Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Megtámadható-e a bírósági...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megtámadható-e a bírósági végzés gyerektartás ügyben?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Ex-feleségemtől 9 éve elváltam, abból a házasságból van egy 11 éves fiam. A bíróság előtt meghatározott gyermektartást (14e Ft-t) azóta rendszeresen fizetem. A volt feleségem a gyermek születésétől kezdve nem dolgozik semmit (10éve). Én a váláskor 50e-t kerestem és vállaltam a 14e Ft-t és ott hagytam neki a lakást, bútorokat. Akkor azt választotta az "ex"hogy fix 14e-t fizessek, nem %-ot. Ma már 2 éve 150e-t keresek, végre kicsit össze tudnám szedni magam és most születik közös babánk az új feleségemmel, erre az "ex" jön azzal, hogy emeljek a gy.tartáson. Pedig a 14e Ft-on felül ruháztatjuk, gyógyszereket, iskola cuccokat, egyebeket fizetjük neki. Megtámadható a bírósági határozat? Mire számíthatok?
2008. febr. 28. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:
62%
Szia. Hasonló cipőben vagyunk mi is. A párom 6 éve el vállt, ő a nettója 20%-át fizeti azóta is, és érkezik a közös babánk. A csaj fenygetőzik a gyerektartás felemelésével, de ezt sajna elbukta, mivel: A gyerektartás max 20%, ráadásul mivel jön a közös baba nálunk, ezért a páromnak 2 eltartott gyermeke lessz, így nemhogy felemeltetni, hanem mi kérhetjük a csökkentést 5%-al. Persze mi nem kérjük a csökkentést csak a gyermeke.Nálatok más a helyzet.Mivel nem %-ot fizetsz, így persze kérheti a 20%-át a nettódnak, de mivel nektek is jön a közös babó, valószínűleg nem kapja meg a 20%-ot. De megvizsgálják majd az anyagi helyzeteteket is. Az új párodét szintén.Na most ha a nettód 150e anak a 20% 30e,sajna ha az anyagi helyzetetek jónak mondható, nincs kizárva hogy megkapja, de ha a párod esetleg csak gyesre jogosult, akkor tutti nem kapja meg.Ehez tudni kéne az anyagi helyzeteteket. Mi amikor ők elválltak, amit lehet hitelből vettünk"veszünk" mert ez nem számít vagyonnak.Nálunk még abba is bele szólt hogy miután új autónk van ezért ez vagyonnak számít, és az életviszonyunk jobb lett, és ezért is kérheti a több gyerektartás. Ezt is megszívta, mert a kocsi hiteles. Remélem valamennyit segítettem, de egy ügyvédhez tanácsadásért el kéne menned. És azért dobd fől a lasztit a volt nejednek, hogy mivel nektek is jön a babó,2 eltartottad lessz, úgy hogy ne nagyon pattogjon, mert még ő bukhat nagyobbat. Sok sikert 32 hetes kismama
2008. febr. 29. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

14.000 Ft-nál biztos, hogy többet fog a bíróság megállapítani 150e Ft-os nettó kereset mellett, ha a volt nejed bíróságon kéri a gyerektartás megállapítását, tehát ezt nem a "volt nejed bukta el" - mint írták előttem, hanem valamilyen szinten te. Hiszen többet fogsz fizetni.

A kérdés az, hogy mennyivel.

Az sem igaz az előttem válaszoló hozzászólásából, hogy a gyerektartás max. 20% lehet. Ami fix: a béred egy eltartott esetében 1/3-ig (33%) terhelhető, több esetében 1/2-ig (50%), a bírói gyakorlat pedig az, hogy egy gyerekre - mérlegelve az anyagi helyzetet - 15-25% gyerektartást állapít meg a bíróság. Ha az a kiskorú, akinek a tartására kötelezve vagy, szellemileg vagy testileg fogyatékos, illetve extrém eset (pl. balesetből eredő hosszú távú ápolás, stb.) áll fenn, akkor a bíróság megállapíthat ennél nagyobb mértékű gyerektartást is.

Azt is tudni kell, hogy a gyerektartás megállapításakor a tartásra kötelezett kárára is állítható meg gyerektartást. Tehát tulajdonképpen "nem számít", hogy ő utána tud-e enni...


Amire számíthatsz: tekintettel, hogy nálatok is születik egy új baba, így a bíróság a volt nejed beadványára 15%, minimum kb. 20.000,- Ft gyerektartást meg fog állapítani.


Vagyis nem a volt nejed jár rossszabbul, hanem te. Igaz nem "sokkal", de azért havi öt-tíz ezer forinttal kurtább lesz a költségvetés.


Viszont fontos szempont azt is elmondanod a bíróságon, és SZÁMLÁKKAL IGAZOLNI!!!, hogy ti ruhákat, gyógyszert, iskolaszereket, stb. vásároltok neki. Amennyiben ez rendszeres és igazolható, akkor talán minimálisan mozdítható a mérce. Viszont a 15%-nál alább nem fog menni a bíróság.

2008. febr. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
akárhogy is lesz, egy dolgot ne felejts el: azt a pénzt a saját gyerekednek fizeted. becsülendő, hogy ezen kívül is költesz rá, de azt be kell látnunk, hogy 14ezer forint a mai világban nem egy bődületes összeg, ha mindent beleszámolunk. az is tény, hogy nem csak te vagy köteles eltartani a gyereket, hanem a másik szülő is, amiből már el lehet tartani egy gyereket tisztességesen. tény, hogy más a helyzet, ha a volt házastárs a te pénzedből akar megélni. mivel még kiskorú a gyermek, nem sok választás van. ha negyobb lesz, lehet egy köztes megoldás: közvetlenül a gyermek számlájára utalsz. ismerek olyat, akinél ez működik, és senki sem szólhat egy szót sem. apuka a gyerekének füzet, nem anyuka költi el. anyuka is megnyugodott, mert nem volt veszekedés, a pénzt pedig megkapja a gyerek. a gyereknek pedig végülis mindegy, hogy kitől kapja a pénzt. esetleg kérheted a gyermekelhelyezés felülvizsgálatát is, ha nálad helyezik el a srácot, az anyja köteles fizetni utána. egy a lényeg: az, hogy a volt feleségeddel nem jó a kepcsolatod, NE A GYEREK IGYA MEG A LEVÉT! ahogy kivettem az írásodból, ezt te sem szeretnéd, de oda kell figyelni, nehogy akaratlanul is kárára legyen
2008. febr. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a legelső hozzá szóló vagyok, és csak úgy zárójelbe megjegyzem, hogy mi már túl vagyunk ezen, és nekünk ez így lett ahogy le írtam. A bíróság gondolom nem tudja rosszabul, mint a második válaszóló.Mi 18ezret fizetünk havonta, ja és a kislány tartós beteg, de mivel az anyuka minden támogatást fől vesz a kislány után, ezért a gyerektartást a bíróság jóvá hagyta, vagyis ha a babánk megszületik akár 15%-ra csökkenthetjük. De mi nem akarjuk csökkenteni, sőt, mi mindenbe támogatjuk, és nem tartjuk meg a számlákat, mert ezt az anya számla nélkül is elmondta, hogy ténleg mindenbe segítünk a kislánynak. Akár iskola, akár cipő, akár kabát vagy bármi. Minden hónapba kap valmit, valamiket, amit mi úgy gondoljuk hogy szüksége lehet rá. Sőt volt már hogy az anya kérte hogy ezt vagy azt fizessük ki, szó nélkül ki fizettük.Amikor oviba járt a nyári ovodáját is mi fizettük, havi 10000.Nem nagyon akadékosokodik velünk ezen kívűl, mivel mi bizonyitottuk azt hogy a pénz nagyrésze amit a páromtól vonnak az sajnos nem a kislányre, hanem a 10 kutyára megy amit nevelnek, pont azért veszünk meg mindent a kislánynak, mert látjuk a helyzetét. Tehát anya el bukta a dolgot.
2008. febr. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sokat segítettetek.
2008. febr. 29. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!