Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit célszerű tennünk, hogy...

Mit célszerű tennünk, hogy csak a két közös gyerekünk örököljön és ne legyen megtámadható?

Figyelt kérdés

1978-1982 között felépítettünk egy családi házat. Férjemnek házasságkötésünk előtt született egy gyereke, nekünk két közös gyermekünk van.

A ház csak az én nevemen van, 1/1 tulajdonban de közösen építettük.

Azt szeretnénk, hogy csak a két közös gyerek örököljön. Ennek érdekében ügyvédnél 1989-ben a férjem eladta / nem tudom jól írom e / bejegyzés nélküli tulajdonrészét, tehát a felét az egyik gyermekünknek, hogy én a másik felét, saját részemet a fiunknak adom majd. /Ennek ellenére, továbbra is csak az én nevemen van a ház. Tulajdoni hányadom 1/1. A lányom nincs bejegyezve. Valamit itt elrontottunk?/ Ér valamit az adásvételi szerződés ezek után?

Most szeretnénk a végére járni, hogy halálunk után ne maradjon probléma nekik a ház.

Milyen jogi lehetőségeink vannak, hogy csak kettőjüké legyen? Felejtsük el az akkori adásvételt és most adjuk el nekik jelképes összegért akár, esetleg ajándékozzuk nekik vagy adjuk el a házat és a pénzt osszuk szét kettőjük között? Mindenképpen olyan megoldást szeretnénk ami harmadik fél által nem támadható meg.


2012. szept. 10. 15:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
72%
Milyen moslék dolog ilyen alantas módon és trükkösen kisemmizni azt a gyereket, aki nem mondhatja el magáról, hogy ő is "közös". Ő mit tehet arról, hogy nem itt közös? Az ő státusza kivert kutya?
2012. szept. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Elképzelhető hogy ki kell tagadnia az öröklésből amit meg is kell indokolni, csak úgy hasamra ütök dolgot nem fogadnak el.


Miért nem kaphat apa után az első gyermek, mi indokolja ezt a hozzáállást?

2012. szept. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Ügyvédnél kötöttetek adásvételi szerződést, ez egy dolog...


De ezt be kellene jegyeztetni a Földhivatalnál is, hogy rákerüljön az ingatlan Tulajdoni lapjára!!!


Amúgy meg "örökösödési szerződéssel" bármelyik örökös teljesen kizárható az örökségből, még a köteles örökrészre sem tarthat igényt!

"Örökösödési szerződést" ügyvédnél kell kötni, és csak az Örökös halála után lép érvénybe, tehát még haszonélvezeti jogot sem kell kikötni (és azután fizetni)...


Ha a két közös gyerek nevére "örökösödési szerződést" köttök, az a halálotok után senki által nem támadható meg, még a köteles részre sem tarthatnak igényt a férjed gyerekei...

2012. szept. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha a te neveden van, csak a te két gyereked fog örökölni. No para, ki lehet semmizni így a másikat, csak rohadt mocsok dolog.. szánalom a hozzáállás..
2012. szept. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
0%
Ha semmi sincs a férjed nevén, akkor az a gyerek semmit se fog örökölni, nem is lesz mit megtámadnia. A te neveden van minden, a te törvényes örököseid örökölnek utánad: a két közös gyereketek. Ennyi. Semmi jelentősége az adásvételi szerződésnek. A jogi helyzet tiszta: ház a tied, te fogod örökíteni, a férjednek nincs semmije, utána senki nem örököl semmit.
2012. szept. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
63%
Semmit sem kell csinálnotok. Ha csak a te neveden van a ház, akkor halálod után csak a te gyerekeid fogják megörökölni. Ennyi. Semmi más túlbonyolítás, ajándékozás, eladás nem szükséges, így az a 3. gyerek teljesen kizáródik. Bár nem ismerem a körülményeket, de nem tartom túl erkölcsösnek ezt a megoldást.
2012. szept. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
65%

És az milyen ocsmány hogy ismeretlenül ítélkeztek? Mi tudjátok mi történt ebben a családban. Az én édesapám elvált, az alkoholoista feleségétől, és sajnos a kisfia ottmaradt. Ezután vette el édesanyámat, és születtünk mi ketten a házasságból. Édesapám évekig hozta hozzánk a féltestvérem, nyaralni, vagy hétvégente, vagy csak úgy és nagyon szerette, és szereti ma is. Az édesanyja, nagyon apu ellen nevelte, és arra tanította, hogy pénzt kérjen édesapámtól, ami ment is kb 20-21 éves koráig, úgy hogy kb 15 éves korától nem volt hajlandó eljönni hozzánk, ahol senki nem bántotta soha, csak szeretetet kapott, és pénzt, a tartásdíjon felül is jóval. Persze pénzt kérni havonta azt tudott, mert hol erre hol arra kellett, és apum adott is mindíg, mert örök életében bántani fogja hogy nem ő nevelhette, és legalább így kompenzált. Namost az én testvérem 21 évesen úgy döntött, hogy ő többet látni sem akar minket, és külön életet él (évente 2-3 alkalommal ismerősön keresztül kért még nagyobb összegeket, kb 4-5 éven keresztül. Azóta nem hallottunk róla, az unokáit nem láthatja apum.


Ezek után én megértem ha nem szeretné ráhagyni a házat, hogy utána mi pereskedjünk olyasvalakivel aki utál minket, és juszt is betartana, bármit szeretnénk, valamint soha semmit nem tett hozzá ehhez a vagyonhoz, sőt.


Kicsit gondolkodni kellene, valyon ti hogy éreznétek hasonló helyzetben.

2012. szept. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Vagy pl. az előző gyerek édesanyjának teljes egészében otthagyott egy ezelőtt vásárolt házat az apuka, így nem szeretné, hogy az előző család a mostani szerzeményből is részesedjen.
2012. szept. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

1. válaszolónak..

Moslék vagy nem moslék dolog, nem különösebben érdekel. Egy q-va kölyke ne tegye be a fenekét abba amiért én egész életemben güriztem. Nem tudod az előzményeket és ez alapján ítélkezel.Én egyébként értelmes emberek tanácsát segítő szándékát kértem. Sajnálom.

2012. szept. 10. 16:03
 10/25 anonim ***** válasza:

Csak szólok : hiába nincs a férj nevén semmi, ha a házasság ideje alatt KÖZÖSEN építették a házat, akkor az akkor is közös szerzemény!!!

A két házasságon kívüli gyerek követelheti a jussát így is, hogy az apa nevén nincs semmi...


Viszont egy egyszerű "örökösödési szerződéssel" minden vita lezárható, ezzel arra lehet hagyni az ingatlant (és az ingóságokat), akire akarja!

2012. szept. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!