Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy éljek együtt az alkoholis...

Hogy éljek együtt az alkoholista apámmal?

Figyelt kérdés
Egyszerűen egyikünk sem bír vele. 18 vagyok, a bátyám 22, ő év közben kollégiumban lakik. Amikor iszik, nagyon agresszív, de másnap állítása szerint nem emlékszik semmire. Üvöltözik velünk, mindennek lehordja az anyukámat, engem is, állandóan gyomoridegem van. Ebben az évben fogok érettségizni, de el sem tudom képzelni, hogy fogok mindemellett tanulni. De amitől a legjobban tartok, hogy jövőre én is kollégiumban fogok lakni, és anyukám egyedül marad vele itthon. Féltem őt nagyon, de hiába mondogatom neki, hogy váljon el, apám a fő pénzkereső a háznál, szóval a pénze nélkül elég nehezen tudnánk megélni. Egyszerűen mindent próbáltunk már, kedves szóval, durva szóval, orvosnál is járt már (persze csak unszolásra), de semmi sem segített. Ő maga egyszerűen nem tudja bevallani, hogy alkoholista. Azt beszélte be magának, hogy anyukámnak szeretője van, holott mi kaptuk rajta, hogy egy másik nővel telefonálgat, sms-ezget. Tisztára megbolondul, amikor iszik, lelki terrorban tart minket... Egyszerűen nem tudom, mit tehetnék ez ügyben. Már számtalanszor ültem le hozzá, hogy beszélgessünk erről, de persze, amikor józan, hallani sem akar arról, hogy miket csinál, amikor iszik. Amikor részeg, akkor persze nem lehet kommunikálni. Nagyon szeretném, hogy mire egyetemista leszek, megoldódjon ez a dolog...

2012. szept. 3. 19:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan tudom mit élsz át, mert én is ebben nőttem fel, átéltem az egészet. Csak annyi különbséggel, hogy nekem az anyám ivott. Ha ivott durva volt, kötekedős, agresszív verekedős. Soha nem vallotta be magának hogy alkoholista. Ha mondtuk akkor mi voltunk a hazugok akik csak ártani akarnak neki. Ezért tudom, hogy addig amíg apád be nem látja hogy alkoholista, amíg ő maga nem akar segítséget addig semmi sem fog változni. Továbbra is inni fog, és egyre többet, egyre durvábban.

Nem sok lehetőségetek maradt.

Te összeszorítod a fogad, és kitartasz amíg kollégiumba nem mész. Ha már odajutottál, akkor sajnálhatod anyudat, de nem élheted az ő belenyugvó, mártír szerepét. Anyudnak is van lehetősége kilépni ebből a házasságból és új életet kezdeni. A pénz csak egy kifogás. Ha nagyon szabadulni akarna az alkoholista apádtól, akkor elmenne dolgozni, és már lenne pénze új élethez. De ha mártírt akar játszani, akkor abban sem tudsz mit tenni.

Egy biztos. Semmi nem fog változni. (legfeljebb a halál oldja meg a gondot, de nem kívánom senki halálát)

2012. szept. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én is ebben nőttem fel. A szüleim mindketten alkoholisták voltak. Mivel váltott műszakban dolgoztak, valamelyik mindig részeg volt, amíg volt pénzük, egyenként olyan nyugodt részegek voltak, de ha mindketten otthon voltak akkor tőrt ki a balhé.Voltak éjszakai menekülések a szomszédokhoz, mezítláb, rendőrség. Csak egymással verekedtek, hozzánk, gyerekekhez egy újjal sem nyúltak. Én ennek ellenére mégis szerettem őket. Próbáltak mindent megadni, amit tudtak. Apukámat 9, anyukámat 16 évesen veszítettem el. Most, hogy vannak gyerekeim, még jobban hiányoznak, hogy nem láthatják az unokáikat. Bármennyire is ittak, mégis a szüleim voltak
2012. szept. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Őszintén sajnállak. Szintén tudom, hogy miről beszélsz, mert nálunk is ez megy (a párommal, párom tesójával és a szüleivel élünk együtt), és nálunk meg apósom ilyen, pepitában. Annyi különbséggel, hogy apósom mégcsak hallani sem akar az orvosi segítségről. Ha részeg, akkor nála is beindul a fantázia, és össze-vissza lekurv@zza anyósomat, és a sógornőmet is. Engem nem mer, mert tudja, hogy akkor a párom elvágná neki a torkát.

Ne haragudj az off-ért, csak gondoltam megírom, hogy én is ebben a cipőben járok, és nagyon szeretnénk már a párommal elköltözni onnan, csak hát, ahhoz előbb munkát kellene találnunk, és a jövedelmünket félretenni a költözésre. Úgyhogy nagyon nehéz. De kitartást, és sok sikert kívánok Neked mindenhez! :)


23/L

2012. szept. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sajnálom, de ez nem oldódik meg. Talán a halála után megkönnyebbültök, de akkor is még évek kellenek, mire begyógyulnak a lelki sebeitek, és magatokra találtok.
2012. szept. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Anyukám dolgozik, csak jóval kevesebbet keres, mint az apám.

Kétszer költöztünk a nagyszülőkhöz. Még két éve úgy másfél hónapra és tavaly júliustól karácsonyig szintén ott laktunk. Én feladnám a kényelmemet, a saját szobámat, csak egy kis nyugtunk legyen. A bátyám viszont annak örül, ha a hétvégén haza jöhet végre kicsit, esze ágában sincs mamáéknál kuporogni, így ez is megnehezíti anyum döntését, mert úgy érzi, ezzel magára hagyja az egyik gyerekét, amit végül is meg tudok érteni.

Szar az élet...

2012. szept. 3. 21:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Szar élet az biztos.
2014. jan. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én örülök, hogy kollégiumba kerültél te is, engem is az "mentett meg" úgyszolván. Én szépen lassan leválltam róluk. Anyukád helyében én megpróbálnám mégiscsak egyedül annak ellenére hogy ő jóval kevesebbet keres. Tudom, hogy az nagyon nem egyszerű, de adódik majd segítségetek is (nagyszülők?) és hát a jelen helyzet is szar, ahogy írtad.......
2014. okt. 19. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!