Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjemnek van az elsö házasság...

Férjemnek van az elsö házasságábol 30-éves fia, férjem kiakarja tagadni az örökségböl, mert a gyerek csunyán bánik vele, megteheti . Hogy ne örököljön?

Figyelt kérdés
2011. márc. 20. 16:14
1 2
 1/11 anonim válasza:
95%
Nem, bár már régebben tanultam jogot, de van egy ilyen feltétel, hogy nem zárható ki teljesen az örökségből.
2011. márc. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Én is úgy tudom,hogy van valami "köteles" rész,amit még akkor is meg kell kapnia,ha ki lett zárva.
2011. márc. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Nem a köteles rész mindenképp jár neki.
2011. márc. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Ha a fiú az életére törne, vagy szégyent hozna a nevére /börtönben lenne/, akkor úgy tudom, kitagadható az örökségből, de egyszerű, irasson mindent a te nevedre, neki maradjon csak a haszonélvezet. Így halála után nem marad utána semmi, tehát nincs mit örökölnie a fiúnak.
2011. márc. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
37%
GYANUS,hogy pont a második feleség írja ezt,vagyis te,mivel szerintem ezt csak te szeretnéd,és nem a férjed!!!!Ugye milyen jó lenne kitagadni az első szülött fiát a férjednek,hogy nem örököljön semmit???Felvilágosítalak-NEM MEGOLDHATÓ!!!!!
2011. márc. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%
Nem érdemes átíratni,mivel 15 évig a tulajdonjog halál esetén visszaáll...pont ezért az aljas húzásért...íy mindenkit ki lehetne semmizni!!!!!
2011. márc. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%
Igen megteheti
2011. márc. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
34%
Jogilag lehetetlen kivitelezni, és egyébként erkölcsileg is támadható a férjed: ilyet egy SZÜLŐ SEMMILYEN KÖRÜLMÉNYEK között nem tehet, még akkor sem, ha a gyerek - ahogy írtad - "csúnyán bánik vele". Bele kell mindkettőtöknek törődnötök, hogy az első házasságból való gyerek is fog örökölni, és a jelenleg hatályos magyar jogrendszer szerint ugyanannyi jár neki, mint a többi gyereknek. És ez így helyes, ez így van jól. Vagy Te nem így gondolod, kedves kérdező? Inkább a saját gyermekeidet akarod előtérbe tolni, az első házasságból valót meg kisemmizni? Inkább Neked kellene jobb belátásra téríteni a férjedet, hogy ne tápláljon ellenséges indulatokat a fia iránt. Szerencsére a jog nem engedi meg azt a disznóságot, amit a férjed tervez.
2011. márc. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%
Nem tudom, hogy mit takar az, hogy csunyan banik a gyerek vele, de ettol meg a gyereke. Ha kitagadja, ot minositi, nem a gyereket.
2011. márc. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A kotelesreszbol IS kitagadni csak a torvenyben meghatarozott okok alapjan lehet. Ez a lista bovult nemreg, nezzetek utana. Attol fugg tehat, hogy mit jelent a "csunyan banik vele", mert "becsuletet sulyosan serto kijelenteseket tesz" peldaul benne van az okokban ha jol tudom.
2014. júl. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!