Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá anyum hogy ne...

Hogy vegyem rá anyum hogy ne kelljen ennyi helyre előkészítőre járonm?

Figyelt kérdés
Felvételizni fogok, és anyámék beírattak a gimibe ahova menni szeretnék matekból, magyarból és töriből (választott szóbeli tárgy) előkészítőre, plusz járnom kell az alsós ofőm ismerőséhez különmatekra, pedig kitűnő vagyok, nem vagyok rossz matekból. Én idén felsőfokúzni is szeretnék (kéttannyelvű suli) de nem engednek, mert ,,a felvételi az első" én hülye meg abbahagytam a zenetanulást, h legyen időm a felvételire és a nyelvvizsgára is. Hogyan értessem meg velük, h elég egy matek, és hogy nagyon fontos nekem a felsőfokú? 14/L

2012. szept. 10. 15:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Így valóban soknak tűnik, persze az is lehet, hogy mindre szükséged lesz, de az is biztos, hogy valahol te érzed, mennyi terhet vagy képes elviselni.

Talán először a szüleiddel, ha nem tudsz velük egyezkedni, akkor az oszt. főnökkel próbálj beszélni, segítsen legalább abban, hogy ő szerinte valójában melyikre van igazán szükséged, és melyik hanyagolható.

2012. szept. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

Mutasd meg nekik ezt:

Az én történetem a következő: tavaly előtt felvételiztem, én is kitűnő voltam, és én mindössze annyit készültem a felvételire, hogy eljártam az iskolám által biztosított magyar és matek előkészítőkre (a szaktanáraink tartották). Sokan jártak közülünk külön előkészítőre, ami azt hiszem, 20000 Ft-ba került! Paráztam is, hogy mit tanulnak ott, amiért ennyit kell fizetni, és attól tartottam, én hátrányban leszek velül szemben. De nem, sőt! Én az iskolai előkészítőkön kivül annyit csináltam még, hogy az 5-8-os füzeteket átnéztem, és az előző évek felvételi feladatlapjait megcsináltam. Ja, és anyu vett nekem felvételire felkészítő füzetecskéket is, amikben a felvételihez hasonló feladatlapok voltak, azozkat a füzeteket is töltögettem. (de nem vittem túlzásba :D)

És végül, én írtam meg a sulinkban a 2. legjobb írásbeli felvételit, összesen 5 pontot veszítettem. Nagyon boldog voltam, és ez is bizonyítja, hogy egymillió különóra nélkül is sikerülhet. :)

(Ha nem akarod megmutatni a kérdést, meséld el úgy, mintha egy barát, ismerős lennék :) )

16/L

2012. szept. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Állj eléjük, és mondd el, hogy fontos a felsőfokú, mert nyelvet szeretnél tanulni, plusz pont lesz az egyetemi felvételinél, több lehetőséget lesz, hasznos ha önéletrajzot akarsz írni, kell a diplomához, stb. stb.


Egyébként mivel szeretnél foglalkozni? És hogy fogod bírni ezt a sok különórát?

2012. szept. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is kitűnő voltam, a készülés kimerült annyiban, hogy az órán csináltunk feladatlapokat. Gond nélkül írtam meg 85-90% körülire a felvételit. Szerintem ezt a 8.-os felvételit nagyon sokan túlizgulják. Igazad van, a nyelvvizsga fontosabb.
2012. szept. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!