Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tapasztalta valaki már, hogy...

Tapasztalta valaki már, hogy a kisfia nem engedi a közelébe a saját apját?

Figyelt kérdés
Ha az apukája meg szeretné puszilni vagy ölelgetni, akkor ellöki magától, azt mondja, hogy "Menj innen!". Csak velem, az anyukájával hajlandó a legtöbb dolgot csinálni.
2012. szept. 6. 10:03
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:

# 16/20


Persze, hogyne, szerintem nem nőtt fel mellette gyermek és melletted sem.

Minden gyereknél van egy ilyen korszak, jellemzően 2-3 éve kor között. Nálunk is volt, de elmúlt pár hónap alatt.

2012. szept. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:

nálunk is volt ilyen 2éves kora körül.Mondjuk mivel lány,engem hanyagolt,az apjához hozzá sem lehetett érni mert visitott,és rögtön mondta anya menj inenn.


Mi továbbra is ölelkeztünk,megpusziltuk egymást,majd hivtuk ogy jöjjön családi ölelésre.Eleinte inkább duzzogott de belátta hogy mi a helyzet.Mára már elmult,hónapokig tartott csak,nem volt kellemes érzés,és ezt is túléltük.

2012. szept. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:

okoska31! Köszi, hogy leírtad a véleményedet. Nem tudom, én még mindig az ödipális korszakra gondolok, annak ellenére, hogy tudom, akár lehetett is olyan esemény, amit a kisfiunk nem tud hova tenni, és ami miatt haragszik az apukájára. De pont az adott korban vagyunk, már több mint fél éve tart, és férjem elmondása szerint akkor a legerőteljesebb, mikor én is velük vagyok, tehát nekem jelez valamit a kisfiam ezzel.

Neked kislányod van, apuka vagy. Azt tapasztaltam az ismerőseim elmondása és olvasott élményeim alapján, hogy a kislányt nevelő családokban nem érzékelhető ilyen erőteljesen ez a probléma. (Amit te is írtál, hogy nem tesz nagy különbséget a kislányotok kettőtök között.) Aztán többen ismerték például az Ödipusz-komplexust, mint párját, az Elektra-komplexust, ami a lányoknál jelentkezik. Ez is azt látszik alátámasztani, hogy a kisfiús szülők talán tényleg érintettebbek ebben a témában, és jobban utánanéznek e jelenség pszichológiai hátterének. De, lehet, hogy tévedek. :)

2012. szept. 6. 13:03
 24/39 anonim ***** válasza:

Én lány vagyok, és emlékszem volt egy idő, amikor csak apa etethetett, pelenkázhatott, fésülhetett, öltöztethetett, fürdethetett stb:D Szegény anyukámat sajnálom, ha erre visszagondolok, de akkor nem "tudtam", hogy ez esetleg rosszul eshet neki:)

Most már nagyon jó a viszonyunk, imádom anyukámat:)

2012. szept. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:
Egyébként a kisfiam tényleg azt sem engedi az apjának, hogy ő fürdesse vagy az esti mesét ő olvassa neki. Így mindenképpen kell majd anyamentes programokat szervezni kettőjüknek, úgy értem, tényleg el kell mennem kicsit itthonról nélkülük (hozzáteszem, volt már ilyen régebben, csak aztán visszaálltunk a régi kerékvágásba) vagy nekik kell ketten kimozdulniuk.
2012. szept. 6. 13:06
 26/39 anonim ***** válasza:

Kb.1 éves volt a lányom, amikor így viselkedett. Még egymáshoz sem érhettunk, rogton visított. Elmagyaráztuk (mondtuk neki), hogy apuci nem bántja anyucit (és fordítva). Nem maradtak el a puszik, olelés stb. Egy ido után megszokta. Most már nevet azon, hogy apuci megpuszilta anyucit :) és így mondja is.


másfél éves kislány anyukája

2012. szept. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
Nekem 3 lányom van és egy fiam. Egy évvel ezelőtt, mikor fiam 3 éves volt, ugyanez volt a problémánk. Mivel én 3 gyerekkel otthon vagyok (a 4. iskolában) a gyerekek egész nap velem voltak, engem szoktak meg, és mindent velem akartak csinálni. De ez az egész a fiamnál teljesen eldurvult. Az ágyunkban aludt velem, a férjem meg a vendégszobában. Sokat veszekedtünk emiatt a férjemmel, valószínűleg ha nem léptünk volna, már nem élnénk együtt... De szerencsére túlléptünk ezen, és beláttuk hogy nem jó ez így és elmentünk egy családterapeutához. Sokat segített nekünk, hálásak vagyunk neki.
2012. szept. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 okoska31 ***** válasza:

Biztos van egy ilyen fajta konfliktus a gyerekben, és ha belegondolok, nálunk is volt egy ilyen eset.


Konkrétan EGYETLEN szombati napon mondta azt a gyerek az anyjának többször, hogy "anya menj innen". Pl. együtt feküdtünk hárman az ágyban. De én rögtön kérdeztem a gyerektől, hogy anya miért menjen, és azóta nem mondta többször. Pedig legalább 2-3 hónapja volt. És egy héttel később egyszer nekem is mondta, de megint azonnal visszakérdeztem, hogy miért.


Úgy gondolom, hogy lehet elméletekbe kapaszkodni, de a következetesen nevelt gyerek, aki egyforma szeretetet kap mindenkitől (szüleitől különösen), és elfogadható magyarázatot arra, hogy miért nincs vele apa többet (a dolgozik annak számít), akkor nem fog ilyen kialakulni.


Nem kérdeztem meg szüleimet még, hogy nálam volt-e ilyen, de nem hallottam más általam ismert fiúgyerekes szülői párostól sem.


Így bocs azoktól, akik lepontoztak, és Tőled is kedves kérdező, de szerintem az elméletekbe kapaszkodni lehet - csak felesleges, inkább a valódi okot kell megtalálni.

Egy 2 éves gyereknél pedig nemi érettségről beszélni... hát nem tudom.. kíváncsiságról igen.


Pl. felmerült most bennem, hogyha a gyerek mindig azt látta, hogy a szülei között van kapcsolat, a terhesség alatt is volt (azt nem látta, de érezte), puszi, csók, ölelés, stb. - akkor ez természetes lesz. Természetesen szexualizálni a gyerek előtt TILOS!. De ha abban tölti a teljes idejét, hogy apa-anya között ez a viszony, akkor miért tiltakozna ellene? neki az a természetes.


Akkor lehet gond, ha az első fél évben pl. mert meglátja a gyerek, vagy annyira fáradtak vagyunk, vagy szülés utáni depresszió, vagy bármi miatt elmaradt a kontaktus. Igen, akkor biztosan féltékeny lehet, hogy ha addig azt tapasztalta, hogy csak ő nyúl hozzá az anyjához, az apja meg nem.


És apa is nyugodtan mondhatja a fiának és anya is a lányának, hogy szeretlek. Nem fog leszakadni semmi. Ha mind a két szülőtől hallja, az is természetes lesz.


Hát, ennyi...

2012. szept. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 okoska31 ***** válasza:
ja, a lányom amióta ki tudja mondani, hogy puszi, azóta azonnal adja mindenkinek, tartja az arcát, hogy bárkitől kapja, és néha kiköveteli, hogy apa-anya adjon egymásnak puszit.
2012. szept. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, aki leírta a tapasztalatait, érdekes volt olvasni, hogy kinél hogyan mennek ezek a dolgok. Az biztos, hogy nagyon sok tényezőtől függ, hogy az egyes családokban miként, milyen szinten, mennyire erőteljesen jelenik meg a féltékenység, és milyen módon alakulnak a családi kapcsolatok.

Ha olvassa még valaki és van története, amit szívesen leírna a témával kapcsolatban, azt nagyon megköszönném!

2012. szept. 7. 09:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!