Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám semmit sem csinál itthon,...

Apám semmit sem csinál itthon, ez így rendben van?

Figyelt kérdés

Apum dolgozik napi 9 órában, szellemi munkát. Mikor hazaér, megvacsorázik és tv-zik, számítógépezik. Semmit nem csinál itthon. A hétvége is hasonlóképpen telik nála, semmi teendőből nem veszi ki a részét.


Anyum itthon van, itthon dolgozik, hetente kb 3 napot. Emellett ténylegesen van ideje a házvezetésre, bevásárlásra, ügyek intézésére, főleg, hogy én is nagyrészt itthon vagyok, mivel nincs mindennap órám az egyetemen.


Tehát anyuval ketten csinálunk mindent, mi takarítunk, főzünk, bevásárolunk és intézünk mindent, amit kell.

Sajnos anyum anyukája idős és kb 1 hónapja napról napra rosszabb állapotban van. Mostanra oda jutottunk, hogy naponta 3-szor kell átmenni hozzá (nem lakik messze), mert az önellátásra már képtelen. Az orvos szerint sincs már sok neki hátra, ez természetesen lelkileg is megvisel minket, főleg anyut. Emiatt eléggé be van táblázva a napja, én viszont próbálok neki segíteni, amiben csak tudok.


Ezek mellett egyre inkább szúrja a szememet, hogy apám semmit sem csinál, még csak az anyósához sem megy át esténként a feleségével, hogy segítsen neki. Viszont, ha itthon nincs valami, akkor megkapjuk, hogy "miért nem lehetett venni". Mindezt úgy, hogy meg sem említette, hogy kellene neki.


Azt hiszem ez a felállás nagyon nincsen rendben, de nem tudom mit tehetnék, hogy jobb legyen. Apám tényleg azt gondolja, hogy neki semmi tennivalója nincsen itthon, hiszen anyu itthon van, ráadásul én is nőből vagyok, úgyhogy a mi dolgunk őt kiszolgálni. Ezt nemrég mondta ki, amiből lett is veszekedés köztünk, én ugyanis kiröhögtem és elküldtem a fenébe, hogy ugyan nekem miért kéne őt kiszolgálni? Lesz majd idő, mikor a segítségemre fog szorulni, de most miért kellene kiszolgálnom. Mindegy. Szóval nem tudom hogyan nyithatnám fel apám szemét, mivel tudnám befolyásolni a hozzáállását dolgokhoz. Anyu nagyon rossz állapotban van, de ez ugye nem csoda, hiszen végignézi az anyja halálát. Én pedig azt látom, hogy a férje nincs mellette. Semmiben sem.


2012. szept. 6. 13:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%

Ha azt nézzük, hogy ő 5 napig dolgozik napi 9 órát.

Anyukád heti 3napot dolgozik, te sem vagy minden nap az egyetemen.Akkor persze, hogy ne az mennyen bevásárolni aki egész héten dolgozik. Viszont az Anyukájához akkor is át kellene mennie és segítenie Anyukádnak. Bár lehet azért nem meggy mert nem bírja, nézni, hogy Anyukája mennyire beteg.

2012. szept. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 hollófernyiges ***** válasza:
30%
Tudni kéne, hogy az apád jövedelme mekkora része a család jövedelmének (ő tart-e el benneteket alapvetően), illetve, hogy milyen viszonyban volt az anyósával régebben.
2012. szept. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom, hogy neki kéne intéznie mindennap a dolgokat, de hétvégén szerintme igazán beleférhetne, hogy ő menjen el anyuval és ő cipelje a karton vizeket és ne én/mi, vagy hogy ha hazaér és nincs itthon valami, amit megkíván, akkor felkapja a kosarat és lemenjen ő a boltba. Alap dolgokra sem képes ugyanakkor mindent elvár. Attól mert még ő dolgozó ember, nem hiszem, hogy semmi tennivalója nem volna itthon. Vagy én gondolom rosszul? Máshol is ez van, hogy ha dolgozik a férj és az asszony nem, akkor 2-t nem tesz odébb otthon?
2012. szept. 6. 14:07
 4/16 A kérdező kommentje:

A keresete dönti el, hogy itthon kötelessége-e besegítenie teendőkbe? :D Na ne röhögtess.

Az anyósával pedig világ életében jóban volt. A mamának meghalt a fia még régebben, azóta aput tekinti annak.

2012. szept. 6. 14:08
 5/16 anonim ***** válasza:
42%

Ha nem tetszik költözz el.

Ku.rva nagy munka lehet két embernek elvégezni 4 emberre a háztartást...

2012. szept. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
28%

Apám hasonló volt, csak Anyuval ugyanannyit dolgoztak, és Anyu 3-4 X annyit keresett, mint ő.

Én az ilyen "férfit" magára hagynám, hogy ott a fotelben pusztuljon éhen a saját mocskában.

2012. szept. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
62%
A leírásod alapján úgy érzem Te csinálsz ebből nagy gondot, csak Neked gond ez. Apád dolgozik, még, ha szellemit is, anyád otthon van. Mi ebben a felháborító? Nem tudom mit szólnál, ha apámmal kellene élned? Anyám dolgozik, apám nem, csak otthon ül (Ok, nem tehet róla, ha van alkalmi akkor dolgozik.), tévézik meg saraz, dohányzik. Ez a napja, míg az anyám könnyű fizikai munkát végez napi 8 órában, majd mikor hazaér ott neki a kert meg a háztartás és apám után takarítani. Na, erre mit lépsz? Nekem sem tetszik, gondolkodtam, hogy lehetne apámat változásra bírni, de rájöttem, hogy sehogy. Ő ilyen és ilyen marad, esetleg csak rosszabb lesz. Ja, és emellett anya kiszolgálja. Úgyhogy szerintem apád nem olyan rossz ember. Dolgozik, eltart téged és anyádat. Nem hiszem, hogy anyád otthoni munkájából éltek meg. Ne haragudj, hogy ezt mondom, de inkább nézz magadba! Az tényleg nem szép, hogy a mamára rá sem néz, de én még valahol ezt is megértem. Szóval Te elvárnád, hogy munka után este, mikor van elég baja, menjen anyóst istápolni? Mert én nem, ott van erre anyukád és te, persze ez nem azt jelent, hogy ne látogassa meg, de mindennapos segítséget nem várnék tőle. Amiket leírtál, hogy megkapjátok miért nem lehetett venni ezt meg azt, ez pitiáner probléma. Ez legyen élted legnagyobb gondja azt kívánom. És összezárnálak apámmal egy hétre, akkor talán megbecsülnéd a sajátodat!
2012. szept. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Tudod miért nem költözök el, te s.ggfej? Mert ha megtenném, akkor minden anyámra maradna és bár neked biztos nagy tapasztalatod van a házvezetésben és ügyintézésben, tudom, hogy anyu nem bírna mindent egyedül csinálni.
2012. szept. 6. 14:13
 9/16 Szandi379 válasza:
76%

Az én véleményem szerint kéne segítenije apukádnak de szerintem ez nevelés kérdése.kicsitt hasonló helyzetben vagyok :párommal alkásban lakunk van egy csodaszép 6hónapos kislányunk .Párom ithon dolgozik de fürdetésnél már a türűlközöt se hozza be "mert Ő dolgozik".Én csinálok mindent tegnap még kocsit is takarítottam főzök mosok takaritok számlákat füzetek... ez azota van így hogy leköltöztünk pestről miskolcra elötte porszívozástól kezdve mindenben segített... Aza taktikám azzal próbálkozok hogy spontán nme fözök és hideget kénytelen ebédelni és meg mondom neki ha nme segít felporszívozni nem lesz időm kumplit pucolni . vagy ha el megy ithonról és nem segített akor becsempészek valami olyat a lakásba amit ő nem szerettett pl régi mósógépünket(2mosogép van ithon) ami kicsitt a multra emlékezteti amikor még segitet.de ha segített főleg kérés nélkül akor csinálok neki palcsintát (az a kedvence).


azért mondtam hogy nevelés kérdésemert az ő anyukájáék is bérházbe laknak és szabályosan van náluk délutáni alvs semmit nme csinálnak


az én szüleim kertesházban laknak állatok vannak tehátott is van mit csinálni vikendtelek is van ottis van ill nme régen vettek vidéken egy kisházat amit kiadó vadászháznak csinálnak persze mellete 8órába dólgoznak .


Azért próbálom nevelni páromat mert én utálok itt lakni mert kertes házba nőttem fel és nem tudom meg szokni a panelt .és szeretnék kertes házat de azt már sjanos nem bisztos hogy egyedül tudnám csinálni .


Jó ötletelést remélem ici picit tudtam segíteni . Jobbulást nagyidnak .

2012. szept. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Mint írtam, nem azt várom el, hogy munka után menjen el nagybevásárlásra vagy intézzen dolgokat és azt 1 szóval sem mondtam, hogy rossz embernek tartom. Anyu itthoni munkája összegben annyit tesz ki, mint apué. És nem én csinálok ebből problémát, hanem én vagyok az, aki látom, hogy anyám egyre inkább nehezen viseli az egészet, pláne most. És én hiába segítek be neki amiben csak tudok, nem csak rám volna szüksége. És baromira gáz, hogy apám még csak lelki támaszt sem nyújt neki. Ez a legfőbb gond, nem a bevásárlás. De örülök, hogy ennyien képesek voltatok felfogni a mondandóm lényegét.
2012. szept. 6. 14:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!