Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon szegények lett a...

Nagyon szegények lett a családom, mi lesz velünk? 16/L

Figyelt kérdés
Apukám elvesztette a munkáját, és azóta nagyon nehezen élünk. Van, hogy már kong a hűtő az ürességtől, az iskolakezdést kínlódva tudtuk finanszírozni. Anyu egész nap dolgozik, apu nem talál munkát, mindenki stresszel. Nekem sincs egy forintom se, az elmúlt hónapban kimaradok a programokból, mert nem tudom megfizetni... Nem vágyom több ezer forintra, de még két gombóc fagyira sincs pénzem! És olyan rossz, eddig mindig volt nálam pár száz forint a suliban, ha elfelejtettem reggelit vinni, most meg ha nincs reggelim, éhezhetek 6-7 órát. Nagyon rossz a helyzet, és nem tudom, mit csináljak? 16/L
2012. szept. 6. 17:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
47%

Ne felejts el reggelit vinni.

Bocs, de ilyen nehéz helyzetben szerintem kész pazarlás a fagyi.

2012. szept. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
55%
mert a szegények nem kívánhatnak meg egy gombóc fagyit
2012. szept. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
33%
akkor miért nem mondjátok le az internetet?
2012. szept. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
92%

második vagyok. lemaradt a kérdőjel a mondatom végéről, de szerintem értitek.

az intenethez köt ám néha egy hűségnyilatkozat is...állást keresni neten sokkal egyszerűbb, mint nyalni az újságlapokat.Tanuláshoz is segít. (sőt, nekem a napló is a neten van, és van olyan tanár aki csak ott jelenti be,hogy dolgozatot/témazárót írunk. Oké,hogy minden órára tanulni kell, de ha tudom,hogy doga, akkor csak átnézem már)

2012. szept. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
65%
Kb. 3 éve nem ettem fagyit. Ruhát egy évben egyszer veszek magamnak, azt is turiban. Internet, kábel tv lemondva. Diákmunkát vállaltam nyáron, amennyit tudtam. Mivel anya dolgozik egész nap én itthon addig megcsinálok helyette minden házimunkát, ezzel is hozzásegítem, hogy többet tudjon pihenni és stresszelni sem stresszel annyit. Túl lehet az ilyen korszakokat élni, csak akarni kell és nem sírni, hogy nincs semmink.
2012. szept. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
59%

Diákmunka? Tudom, hogy suli mellett nehéz, és sokat nem is tudnál, de 1-2 óra munka is valami.


Egyébként meg spórolás ahol lehet. Esetleg segíts apukádnak körülnézni az interneten munka ügyben, körbekérdezni.

Mást nem tudom, mit tehetnél te, 16 évesen.

2012. szept. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Az internet nem luxus, szükség van rá a tanuláshoz, munkakereséshez stb.

Ha Pesten laksz vannak diákmunkák, amiket hétvégén el tudsz vállani, 16 éves kórtól már lehet menni nappali munkákra. Diákszövetkezetek közvetítenek. Ezzel tudnál egy kis zsebpénzt keríteni magadnak.

Sajnos vidéken más a helyzet, ott nem igen vannak ilyenek. :(

Ne keseredj el, remélhetőleg átmeneti állapot, apukád talál munkát és akkor rendeződtök.

Legalább egy üres zsemlét vigyél magaddal az iskolába, éhesen nehéz odafigyelni az órákon, rosszul is lehetsz.

2012. szept. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
75%

Ne bántsátok már...

Amúgy spórolni lehet,ha mondjuk odafigyelsz a villanyra a vízre,hogy egyik se menjen feleslegesen. Dolgozni nem nagyon tudsz,és évközbe ne is akarj,neked az első most a suli. Annyit tudsz tenni,hogy nem követelőzöl,hogy 'jaj,új telefont,új tv-t, menjünk mekizni' Remélem apukád hamarosan talál munkát, és nyáron te is elmehetsz dolgozni. :) Kitartás!

19/L

2012. szept. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
86%
szia. Szerintem amíg tudsz rendesen tisztálkodni, meg reggelit venni magadnak, nem lehet olyan hatalmas gond. Fel a fejjel, lesz jobb is:)
2012. szept. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
98%
Tudjátok, könnyebb egyből a saját egóra vetíteni a másik problémáit és odabökni, hogy nekem se jobb.... azért megnéztem volna ti 16 évesen milyen hisztit levágtok ha nem kapjátok meg amit akartok...sok gyp-s felnőtt elfelejti, hogy ők is voltak kamaszok hülye felesleges igényekkel, ilyenkor segíteni kéne a másiknak nem lehordani. De hát mit várunk azoktól akik ugyanúgy egy anonim oldalon sírják ki magukat... A tanácsok jók, próbálj kicsit spórolni, együtt érezni a szüleiddel, és kerüljétek a vitát mert az csak ront a helyzeten, hidd el, ők sem így képzelték az életüket, biztos mindent megtesznek hogy jobb legyen, csak várd ki és segíts.
2012. szept. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!