Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátnőmnek, aki majdnem egy...

Barátnőmnek, aki majdnem egy éve felém se néz, gyereke született. Kellene gratuláljak? Vagy látogatóba menni?

Figyelt kérdés
Elég jóba voltunk előtte, meg sok szívességet is tettem neki. Másfél éve, mióta összejött a párjával, le se sz*rja a barátait, csak maguknak élnek. Majdnem egy éve egy szót sem beszéltünk, a leveleimre sem válaszolt. Most írt, h gyereke született. Most nekem kellene mennem gratulálni meg ujjongani ezek után? Én már régen úgymond leírtam őt a barátok listájáról.
2009. júl. 29. 16:58
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
77%

Én nem szoktam. De vannak, akik szerint illik. Hát ha valaki tojik a fejemre, aztán ír, hogy képzeld gyerekem van, az még is mit vár? Vigyek valamit? Irigyeljem? Menjek megerősíteni, hogy de szép gyerek? Kösz nem. Mondjuk, ha megosztja az örömhírt, hogy képzeld gyerekem lesz, vagy akármi, akkor jó, de így? Kösz nem érdekel.

Szeretem az ilyet, aki tojik a barátaira, aztán mikor rájön, hogy nincs senkije, akkor elkezd kapálózni, hogy vegyék már észre...

2009. júl. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
90%

Amikor kialakulnak a párkapcsolatok, akkor a régi baráti kötelékek többé-kevésbé fellazulnak, van ahol a barátság kapcsolattartás híján meg is szűnik.

Ne ródd ezt fel neki hibájául, bár semmiképp sem dícséretes dolog, mert legalább zászlós ünnepeken írhatna pár sort, meg hát ugye a telefont is feltalálták már.


Mikor nekem kialakult a párkapcsolatom sajnos nekem sem volt annyi időm a barátnőimre. Van, aki le is morzsolódott, mert kölcsönösen nem kerestük egymást. A tényleg jó barátnőm meg türelmes volt (igaz,nekem szörnyű lelkiismeret furdalásom volt, hogy "egyedül" hagytam). Aztán szépen meglett mindennek a helye, és ideje.


Visszatérve az eredeti témára. Ő valószínű teljességgel az új életének akar élni, de mostani örömét úgy érezte meg kell osztania akivel csak lehet. Ne rontsd el durcizással (bár okod lenne rá), oldd meg a dolgot középúton. Ha nem tartottatok szoros kapcsolatot, akkor nem szükséges látogatóba menni, de az is rosszul venné ki magát, ha abszolute nem reagálnál.

Nagyon szép gratulációs képeslapokat lehet kapni, ha még valamilyen szép bölcsességet, idézetet is írsz bele (amivel közvetlenebbé, személyesebbé teszed) és úgy gratulálsz, egy szava sem lehet rád....

2009. júl. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
94%
Vannak, akik ha szerelmesek lesznek, mindenről mindenkiről elfelejtkeznek. Na nem direkt, csak nem veszik észre, hogy mennyi idő telik el két találkozás között. Valahogyan a barátnőd is így lehetett. Most, hogy túl van egy szülésen, kicsit észbekapott, s úgy gondolja, hogy te is veleörülnél az ő kicsi kincsének. Gratulálj, látogasd meg. Utánna viszont ne keresd. Ha most sem hív egy évig akkor felejts el, többet ne menj akkor sem ha hív. Ám ha nagyon jó barátok voltatok, akkor még megér egy próbát.
2009. júl. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
85%
Maximálisan egyetértek az első válaszolóval.Ha eddig nem is reagált a megkereséseidre,akkor most mit vár tőled?Szerintem ezek után már nem is illett volna neki jelentkeznie ezért,hogy most ugráld körül,mert babája született.Én ugyanúgy nem reagálnék a helyedben,mint ahogy ő tette előtte.
2009. júl. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm, h ilyen sok hasznosat írtatok!

Persze, tudom én, h a párkapcsolat elején kevesebbet találkozik az ember a barátokkal, de nála ez már 1,5 éve tart! Másrészt meg én is párkapcsolatban élek sokkal régebb óta, de rendszeresen találkozunk az én és a párom barátaival is. Szerintem ez így egészséges.

Amúgy mikor a barátnőm ezt a levelet(mail) írta, többünknek is címezte (a gyerekről) a baráti társaságból. Többen gratuláltak, meg kérdeztek tőle a babáról, de ezekre sem válaszolt senkinek. Szerintem pl. ez is elég bunkó dolog..

2009. júl. 29. 17:16
 6/25 anonim ***** válasza:
99%
Ha megosztotta Veled a hírt a gyerekszületésről, akkor válaszolj neki. Nem kell ujjongani, elég ha írsz neki annyit, hogy gratulálok és kész.
2009. júl. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Egy tök személytelen levelet írt, amit több embernek is elküldött.

Az igazság az, h nagyjából már döntöttem az ügyben, csak azt szeretném tudni, h mások mit csinálnának a helyemben :S

2009. júl. 29. 17:30
 8/25 anonim ***** válasza:
59%

szia!

Ha gyereke van, nem az a legfontosabb neki, hogy az email-ekre válaszoljon. Meglátszik nincs gyereked! Ha lesz, majd meglátod hogy vannak problémás gyerekek, akik nem pihennek vagy lehet épp beteg a pici, és nincs ideje írni. Sok minden közbejöhet neki.

Én a helyedben írnék neki 1 sms-t, vagy felhívnám ha megvan még a száma. Ne legyél olyan nemtörődöm, mint ő.

Biztos rosszul esik, hogy nem keresett, de ha beszélnél vele megtudná magyarázni. És ha az sms/hívás után sem jelentkezik, akkor tényleg lehet okod arra, hogy le se sz*rd. Szerintem igazán jól esne neki ha hívnád. Én biztos ezt tenném.

23/L

2009. júl. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
90%

Másfél éve nem képes válaszolni, akkor most sem pont a gyerek miatt nem megy neki. Egyébként meg nézd meg, hány kismamával vannak tele a különböző portálok, érdekes, csak épp ez az egy nem ér rá a "barátaira"?

Én, ha írnék neki maximumennyit, hogy: aha, grat.

Ha másfél évig nem voltál arra sem méltó, hogy válaszoljon az emailjeidre, akkor most sem érdekled, csak nincs elég ismerőse, akinek eldicsekedhet a gyerekével.

2009. júl. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Küldenék egy válaszlevelet amiben gratulálok neki a gyermeke születéséhez és ennyi.
2009. júl. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!