Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan mondanátok el a...

Ti hogyan mondanátok el a szüleiteknek és szülők ti mit szólnátok ehhez? (pályaválasztás)

Figyelt kérdés
Közgazdasági szakközépiskolába járok, a szüleim mindig is azt szerették volna, ha megyek főiskolára/egyetemre szerzek egy diplomát majd jó állást, eddig én is ezt szerettem volna, viszont egy éve változott az érdeklődésem, már egyáltalán nem érdekel a közgazdaságtan és az irodai munkák... Fodrász szeretnék lenni és az nem éppen egy diplomás munka ezért nem merem megmondani anyuméknak, viszont nincs sok időm eldönteni mert 11.-12. évfolyamon lehet tanulni és akkor át kéne mennem másik iskolába is mert most vagyok 11.-es. Tanácstalan vagyok nem tudom hogyan mondjam meg nekik?
2012. szept. 10. 18:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Anya apa fodrász akarok lenni
2012. szept. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az egyik osztálytársam már az érettségi előtt azt mondogatta hogy ő bizony fodrász lesz. El is ment fodrásznak. Mára már valamelyik mesterfodrászatnál van, nyert is egy versenyt ha jól láttam :)
2012. szept. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el nekik,hogy tele az ország munkanélküli közgazdászokkal,a fodrászok meg hülyére keresik magukat.
2012. szept. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ülj le és mond meg nekik!

Egyébként ez butaság, hogy 11-12 évfolyamban okvetlen el kell kezdened a fodrász képzést. Tíz osztálytól lehet elkezdeni, ez igaz, de érettségi után is elkezdheted... Lehet a szüleid is nyugodtabbak lennének, ha leérettségiznél valahol a közgés szakközépben, és utána tanulnál fodrásznak. Másik, hogyha most nem iratnak át a fodrász suliba, akkor még mindig csinálhatod így, hiszen addigra 18 leszel és bizony onnantól nem lesz beleszólásuk.

Egyébként én anno egy olyan főiskolai szakra jelentkeztem, amit a szüleim nagyon nem akartak nekem: titokban töltöttem ki a jelentkezésemet. Mire észbekaptak, és jöttek, hogy akkor beszéljünk a továbbtanulásomról, már közöltem, hogy jelentkeztem X hely Y szakára:) Azóta belenyugodtak, sőt látják, hogy jól választottam, örülnek, hogy jó helyen vagyok! Szóval csak keményen, a saját utadat járd!!!

2012. szept. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

én a fősuli mellett tettem le boltvezetői tanfolyamot.

járj levelezőre.

most van időd tanulni. munka meg gyerek mellett már nem fejlődsz sehova.

2012. szept. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 merci93 ***** válasza:
én most érettségiztem és most 1 hete kezdtem a fodrász sulit.én pont hogy egyetemre akartam járni, de nem vettek fel, de még probálkozom majd, de sztem megéri megcsinálni egy szakmát még diploma elött. mert lehet hogy iplomával kitörölheted a segged.. tehát sztem mondd azt a szüleidnek hogy szeretnél fodrász lenni, szeretnéd kitanulni a szakmát és utána még mindig elmehetsz egyetemreí!!( ahogy én is tenni fogom:) !!!
2012. szept. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 merci93 ***** válasza:
amugy meg a te életed és a te jövöd!
2012. szept. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

3. hozzászóló: én ismerek egy rakat fodrászt, akik nem tudnak elhelyezkedni.


kérdező: szerintem végezd el a közgázt, utána még lehetsz fodrász is. manapság több lábon kell állni, nem árt, ha van egy komolyabb szakmád is, és mellé tanulsz mást is. mert igazán kecsegtető a fodrászkodás, ha csak azokból indulsz ki, hogy a mesterfodrász mi pénzt zsebel, de nézd meg, hány munkanélküli fodrász van. nem úgy van ám, mint egy normális suliban, hogy nyárra elmész gyakorlatra. itt neked kell megvenni a felszerelést, neked kell széket bérelni, ha nincs saját üzleted. elég költséges a kitanulása.

2012. szept. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A te életed, a te jövőd, te döntöd el hogy mi leszel nem a szüleid. Nekem anyám mindenáron rám akarta erőszakolni hogy cukrász legyek, de nem hagytam magam és kerek perec megmondtam neki hogy annak tanulok tovább ami lenni akarok, és nem annak amit ő akar.
2012. szept. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!