Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám semmit sem csinál itthon,...

Apám semmit sem csinál itthon, ez így rendben van?

Figyelt kérdés

Apum dolgozik napi 9 órában, szellemi munkát. Mikor hazaér, megvacsorázik és tv-zik, számítógépezik. Semmit nem csinál itthon. A hétvége is hasonlóképpen telik nála, semmi teendőből nem veszi ki a részét.


Anyum itthon van, itthon dolgozik, hetente kb 3 napot. Emellett ténylegesen van ideje a házvezetésre, bevásárlásra, ügyek intézésére, főleg, hogy én is nagyrészt itthon vagyok, mivel nincs mindennap órám az egyetemen.


Tehát anyuval ketten csinálunk mindent, mi takarítunk, főzünk, bevásárolunk és intézünk mindent, amit kell.

Sajnos anyum anyukája idős és kb 1 hónapja napról napra rosszabb állapotban van. Mostanra oda jutottunk, hogy naponta 3-szor kell átmenni hozzá (nem lakik messze), mert az önellátásra már képtelen. Az orvos szerint sincs már sok neki hátra, ez természetesen lelkileg is megvisel minket, főleg anyut. Emiatt eléggé be van táblázva a napja, én viszont próbálok neki segíteni, amiben csak tudok.


Ezek mellett egyre inkább szúrja a szememet, hogy apám semmit sem csinál, még csak az anyósához sem megy át esténként a feleségével, hogy segítsen neki. Viszont, ha itthon nincs valami, akkor megkapjuk, hogy "miért nem lehetett venni". Mindezt úgy, hogy meg sem említette, hogy kellene neki.


Azt hiszem ez a felállás nagyon nincsen rendben, de nem tudom mit tehetnék, hogy jobb legyen. Apám tényleg azt gondolja, hogy neki semmi tennivalója nincsen itthon, hiszen anyu itthon van, ráadásul én is nőből vagyok, úgyhogy a mi dolgunk őt kiszolgálni. Ezt nemrég mondta ki, amiből lett is veszekedés köztünk, én ugyanis kiröhögtem és elküldtem a fenébe, hogy ugyan nekem miért kéne őt kiszolgálni? Lesz majd idő, mikor a segítségemre fog szorulni, de most miért kellene kiszolgálnom. Mindegy. Szóval nem tudom hogyan nyithatnám fel apám szemét, mivel tudnám befolyásolni a hozzáállását dolgokhoz. Anyu nagyon rossz állapotban van, de ez ugye nem csoda, hiszen végignézi az anyja halálát. Én pedig azt látom, hogy a férje nincs mellette. Semmiben sem.


2012. szept. 6. 13:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
7-es vagyok. Azt elfelejtettem leírni, hogy úgy érzem Te egy elkényeztetett, mindentől óvott kislány vagy még mindig. Nem baj, egyszer csak felnősz.
2012. szept. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
És a stílusod is elég érdekes...Mint írtad... Utána olvastam a kommentedet, ami akkor jelent meg, amíg én gépeltem az én kommentemet. Ha ennyire nem tudod elviselni, hogy más nem úgy látja a helyzetet, ahogy te, akkor minek írsz ide? Ha mindenki idi.ta, csak te vagy a tökéletes?
2012. szept. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
80%

Elég szomorú, h 4 szabadnapja van egy héten anyudnak, neked is van és ketten nem bírtok ennyit.

Szégyen...

2012. szept. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Mertem remélni, hogy nem én vagyok az egyetlen értelmes ember ezen a fórumon...
2012. szept. 6. 14:27
 15/16 anonim ***** válasza:
54%
Apukád dolgozik, anyukád otthon dolgozik, vagyis lényegében háztartásbeli. Szerintem úgy korrekt, ha anyukád csinál mindent, neki kötetlen munkaideje van.
2012. szept. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én is dolgozok, fizikai munkát, itthon amikor hazaérek, besegítek egy-két kisebb dologba (elmosogatok, kiteregetek), de amúgy inkább pihengetek. Amikor egész nap itthon vagyok, akkor természetesen nagytakarítás. Apud hétvégente beleszállhatna a dolgokba.


24/N

2012. szept. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!