Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék édesanyámon?

Hogyan segíthetnék édesanyámon?

Figyelt kérdés
Édesanyám a legjobb barátnőm, egyedüli gyerek vagyok, ezért nagyon kötődöm hozzá. Sajnos gondok vannak vele, eddig ezt nem nagyon akartam belátni, de vannak. Minden nap sörözik, vagy, ha épp nem akkor rövidezik, vagy, ha ez sem, akkor nyugtatót vesz be, hogy aludni tudjon. Nagyon el vagyok keseredve emiatt, mert babám van, tervezünk is még és én senkire nem számíthatok csak rá, és, nem tudom elképzelni, hogy mi lenne, ha Ő már nem lenne nekem. Alacsony, sovány asszony és nagyon sokat dolgozik. elmegy reggel a munkába, délután hazaér aztán ott a kert és a háztartás. Nem eszik rendesen, reggel kávé és a cigi a reggeli. Munkába kb. egy szelet vajas kanyeret visz magával. Én megértem, hogy sok az ideg, amit le kell nyelnie, apámat is nehéz elviselnie, munka se egy leányálom, főleg, hogy 59 éves lesz nemsokára. Én már próbáltam vele beszélni szépen, kevésbé szépen, de egyszerűen nem megy. Annyi rá a reakció, hogy fúú, de meleg van ma kb. Most azért estem nagyon kétségbe, mert jött hozzánk, hogy lássa az unokát, és segítsen, hogy el tudjak intézne egy-két dolgot és délelőtt is ivott, most vodkát...Találta a bárszekrényünkben. Nagyon fájdalmas ez a helyzet, mert Ő az egyik legfontosabb ember az életemben és látom, hogy teszi tönkre magát. Már azt is mondtam, hogy, ha iszik ne jöjjön, mert itt baba van. Egyébként normálisan viselkedik, még ittasan is, csak megered a nyelve, de akkor sem normális, ha valaki délelőtt iszik, ezenkívül meg minden áldott este sörözik, vagy nyugtatót vesz be. Én úgy érzem tehetetlen vagyok, mert bármit mondok egyik fülén be a másikon ki. Ti mit tennétek? Vagy én mit csinálok rosszul?

2012. szept. 1. 08:33
 1/1 Mari20 válasza:
100%
Szerintem ha doktorhoz fordulnál vele, meg lehet oldani. Ismerős a helyzet, keresztapám is ilyen. Viszont ha megpróbáltok egy doktort, azzal nem veszítesz semmit.
2012. szept. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!