Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan higgyek újra?

Hogyan higgyek újra?

Figyelt kérdés
Hogyan higgyek újra? Az én történetem nem tipikus, habár már ebben sem vagyok biztos. A párommal a kapcsolatunk olyan volt mint egy kis tündérmese, az én kis mesém. Voltak konfliktusok, de mindent megtudtunk oldani. Nagyon szerelmes voltam és még vagyok is. Sajnos e miatt sok mindent nem úgy csináltunk ahogy kellett volna, mindent túl hamar akartunk, szinte rögtön együtt éltünk,2 éve vagyunk együtt, van egy 5 hónapos babánk, és feleség vagyok. Sokat dolgozok a kapcsolatunkon, hogy ne laposodhasson el, minden próbáltam megadni a páromnak, hogy semmit ne keressen máshol, igyekszem mindig odafigyelni magamra, baba mellett is. A szexben nyitott vagyok, bármit meg lehet beszélni elem, semmire nem mondtam még, hogy az tabutéma. Hibám nekem is mint másnak nyilván van, hirtelen haragú vagyok és nagyon féltékeny. Sajnos nem is alap nélkül. Párom mikor én terhes voltam, a neki szervezett szülinapi bulin, a saját otthonunkban egy szobával arrébb a barátnőmmel csókolózott. Ezt én rá 6 hónapra a kedves barátnőmtől tudtam meg. Indok az volt, sokat ittak stb. páromon sok a teher a pénz miatt. Had mondjam el, hogypárom nem épp szegény családból való, én igen! LAKÁST ÉS KOCSIT KAPTUNK, a szüleitől, anyagilag segítenek minden hónapban, magyarul elég jó sorsunk van, igazán nem panaszkodhatna, de sajnos neki ez nem elég, kedves párom pókerezik is. Csak ebben látja az anyagi kiutat, egész jól megy neki, attól nem kell félni, hogy csődbe megyünk, mert elkártyázza a pénzt, De én mégis félek. A póker talán már függőség nála és félek, csak még több problémát fog szülni. De hagyom neki, mert nem akarom hogy boldogtalan legyen. Na most ezek után, hogy tulajdonképpen mindent megkap és én igyekszem nem bele szólni a dolgaiba hanem támogatni őt mindenben! Pár napja kiderült, hogy ő részegen megcsalt újfent egy prostival. Szó szerint vegyétek, fizetett neki az út szélén. Míg én itthon vártam haza a babánkkal. Sajnos nincs kihez forduljak valaki aki tanácsot adna vagy segítene, így ide írok, remélve hogy valaki majd válaszol valami használhatót. Kétségbe vagyok esve, megalázottnak érzem magam, fizikailag fáj a lelkem. Elhagyni elmondom nem szeretném, mert ők a mindeneim, és a templomban esküt tettem amit nagyon komolyan gondoltam. érzem komolya bajok vannak vele, de nem tudom én ezek után hogyan segíthetnék neki. nem önmaga, lehet ez a kártyától fogalmam sincs értetlenül állok a dolog felett. Sokat olvastam mindenfélét, hogy az ember nem monogám lény, stb. de én már nem tudom mit higgyek. Kezdek beleőrülni ebbe a dologba, gondoltam pszchológusra is. Nem tudommitkéne tegyek. Az a legnehezebb, hogy nem tudom miért történt, szexben nincs hiány, terhesen is és szülés után pár héttel is szexeltünk, odafigyelek az igényeire, testileg lelkileg, rengeteg programot szervezünk, tehát elvileg minden meg van ami egy jó kapcsolathoz kéneDe akkor miért történt ez? Vele nem nagyon tudok beszélni, mert látszik, hogy nem fogja fel a tetteit és a súllyát, sír, és látom, hogy szeret minket. Nem akar elveszíteni, kéri, hogy segítsek neki, visszatalálni a jó útra és közben nekem megszakad a szívem, mert ölelném és segítenék neki, és úgy érzem menne, de a következő nap pedig elönt a düh, hogy hogyan tehette ezt, és leköpném, hogy így megalázott, tombolnék, összevagyok zavarodva. Félelmet, haragot, érzek. Segítene, ha érteném az okokat, ha itthon neki nem lett volna jó valami, bár akkor meg azt meg lehet beszélni. De így? Hogy oka sincs.? Ami nyilván hülyeség, hisz valamiért megtette? Kérlek segítsetek, mert el vagyok veszve, az egész világom megrendült, és így hogy legyek jó anya? Ha nem hiszek már ebben a világban? Mire neveljem a csöpp babám? Ő a társam, elvileg, szóval nem hagyhatom magára pont most, e közben meg, kifutnék a világból! Köszönöm a válaszokat előre is!

2012. szept. 5. 11:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%

k.rvázik és még te sajnálod?


nem vagy normális...

2012. szept. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
50%
Nagyon szomorú amit írtál,nagyon sajnálatos,hogy idáig fajult a dolog.De mielőtt össze jöttetek nem csinált ilyeneket?Vagy igen?Bár a család miatt meg kellett volna változnia,nagyon rossz szokás a kártya.Megértem,hogy szereted,de Neked kell döntened!Hagyj Neki még egy kis időt,szépen lassan vezesd rá,hogy ha ez így folytatódik nem lesz hosszú és boldog kapcsolatotok,hiába érzel mást,hisz a Te és a babád nyugalma a legfontosabb.Tudom így sem jó,de akkor sem lenne jó,ha külön lennétek:(Minden esetre várj még kicsit,de közben vezesd rá és majd látod,hogy alakul,ha nem jó irányba akkor sajnos lépned kell!Ne tedd tönkre magad és a picit senki miatt,Te mindig ott leszel Neki a hatalmas anyai szereteteddel!
2012. szept. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
94%

Nem a férjed kell rendbe hozni pszichésen, hanem Téged. Rengeteg megaláztatás ért már ebben a kapcsolatban és én úgy vélem, soha többé nem fogsz tudni benne bízni.


Valami összetört, ami összeragasztva már nem lesz ugyanaz.


A férjednek kellene most mindent megtennie, hogy megváltozzon, hogy bizonyítson és ne csak nyavalyogjon jódolgában. Látszik, hogy mindent megkapott az élettől, most is arra vár, hogy valaki megoldja majd helyette a problémákat. Ideje, hogy felnőjön végre !!

2012. szept. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%

Úgy válalltál vele gyereket hogy nem is ismerted.Terheség alatt megcsalt,tehát majdhogynem a kapcsolat elején.Mégis mit vársz tőle?Ő nem a te tündérmesédben él.


Semmi jóval nem tudlak biztatni.Sajnos túl korán lekötelezted magad melette.

2012. szept. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
17%
túl sokat stresszelsz a kapcsolatotokon! ebből is menekülhet a férjed. Tudom, milyen érzés, mikor valaki mindent tökéletesen meg akar adni egy férfinak, és ebből pont az ellenkezője lesz, és az idegeire megy. A megcsalás az én szememben súlyos dolog, gondolom a tiedben is, de ha tényleg annyira szereted, akkor megpróbálhatnátok megbeszélni, közös programokat. Ha nem is kettesben, akkor a babával együtt. Újra összhangba kell kerülnötök, azt kell elérni, hogy ne érezd szükségét az erőlködésnek és menjen minden magától! Ezt nehéz lesz, ezek után én lehet, hogy párterapeutát keresnék.. :/
2012. szept. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
94%

Egyet kell értenem az első válaszolóval.

Már a csóknál elgondolkoztam volna a kapcsolat jövőjéről. Na de fátylat rá.

De itt van az új: fizetett szexuális légyottért.

Ezt nem lehet fogni részegségre, pillanatnyi hévre. Tervezte vagy sem a prostizást, de megállt az autóval, megbeszélte mit akar majd fizetett. Ez nem egy pillanat alatt történik.

Hogy fér bele ez a szerelembe? Egy szereteten, bizalmon alapuló házasságba?

Sír? Felfogta mit tett és mivel járhat.

Külső szemlélőként azt látom teljesen mindegy mennyire akarsz megfelelni a kapcsolatban(szinte megfelelési kényszer az imádott felé) ha vérében van a megcsalás.

És még segítenél rajta? Te akit kijátszottak, becsaptak, elárultak.

Én már sehogy sem tudnék hinni neki. Bizalom nélkül pedig nincs egészséges kapcsolat. Attól függetlenül is, hogy gyerekem van tőle elválnék. A gyerek nem összetartó kapocs, mint ahogy az látszik is az ő viselkedésén.

Nem akarok "rakni a tűzre", de ki tudja mit tett még a hátad mögött.

2012. szept. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
94%
Nem akarod elhagyni? Akkor hagyjad csak, hogy egy életen keresztül megalázzon és kihasználjon! Gratulálni tudok csináld csak, igazi mazochista vagy!
2012. szept. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
93%

Hát figyelj én nem sajnállak,így megalázót és még te sajnálod?

Úgy ugrálsz ahogy ő fütyül,kinyalod a s*ggét is ő meg azt tesz amit csak akar,mert te mindent tűrsz. Akkor meg ne gyere ide nyavalyogni. Mondhatnám hogy hagyd ott,de nem akarod akkor mit vársz? Csodát?

2012. szept. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
22%

Kedves Szandra!


Olyan szomorú, hogy nem kapod meg azt a tiszteletet, amit megérdemelnél. Pedig megérdemelnéd, hiszen a soraidból csak úgy sugárzik, hogy milyen jólelkű, kedves, megértő, önzetlenül szeretni tudó ember vagy.


Sajnos nem minden ember ilyen, mint te. A párod sem. De ez téged ne változtasson meg! Maradj tiszta lelkű és akkor át fogsz jutni az ilyen kríziseken is.


Nem lesz többé persze tündérmese az életed. De senkinek nem az. Magadban higgy, hogy értékes vagy és erős. A párodnak a bűneiért magával kell elszámolnia. Ha k.rvázik, az az ő sara, saját magát alázza le vele, nem téged.


Hogy valami gyakorlatiasat is mondjak: a férjed felé lehetsz keményebb, határozottabb. Szabhatsz feltételeket és követelhetsz tőle. Akár zsarolhatod is. Tapasztald ki, hogy ezek közül nála melyik hatásos.


De nem ő a lényeg. Hanem te és a baba!

2012. szept. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Sajnálom,nagyon nehéz lehet neked most.De csak egytérteni tudok,az előttem szólókkal.Nem fog megváltozni a férjed,neked kell a sarkadra állnod,ne hagyd ,hogy ezt tegye veled. A közös gyermek miatt sem.Ha továbbra sem lépsz valamit még rosszabb lesz a helyzet,azt hiszi majd,hogy bármit megtehet veled.
2012. szept. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!