló dolog. Ha közvetlen nincs közöd hozzájuk semmilyen téren, vagy téged nem érint a családból senki, akkor hadd éljenek így.
2012. szept. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A szomszédok is a jelzőrendszer tagjai! Ezért a szomszédnak is jeleznie kell a veszélyeztetést!
2012. szept. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

dede be lehet jelenteni névtelenül... csak nem nagyon lesz semmi változás... Megindul majd a családgondozási folyamat, meg az ő esetükben a védelembe vétel is... de ez az egész kitart két éven keresztül... utána vagy jön elviszik a gyerekeket intézetbe nevelőszülőkhöz, vagy fenntartják a védelembe vételt (két hetes ellenőrzést jelent), akár változik a helyzet akár nem... Azonnal kiemelni gyerekeket Magyarországon csak drasztikus okok miatt szoktak... pl.: ha a gyerek kriminalizálódott, vagy ha a szülők brutálisan bántalmazzák. Anyagi okok miatt soha nem emelnek ki gyerekeket, mert a gyermekvédelmi tv. a családon belüli nevelkedést szorgalmazza. Irtad, hogy a nagylány "kikap"... erre lehet felkapnák a fejüket a családgondozók, de amig nincsen brutális bántalmazás, értsd csonttörés, kék- zöld foltok, addig nem tudnak mit tenni, mert meg van kötve a kezük a törvények által. Annyit tudnak tenni, hogy kimennek a családhoz, ez által a család bekerül a rendszerbe. Lesz egy védelembe vételi tárgyalás, utána az azt jelenti, hogy majd kéthetente kijönnek a családgondozók ellenőrizni, hogy tisztaság van e, van e étel otthon, mennek e a gyerekek iskolába... Esetleg próbálják az anyukát jobb belátásra birni, hogy dolgozzon, segitenek segélyt intézni...

Kb. ennyi lesz ha szólsz a gyermekvédelmiseknek... pusztán anyagi okokból senkit se emelnek ki, sajnos akkor se ha az ezzel járó körülmények (mint az egyszobás putri, éhezés, koldulás) már közvetlen veszélyeztetik a gyermek szocializációját.

2012. szept. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ha közvetlen nincs közöd hozzájuk semmilyen téren, vagy téged nem érint a családból senki, akkor hadd éljenek így."


Én viszont úgy gondolom, hogy van egy határ, amikor az idegennek is van beleszólása. Na nem abba, hogy anyuka almapürét készít vagy babán pürét, van-e karigán a gyereken vagy sem, de ha konkrétan a gyerekek veszélyeztetve vannak (márpedig ha koszosak, nincs rendes étel, akkor az veszélyeztetés), akkor bizony bárki közbeléphet.

2012. szept. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Most indulok a védőnőhöz, mert kiakadtam.

Anyum küldött nekik pár ruhát amit a kistesóm kinőtt. A legkisebb épp az udvaron volt egy szál pólóban! El van borulva, üvölt a szél, a gyerek keze hideg volt, a szája lila.

Bevittem, mire az anyuka(tévé előtt feküdt) előadta, hogy nem ad rá nadrágot, mert akkor bepisil. Előkerestem és átvittem a lányom régi gumibugyiját, pár szövetpelenkát. Ő nem fogja neki mosogatni. Ja, meg ne akarjak neki segíteni, de papírpelenkát elfogadna.

Megyek szépen a védőnőhöz.

2012. szept. 3. 11:11
 8/10 anonim ***** válasza:
78%
Nem túlzol egy kicsit? Az egész országban minimum 23 fok van, de inkább 28-29, hogy a bánatban lilul a gyerek ilyen időben?
2012. szept. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
22%
meehetsz jelentgetni de sokat nem tesznek!!!!gondolom a védönök is tudnak erről-----
2012. szept. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, én is mennék a helyedben! Szegény kisgyerek! Az anyjuk lelkiismeretlen alak. Segíts, ahogy tudsz!
2012. szept. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!