Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzem úgy mint hogy ha...

Miért érzem úgy mint hogy ha már nem szeretem apámat úgy mint régen?

Figyelt kérdés

Történt egy kis "veszekedés" ugyan is apám részegen jött haza amikor anyám szülei voltak,és ők mondták hogy előbb kéne haza jönnie minden nap,és nem a barátjaival lógni hiszen már 49 éves.Anyukám múltkor mesélt arról hogy 2x megpofozta még fiatalabb korában,de azóta nem csinált semmit,különben elég normális.

Jó családban élek,megvan minden ami kell hála az égnek,de azt érzem hogy kevésbé szeretem,mint régen amikor ezeket hallottam,ráadásul megalázóul beszélt anyám szüleivel..

Most mért van ez? :(

15f


2012. szept. 3. 21:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Mert nem fogtad fel, hogy talán ő is ember, érzésekkel, stb.? Lehet, hogy "nincs igaza", de az érzéseit követi ő is...
2012. szept. 4. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egész egyszerűen azért, mert nem lehet valakit csak azért szeretni, mert a szülőd. Lehet róla rossz véleményed, undorítónak tarthatod a viselkedését, nem is baj, ha felcseperedve igyekszel azokat a hibákat nem elkövetni, mint amit ő tett, nincs ezzel semmi gond.

Nagyon sok gyerek van, aki egyáltalán nem is szereti egyik vagy másik szülőjét, amiről nem a gyerek tehet. Senki nem úgy bújt ki az édesanyja hasából, hogy utálta őt vagy az apját. A szülők sokszor évek alatt szolgálnak rá arra, hogy a gyerekük egyenesen meneküljön tőlük. Erről nem te tehetsz, hisz világos az oka annak, hogy miért ábrándultál ki belőle.


Ahogy nősz, érsz, egyre inkább belátod, hogy a felnőttek is gyerekek, csak épp több joguk van - és ez sok ember esetében azt jelenti, hogy több eszközük van, hogy másokat megalázzanak, bántsanak, tönkretegyenek. A legtöbb, amit tehetsz, hogy tanulsz az ősök hibáiból, és nem válsz olyanná, mint amilyenek ők voltak.

2012. szept. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!