Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szoktatok kölcsönadni pénzt...

Szoktatok kölcsönadni pénzt közeli barátoknak ha kérnek? Vissza szokták adni?

Figyelt kérdés
2012. szept. 11. 11:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%
Egyetlen 1 barátnak adok kölcsön pénzt. Neki adtam már 5 milliót is, és visszaadta. A testvéreimnek is bármikor adok pénzt, még vissza se kérem..De senkinek nem adok. Régebben adtam, kihasználtak. Ma inkább mondják, hogy "milyen szemét, a bőre alatt is pénz van, mégsem ad" Eljátszották a bizalmat..
2012. szept. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én a legjobb barátnőmnek kölcsönadnék és szerintem a jóbarátságunkra való tekintettel vissza is adná. Viszont tudom sose kérne kölcsön, mert félne, hogy elromlik a kapcsolatunk.


Apum adott kölcsön egyszer egész sok pénzt egy jóbarátjának. Azóta sem fizette vissza, és még annyit sem mondott, hogy "ne haragudj, nem tudom a közeljövőben visszaadni". Az utcán már nem is köszönnek egymásnak.


20/L

2012. szept. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Én is jártam úgy, hogy kölcsönadtam (szerencsére nem milliós tételekről beszélek) és azóta se láttam a srácot, ennek 2 éve.
2012. szept. 11. 11:09
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyan csak egy közeli barátom van, de ő nagyon, mintha a tesóm lenne. Szóval neki adnék, persze, ha megtehetem.


Régebben adtam kölcsön ilyen-olyan haveroknak is, volt, akinek csak 500at, volt, akinek 2ezret. Volt, aki simán megadta, volt, aki nem, havernak nem is fogok nagyon ilyen szolgáltatásokat nyújtani.


22L

2012. szept. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyre szűkebb körnek. Így is van aki nem tudja vissza adni. Igaz, idáig, mind elmondta időben, hogy még bajba van. Halasszuk a dolgot ha lehet.
2012. szept. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly májusban találkoztam egy korábban ebben a házban lakó szomszéddal, azt mondja, 300 Ft-ja hiányzik, hogy a felesége gyógyszerét ki tudja váltani. Nem volt apróm, adtam egy ezrest. Azt mondta, úgy számolja, hogy augusztusban fogja tudni megadni.

Az a baj, hogy nem kérdeztem meg tőle, hogy melyik év augusztusára gondolt. Azóta sem láttam.

2012. szept. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a pénzkérés már az elején le lett szögezve, hogy nem... Két alkalommal szegtük meg, mikor abban a pillanatban kellett (egyszer ő kért, egyszer én kértem) mert nem volt annál, akinek kellett sürgősen.(kicsi összeg) Utána rögtön haza, és vissza a tartozást. Másképp nem adok, és nem is kérek, ha baj van, ételt, ruhát, szállást adok, pénzt nem. Nálunk ez családi tabu, baráti köröm felfogta.
2012. szept. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor ha tudom, hogy élet-halál kérdése az a pénz. És akkor is csak annyit amennyit én úgy tudok nélkülözni, hogy nem lesz nagy károm belőle ha nem kapom vissza.
2012. szept. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Maximum 30 forintot a kávéautomatába,többet nem
2012. szept. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
100%
En egyszer adtam kolcson 1300 eurot jobaratomnak azota se adta vissza,ennyit a 15 eves baratsagrol.Soha tobbet senkinek.
2012. szept. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!