Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Hogyan segíthetek...

Mit tegyek? Hogyan segíthetek rajta? Nagyon nagy bajban van és szinte csak rám számíthat!

Figyelt kérdés
Unokahúgomról lenne szó. Nővérem és sógorom nagyon szigorú ( és szerintem rossz) szülők. Két lányuk van. Csak a tanulás érdekli őket, de már fanatikusan, a gyerekeiket nem is ismerik. Nem beszélgetnek velük, semmi. A kissebbik lány tizenhat éves, ő még otthon tanul, de már egyre nehezebben bírja. A nagyobbik, húsz éves lányuk, aki tavaly érettségizett, év vége után se szó, se beszéd, lelépett otthonról. Neki a bulizás, a normális gimis élet kimaradt, a szülei nem engedték. Kb. egy évig pótolta a mulasztást, néha-néha beszélt velem vagy édesapámmal telefonon, a szüleivel szóba sem akar állni ( amúgy ez kölcsönös ). Most visszajött, terhesen. A szülei nem fogadják vissza, ők úgy tervezték, a lányuk egyetemre megy, látni sem akarják már őt, amiért nem ezt tette, a szemükben halott. Az én szüleimhez (a nagyszülőkhöz) egyenlőre nem mehet, mert jelenleg anyukám is kitagadta őt a családból, bár ez csak úgy fél évig fog tartani, utána tárt karokkal fogadja majd az unokáját. A férjemmel fölajánlottam, hogy költözzön arra a fél évre hozzánk. Már két hete nálunk lakik és nem lehet vele eggyütt élni. Mindent széthagy, az általunk lefektetett ( egyáltalán nem szigorú ) házi szabályokat felrúgja. Pl. a szennyes fehérneműt a nappaliban tárolja, stb. Ráadásul érzelmileg sincs a toppon, rengeteg gondja van a "barátaival", drogozik, iszik, cigizik, mindezt terhesen, mindentől kiakad ( mosson el egy poharat, ilyenek ). Több kérdésem is lenne: 1) Hogyan vegyem rá, hogy tartsa be a viselkedési normákat a mi házunkban? 2) Úgy néz ki, nekem és a férjemnek kell visszaterelgetni őt a normális élethez. Már keresek pszichológust, de amikor említettem a dolgot, hozzámvágta a TV-irányítót. El kéne küldenem drogelvonóra, pszichológushoz vagy valami klinikára, nem tudom. Valahova, ahol segítenek neki. De ő nem akar menni! Hogy vegyem rá? 3) Úgy néz ki, hogy az egézs terhesség-anya leszek dolgot nekem kell vele végigcsinálni. Ő még fel sem fogta igazán. Hogy kézsítsem fel erre a dologra??? Kérlek segítsetek, tanácstalanok vagyunk! Túl nagy fába vágtam a fejszém. Kitenni nem akarom, hiszen a keresztlányom, ráadásul nagyon nagy bajban van, mégha nem is látja be! Hogyan segíthetek rajta? Szeretném, ha lenne még esélye normális életre. 32N

2012. szept. 11. 19:37
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Semmi ötletem, de őszintén tisztellek, hogy felvállaltad. Nagyon-nagyon drukkolok neked, sok sikert!
2012. szept. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

A szülei ezt nagyon elb*szták...

Nem tudsz vele mást tenni ebben a helyzetben mint erővel rákényszeríteni az elvonóra, pszichológusra, stb.

Az ő érdekében kell erőszakosan cselekedned.

2012. szept. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Én is csak szurkolni tudok Nektek. Tegyétek oda magatokat, méghozzá szigorral. Tudom,hogy ezért menekült el otthonról,de ezt nem csinálhatja. Keress egy alkalmat,mikor le tudsz vele ülni beszélni,és mond el neki,keményen és határozottan,hogy a helyzete csak tőletek függ. 20 éves,nem 15,nem 16, ilyenkor azért már illene magához térnie kicsit,mint emberként, messze kinőtte a kamaszkort. Fogjátok meg,ültessétek le,a férjeddel együtt. Olyan nincs,hogy vagdossa a távirányítót akárkihez is. Nyilván neki sem könnyű,de őt valahogy nem tudom "sajnálni",csak a kisbabáját,az a picike kis élet érez mindent odabent. A lány tényleg nem kiskamasz már,megvannak a saját döntései,ő már egy felnőtt ember. Tényleg szánjatok rá időt meg energiát,hogy beszéljetek vele,keményen és komolyan. Más mód erre nincs. És Te,mint nő,figyelmeztesd,hogy ő belesz.rhat a saját életébe,de a picike kis élet,ami benne van,nála többet érdemel.

Sok sikert nektek,kitartást,és bízom benne,hogy minden helyzetetek nagyon jóra fordul!

2012. szept. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 nevem-senki ***** válasza:
100%
Én is csak azt írhatom, amit az első hozzászóló. Ismeretlenül is minden tiszteletem a Tiéd. A mai önző ès mocskos vilàgban ritka az ilyen hozzáállás. Sok erőt és kitartást kívánok nektek!
2012. szept. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Minden elismeresem. Mas a sajatjaert nem tesz semmit.

Nem akarlak elkeseriteni, de barmennyire szeretnel igazabol Te sem tudsz. Hiszem amig magatol ra nem jon, hogy amit tesz nagyon nem jo. Hiaba probalod ravenni az elvonora v barmire egyre jobban tiltakozni fog es csak rosszabb lesz a helyzet.

Kivanom, hogy mielobb eszhez terjen!

20/L

2012. szept. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Ehhez sok erő kell,tényleg tisztellek Benneteket, és csak a kisbaba érdekében remélem,hogy tényleg minden nagyon jóra fordul a helyzetetekben!
2012. szept. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Pakold össze a cuccait és tedd az ajtóba.

Aztán keménynek kell lenned, és közölni vele, hogy most vagy beáll a sorba, és beilleszkedik hozzátok, betartja a ti szabályaitokat, vagy akkor keres magának saját lakást, ahol azt csinál, amit akar.


Nem hiszem, hogy elég felkészült vagy arra, hogy egy drogos tinit "leszedj az anyagról", mindezt úgy, hogy közben terhes is.

Belegondoltál, mi lesz, ha a gyerek sérülten születik? Sajnos benne van a pakliban, ha szánt szándékkal akarna a kiscsaj fogyatékos gyereket, akkor se csinálhatná jobban.


Akkor is keblére fogja ölelni a nagymama? Vagy akkor egy drogos tini és egy fogyatékos gyerek szakad a nyakatokba?

Kicsi gyerekkel ki se rakhatod.


Nagyon szép, hogy befogadtátok, és tényleg le a kalappal. De olvass utána, beszélgess szülőkkel, és informálódj, mi vár rátok, ha felveszed a kesztyűt.

Ultimátumot pedig egyet adj, ne többet. Ha nem hajlandó elsőre változni, ezredszerre sem fog. Soha. Elmenni önszántából soha nem fog, mert egyedül életképtelen. Kell neki valaki, akinek a vérét szívja.

Ha nem kapja össze magát elsőre, akkor viszont dobd ki!


Most még az emberies érzelmek, a szánalom, a rokoni szálak erősebbek, de fél év alatt meg fogjátok gyűlölni egymást, és ahogy a helyzetet elnézem, egyáltalán ne készülj arra, hogy utána lesz hová mennie.

Tehát maradni fog.

A gyereket pedig fegyverként fogja használni ellenetek, hogy ne tehesd ki, ne vonhasd meg tőle a támogatást.


MOST adj neki EGY lehetőséget.

Ha ezzel nem él, akkor nem is akar változni.

Ebben az esetben tedd ki, keress neki egy anyaotthont, vagy vidd vissza a szüleihez, vagy bármi...

2012. szept. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Utolsó, én is erre gondoltam, csakhogy terhes. Ha nem lenne, beültetém a kocsiba és meg sem állnánk a klinikáig. De így? Mert nem hinném, hogy ott bárki is felkészítené az anyaságra. Meg orvoshoz kell járnia, előkészületek, tárgyalás a gyerek apjával ( három jelölt is van ), stb. Nem hiszem, hogy az levonón végig tudná csinálnia terhességet. Abortusz már nem lehetséges, 18 hetes. De terhes és közben cigi, drog, pia! Mi lesz a babával?
2012. szept. 11. 19:55
 9/24 A kérdező kommentje:
Nem utolsó, hanem második.
2012. szept. 11. 19:55
 10/24 anonim ***** válasza:

Őszintén?Így látatlanban elég nehéz véleményt mondani,de ha igaz,amit mondtál a szüleiről,akkor megértem a lány szemszögét is.Viszont abban biztos vagyok,hogy nem véletlenül lett terhes,nem véletlenül drogozik,stb. Tehát gondolom ő sem könnyítette meg a szülei dolgát.

Mondom,így látatlanban nehéz véleményt mondani,de szerintem bánj vele szigorúan.Tehát kerek perec mondd meg neki:vagy betartod,amit mondok,vagy fel is út,le is út(nem kell feltétlen ki is rakni,elég ha megfenyegeted vele).

2012. szept. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!