Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tapasztalta valaki már, hogy...

Tapasztalta valaki már, hogy a kisfia nem engedi a közelébe a saját apját?

Figyelt kérdés
Ha az apukája meg szeretné puszilni vagy ölelgetni, akkor ellöki magától, azt mondja, hogy "Menj innen!". Csak velem, az anyukájával hajlandó a legtöbb dolgot csinálni.
2012. szept. 6. 10:03
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves? Mióta csinálja?


Nálunk van apás idő, reggel és este, olyankor együtt vannak vagy kettesben, vagy én közben zuhanyzok, vasalok stb. Nálatok van ilyen?

2012. szept. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:

2 és fél éves a kisfiam. Ha apás időt szeretnénk neki, akkor egyből jön utánam. Pl.: ha hajat szeretnék mosni, akkor legszívesebben a fürdőszobában lenne ő is, kiabál, hogy nehogy az apjával kelljen lennie. Kb. fél éve/1 éve még szívesen ment apjával boltba stb., de manapság ez elen is tiltakozik, mondja, hogy "Anya is jöjjön!" stb.

Férjemet ez nagyon megviseli, és engem is bánt, hogy ilyen a kapcsolat köztük.

2012. szept. 6. 10:09
 3/39 anonim ***** válasza:
61%

Nem lehet, hogy egyszer valami miatt rácsapott a popsijára, vagy valami hasonló? Talán ti már nem is emlékeztek rá, de a kisgyerekben borzasztó nagy törés lehet.

(Rosszabbat nem is merek feltételezni.)

Tény, hogy az apa tett vagy mondott valamit.

2012. szept. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
78%

Ödipális konfliktusnak hívják, teljesen normális ebben a korban, része a gyermek szexuálpszichológiai fejlődésének.

A lényeg, hogy minden gyermek életében az ellenkező nemű szülője az első "szerelem", ilyenkor féltékeny a szülőpárra, ki akarja sajátítani magának az ellenkező nemű szülőjét. Az fiúk az anyjukat, a lányok az apjukat. A másik szülőt riválisnak tekintik, aki el akarja venni tőlük a "szerelmüket". (A kisgyerekek ilyenkor gyakran mondogatják, hogy "anyu lesz a feleségem", vagy "apu lesz a férjem".)


Ez az időszak nagyon fontos, mert minden más, érzelmi kapcsolatnak ez az alapja. Kezelni úgy tudjátok, hogy a gyermek "hisztijét" picit félretolva a pároddal intimitást mutattok egymás iránt, puszit, simogatást, ölelést. Közben mondhatod is, hogy neked apa a férjed, szerelmed, ő pedig a gyermeked, akit nagyon-nagyon szeretsz, és neki is lesz majd nagyobb korában szerelme. Mutassatok olyan párkapcsolati mintát, amilyet a későbbiekben szeretnétek a gyermeketeknek! Ez a nemi érés első lépése, a gyermek ilyenkor sokat tanul a szüleitől a nemi szerepek vonatkozásában!

Ne engedjétek, hogy átvegye az "uralmat", mutassátok ki, hogy ti egy pár vagytok, de folyamatosan biztosítsátok és éreztessétek, hogy gyermeketekként nagyon szeretitek őt.


El fog múlni ez az időszak, nyugi. :) És mindig azt mondom, hogy ez az egészséges fejlődés része, akkor kellene aggódni, ha nem lenne!

2012. szept. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
Lehetséges, hogy valami olyan, amire mi konkrétan nem is emlékszünk... ez a legrosszabb, mert a kisfiam még nem tudja ezt elmesélni, mármint lehet, hogy ő sem tudja pontosan, hogy mi az a momentum, ami miatt (ha így van) elutasítja az apját. Szóval nem tudom egy bizonyos eseményhez kötni ezt a viselkedést. Mi inkább az Ödipusz-komlexusra gondoltunk... és várjuk, hogy elmúljon. Szerintetek?
2012. szept. 6. 10:21
 6/39 anonim ***** válasza:
100%
Én még azt szoktam csinálni, hogy leülünk 3an játszani és azt mondom, hogy kifutok inni egy pohár vizet, aztán "elfelejtek" visszamenni :-) Ez be szokott jönni.
2012. szept. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
4%
szerintem a 4. válaszoló félig-meddig félreértette. A gyereknek nem az a baja, ha anyuka-apuka együtt van, hanem az, ha az apja vele akar foglalkozni, tehát a gyerek nem engedi a saját apját közeledni. Ez lehet féltékenység is, vagy valóban apuka valamivel megbántotta a picit, és megmaradt benne :( Hát tanácsot nem tudok adni, de remélem, hogy hamar megoldódik a helyzet.
2012. szept. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
49%
# 5: Úgy látszik, nem olvastad még a válaszom. Számomra teljesen egyértelműen "Ödipusz". :)
2012. szept. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

:) Azért is gondolok "Ödipuszra", mert valóban az a helyzet, hogy nem csak az a baj, ha apa vele szeretne lenni, hanem ha apa engem megölel, puszit ad nekem stb.

Most azt találtuk ki, hogy újra megpróbálkozunk azzal, hogy kicsit több időt töltsenek kettesben az apjával, kicsit határozottabban, tehát: "anyának muszáj elmennie valahova" stb.

2012. szept. 6. 10:31
 10/39 anonim ***** válasza:
100%
# 7: Nem gondolom, hogy félreértettem volna, én "kezelési módként" javasoltam, hogy a szülők legyenek együtt párként, a gyerek előtt, hogy a gyerek egyértelműen feltérképezhesse a családon belüli szerepviszonyokat, és megtalálja a saját helyét a családjában. Ettől tud ugyanis rendeződni a viszonya az édesapjával. ;)
2012. szept. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!