Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Öregapám teljesen lezüllött!...

Öregapám teljesen lezüllött! Mihez tudnánk kezdeni? Borzalmas ezt végignézni!

Figyelt kérdés

Fiatal, szinte gyerek korától önálló volt, és ahogy öregszik, és bír egyre kevesebbet, úgy veszti el az önkontrollját. Napi fél-egy liter pálinkát dönt magába, heti minimum egy tálca sörrel. Öreganyámat kikészíti, szidja, mások előtt is, kémkedik utána. Mindenkit megszól, csak neki lehet igaza, ha valaki nem úgy gondolkodik, mint ő, az már szar ember. Enni nem eszik, még akkor sem, ha elé adják, utána meg sipákol, neki nem adnak már enni sem. Mindenkit leszól, mikor iszik, és lassan már 24/7-ben részeg. Jobb esetben csak összefüggéstelenül beszél. Mikor józan, jó ember ő, jólelkű és kedves (bár kissé makacs), de pia nélkül nem bírja... A lába már lassan üszkösödik, de ő nem akar gyógyszert, mert szerinte a pálinka majd "meggyógyítja", meg akarja ölni magát, saját kijelentése szerint, csak nincs elég bátorsága, ezért inkább iszik, "lassan döglik meg"... Senki nem tud állandóan figyelni rá, újabban egyre gyakrabban esik el, veri le fejét, kezét, lábát... Nem hajlandó fürdeni sem. Most mikor meg tudtam, látogatni őket falun, láttam, hogy milyen rossz állapotban van... Ráadásul pacemakere van, az sem épp egy boldogság... Állítása szerint nem bírta feldolgozni a két évvel ezelőtti katasztrófát(pedig a biztosításából gyönyörű, tényleg csodálatos ! házat tudott újítani magának), szerintem az is rá tesz, hogy a lánya és az unokája (öcsém és anyám) a saját hülyeségük miatt nyomorognak, és nem tud mit csinálni velük, én pedig még kamaszkoromban leléptem a szülői bántalmazás elől... ezt borzalmas végignézni, pedig nem lenne beteg ember, sőt! Nagyon is jó állapotban lenne ha foglalkozna a lábával, nem inna annyi sört (akkora hasa van, mint aki 6 gyerekkel fias épp), és persze azt a rohadt, rohadt pálinkát...

Leültem vele szemben, mikor viszonylag kevés volt benne (teljesen józan soha nincs) és megmondtam neki, hogy az a bajod, hogy nincs kivel beszélgetned, úgy bólogatott, majd leesett a feje. Elismerten depressziós. A fiának nincs ideje figyelni rá ("fontos" ember), én az ország másik felében élek, és nincs lehetőségem visszaköltözni, anyám szintén, de ő szimplán leszarja, amíg pénzt ad az öreg... Öreganyámat is nagyon rossz így látni mellette, már kikészült idegileg... Mit tudnánk mi tenni, hogy kicsit helyrejöjjön? Megyek, amikor tudok, és olyankor Mamám szerint is "jobb" a helyzet, ha ott vagyok, de nem mindig futi menni, és lassan munkába állok. Hatvanas éveiben van, tehát bőven nem az őskövület kategória...


19L


2012. szept. 10. 07:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Mentsétek meg tőle a nagyanyádat, mást nem tudtok tenni.
2012. szept. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem sem tudsz mit csinálni vele. Próbálhattok beszélni vele mikor józanabb, el lehet dugni előle a piát, de ha valaki inni akar, akkor inni is fog. Az önpusztítás ellen nem tudsz mit csinálni.


De vigyázzatok, lehet később eldurvul a helyzet és verekedős, kötöszködős stb lesz.

2012. szept. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!