Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszik az emberek, hogy...

Miért hiszik az emberek, hogy egy gyereknek jobb végignézni a szülei rossz házasságát, mint feldolgozni egy válást?

Figyelt kérdés
Annyiszor hallom, hogy csak a gyerek miatt maradnak együtt... Így a gyereknek felnőttkorában fel kell dolgoznia a bűntudatát, hogy őmiatta voltak boldogtalanok a szülei, illetve egy rossz párkapcsolati minta rögzül belé. Ha meg elválnának a szülők, még lenne esély arra, hogy az új kapcsolatukból normális mintákat sajátítson el, plusz nem mennek gallyra a két szülő érzelmi élete.
2008. okt. 13. 12:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon is igazad van. Én terhesen mentem szét a babám apjával, mert egyszerűen tarthatatlan volt a helyzet, az egész napos üvöltözés, veszekedés miatt, hogy egyetlen szót nem szólhattam, mert már ki lettek forgatva a szavaim. Az apja amúgy a gyerek miatt ennek ellenére is együtt akart maradni, szerinte a mai napig ez lett volna a helyes, de én ennek az állandó balhénak nem akartam kitenni a babát. Nem akartam hogy abban nőjön fel, hogy az üvöltözés egy normális dolog, hogy a nőknek csak hallgatni és tűrni lehet, hogy önálló vélemény nem is létezik.

Egyszer lementem Csernus Imre egy előadására, ahol pont erről beszélt, hogy az ilyen házasságokban a szülők pajzsként tartják maguk elé a gyereket, és csak a sajtá gyávaságukat palástolják azzal, hogy a gyerek miatt maradnak együtt.

2008. okt. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem meg az a helyzet, hogy ha két ember gyereket vállal, akkor kutya kötelességük visszafogni magukat, még ha egymás torkának esnének is... Vállalták, hogy együtt nevelik fel azt a kicsi gyereket. Szégyellje magát az az ember, akinek ennyi önuralma nincs a gyerekéért, mert egy csonka családban felnőni nem éppen egy gyermekálom. Szerintem az sem jobb, mint mondjuk veszekedések közepette felnőni.

Ha valaki azt mondja, hogy inkább elválok, mert így jobb a gyereknek, az csak magának bizonygat, hogy ne legyen lelkiismeret-furdalása. Pedig lehetne, nem is kicsi.

2008. okt. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Jobb egy válást megérteni mint végignézni a szülők marakodását.

Természetesen nincs 2 egyforma eset...sok függ a körülményektől, van e harmadik személy a kapcsolatba vagy egyformán elhidegültek egymástól, mennyi idős és hány gyermek van. Sajnos a környezetembe azt tapasztalom az apukák nagy része a vállást követően nagyon rövid ideig ragaszkodnak a gyermekükhőz, hamar megfeledkeznek róla és új családodt alapítanak. A nők inkább erőltetik a házaság színjátékát mert tudják, hogy nem lehet egyedül gyereket felnevelni (tisztelet a kívételnek).... tehát sehogy se jó. A legborzasztóbb az egészben, ha egy pár úgy dönt, hogy gyermeket szeretne akkor ne 5 évre szóljon....mert felelősséggel tartoznak egyaránt a gyermek kiegyensúlyozott felnőttévállásához. Nem jó felnőni állandó balhék közt, de nem jó felnőni csonka családban sem ahol a távozó szülő semmi érdeklődést nem mutatt gyermeke/i iránt.

...egy csonka család gyermeke

2008. okt. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Én csak annyit udok, h egy vizsgálatban kimutatták, h még mindig jobb a gyereknek veszekedős szülőkkel felnőni, mint pl. apa nélkül. Persze, itt is vannak fokozatok..mondjuk aki minden este részegen végigveri a családot, annál még az apa nélkül is jobb.
2008. okt. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

aki azt mondja, hogy jobb a veszekedos szulo, mint a csonka csalad, annak elmondanam, hogy hany átsirt ejszakam volt, mert apam verte anyam, anyam engem vert, aztan apam is engem vert.. ok nelkul. anyam lelki roncs lett, ezerszer konyorogtem neki sirva, hogy menjunk el, nekem ilyen apa nem kell, ha rajtuk mulik, lelki roncs leszek en is.

koszi, nem.

tokéletesen egyetertek a kérdés feltevojevel.

mellesleg a gyerekek nem huyek, ha nem veszekednek a szulok, akkor is erzik, hogy nincs rendben, nekik van egy plussz erzekuk.


nagyon hálás vagyok az Életnek, hogy olyasvalakivel várom a gyermekem szuleteset, akiert 10 ev egyutteles utan is rajongok, és o is szeret engem, és sosem fogja megtapasztalni a fiam, amin én átmentem, mert azt nem kivanom senkinek.

2008. okt. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%
Hát én saját tapasztalatból mondom, jobb ha szétváltok és a gyerek nem sinyli meg, mi megprobáltuk, 2 lányom volt 2 és 5 évesek, a nagyobbik mikor válofélben voltink, a sok veszekedésböl kifolyolag megint bepisit az oviba, több honap volt, elváltunk, elment iskolába, a volt férjem visszajárt elvinni öket a kötelezö hétvégén, és még elsős korában is pszichologushoz / a suliban / kellett járnia, ennyire megviselték a dolgot, szerintem ha nem megy akkor külön szépen mindenki magát utján, apuka elviheti, ahogy jár neki, de nem ugy mint nálunk, hogy hallják a vitát, én rosszul csináltam, saját tapasztalat, bár azota sok év eltelt, vitte öket elöször hetente, ma már éves szinten !
2008. okt. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
Hát enis jártam ebben a cipőben, csak annyi a dolog hogy nagy gyerek vagyok(18)és a szüleim szétmentek, addig amíg együtt voltak pokol volt az otthonom, nemlehetett létezni, különköltöztek és minden megnyugodott, már csak annyi maradt hogy külön külön pátyolgassam őket.Szóval jobb volt.Igaz , hogy aztán kibékültek és most már nygajából minden oké.
2008. okt. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%
Én 16 éves vagyok és az én szüleimnek is rossz a házassága.Nem is annyira a veszekedés zavar hanem az hogy 1általán nem szeretik egymást.Nem tudom elképzelni hogy ők valaha szerelmesek voltak.Nagyon rossz az is hogy nem volt elöttem párkapcsolati "modell" és most hogy nekem is van barátom még a kezét is fura volt megfogni mer hogy az én szüleim sose fogták egymás kezét nem mondták egymásnak hogy szeretlek.És anyám sem volt éppen a legjobb anya lusta és nem törődik velünk.elég rossz ez a helyzet dehát nincs mit tenni.
2008. okt. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
96%

Szerintem is hülyeség, hogy a gyerek miatt maradjanak együtt, ha nem bírják elviselni egymást azt a gyerek is megérzi. Én is renszeresen sírtam az ajtó mögött gyerekkoromban, ahol a szüleim ordítottak, meg verekedtek egymással.

Viszont ha a szülöknek különösebb bajuk nincs egymással, csupán nem szerelmesek, akkor miért ne maradhatnának együtt. Ismerek egy ilyen párt, külön szobában alszanak, nem házasok, de a gyerek miatt együtt vannak.

Nincsenek különösebb problémáik.

Szóval ez nagyban függ a szülők hozzáállásától, kompromisszumkészségétől.

2008. okt. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
egyetértek a kérdezővel. az én szüleim szétmentek és ennek örülök, mert az apám egy link f@asz aki most a börtönben csücsül és nem is fog kijönni egyhamar. ha néha véletlenül nem futottam volna össze vele akkor úgy 10 éve nem is láttam volna, mert egyáltalán nem érdeklem. anyám egyedül nevel(t) és ennek köszönhetően elég önálló vagyok. itthon lehet hagyni egyedül 2-3 hétre anélkül, hogy felgyújtanám a lakást, kupit csinálnék, éhen halnék vagy én is a sitten kötnék ki, mert valami hülyeséget csinálok. betöltöttem a 16-ot így mostmár egy-két hónapon belül munkám is lesz. kis koromban is mindig segítettem anyám, nagyanyám, nevelő apám munka helyén így tudom miaz és meg tudom becsülni. jó életem van ami apám mellett nem lett volna és ezért hálás vagyok. aki meg azt írta, hogy szégyelje magát az aki elválik pedig ott a gyerek az egy idióta. csak gratulálni tudok neki
2012. febr. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!