Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a családom...

Mit tegyek, ha a családom állandóan a munkám miatt tesz megjegyzéseket?

Figyelt kérdés

nem értik meg,hogy nincsen jobb,nekik saját vállalkozásuk van több 10 éve ,nem voltak minimum 20 éve beosztottak.

Állandóan nekem nyafognak,hogy :miért nem fizetik ki a szünetet,miért nem hívnak többet dolgozni,ha sokat vagyok bent : miért kell ennyit dolgozni,miért kell este menni,miért kell korán menni ,minden nap elmondják ,hogy ez mennyire szar. Nem a legjobb,de különösebb gondom nincs vele, folyamatosan keresgélek azért mellé valamit,mert ez csak részmunkaidő.

De a családom úgy beszél állandóan mintha baromi okosak lennének,mintha én óvodás lennék.

Azt ne írjátok,hogy költözzek el,terveben van,de amig nemtalálok még egy munkahelyet,addig nincs rá pénzem.


2012. szept. 4. 12:35
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja és én természetesen dolgoztam már jópár helyen,tudom,hogy a szünetet ritka ahol kifizetik (legalábbis a szakmámban) ,az eddigiekhez képest az órabérem baromi jónak számít,csak nem főállásban vagyok. Az ő vállalkozásukhoz nem kell mégegy ember,nem tudnák/akarják fizetni,inkább ők megcsinálnak mindent. Ezzel nincsen bajom,nem szívesen dolgoznék náluk,csak azért írtam le,mert ez a lehetőség is kilőve. Mit mondjak már nekik,hogy abbahagyják a folyamatos magyarázást? Mintha süketek lennének,és baromi idegesitő ezt hallgatni állandóan.már nem is mesélek semmit,mi volt a munkahelyen ,amúgy imádom ezt csinálni ,és amúgy is örülök,hogy van végre valami,de ők mindneből csak a rosszat hozzák ki
2012. szept. 4. 12:39
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
mondd, hogy szerezzenek neked jobbat, ha tudnak
2012. szept. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
szerintem örüljenek hogy van munkád.
2012. szept. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg álljál ki magadért és csináld ezt amíg tudod,gondolom ők jobban is keresnek mint te nyílván azért osztják az észt.Szerintem meg becsülendő hogy a sz.ar munka ellenére is csinálod és nem menekülsz el.Nem tudom miért mondják,de elég furán gondolkodnak azt meg kell hagyni.Úgy ahogy az első mondta,majd szóljanak ha jobbat tudnak...amíg lehet addig meg csináld és ne hagyd hogy bele szóljanak az életedben!Mennyi idős vagy amúgy?Férfi vagy nő vagy?
2012. szept. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Antimod ***** válasza:
Csak kérdezem, ha saját vállalkozásuk van, akkor miért nem vehetsz részt benne? Vagy annyira nem stabil a cég, hogy elbírjon (még) alkalmazottat?
2012. szept. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nő vagyok ,23 éves,és pont hogy a munka nem szar,persze mindennél van jobb,de szerintem nem rossz. Csak részmunkaidős,nekem ezzel van csak bajom,nekik meg mindennel

Otthagyni nem fogom az biztos,hiába magyarázok nekik hogy más munkahelyeken ezerszer szarabb,ők nem értik ,nem tudják mi a helyzet a "nagyvilágban" beosztottként,és nem hisznek nekem

2012. szept. 4. 12:49
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát az tény és való hogy részmunkaidős állásból nem fogsz egyről a kettőre jutni...Talán kellene keresned melléje egy másikat.Merre fele laksz amúgy ha megkérdezhetem?Melyik megyében?
2012. szept. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Írtam,hogy azt csinéálom,keresek mellé másikat.. De amig nem találok ,addig is több mint a semmi. Bp-n lakom
2012. szept. 4. 12:54
 9/11 anonim ***** válasza:
Értem elkerűlte A figyelmemet.Pedig budapesten nem akarom elhinni hogy ne lehetne találni teljes munkaidős állást találni.Egyedül élsz amúgy vagy a szüleiddel?Mert ha velük élsz,gondolom ők is látják hogy ebből eltartani nem fogod magad tudni ha esetleg külön szeretnél költözni majd.Bár ez sem derült ki hogy egyedül élsz e.
2012. szept. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Állandóan nekem nyafognak,hogy :miért nem fizetik ki a szünetet,miért nem hívnak többet dolgozni,ha sokat vagyok bent : miért kell ennyit dolgozni,miért kell este menni,miért kell korán menni ,minden nap elmondják ,hogy ez mennyire szar. "


Amúgy kiváncsi lennék, hogy vállalkozóként is ilyen "igazságkeresőek" lennének a beosztottjukkal szemben.


A másik kedvencem amikor olyanok szólják le az álláskeresőket akiknek fogalmuk sincs az adott mai magyar helyzetről. (pl.: nyugdíjasok akik a "kádárista" teljes foglalkoztatásból indulnak ki, vagy azok akik évek- évtízedek óta valamelyik "lébecolos" állásban vannak ahová eleve protekcióval kerültek be)

Na általában Ők mondják azt, az álláskeresőkre, hogy munkakerülők, válogatósak, nagyravágyóak stb..

Ma Mo.-n az 1-1,5 millió munkanélkülire jut kb. 5000- 8000 álláshely. (és akkor lehet még sokat is írtam)

Ennek nagy részére meg eleve meg van az ismerős-rokon stb..

2012. szept. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!