Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Hogyan segíthetek...

Mit tegyek? Hogyan segíthetek rajta? Nagyon nagy bajban van és szinte csak rám számíthat!

Figyelt kérdés
Unokahúgomról lenne szó. Nővérem és sógorom nagyon szigorú ( és szerintem rossz) szülők. Két lányuk van. Csak a tanulás érdekli őket, de már fanatikusan, a gyerekeiket nem is ismerik. Nem beszélgetnek velük, semmi. A kissebbik lány tizenhat éves, ő még otthon tanul, de már egyre nehezebben bírja. A nagyobbik, húsz éves lányuk, aki tavaly érettségizett, év vége után se szó, se beszéd, lelépett otthonról. Neki a bulizás, a normális gimis élet kimaradt, a szülei nem engedték. Kb. egy évig pótolta a mulasztást, néha-néha beszélt velem vagy édesapámmal telefonon, a szüleivel szóba sem akar állni ( amúgy ez kölcsönös ). Most visszajött, terhesen. A szülei nem fogadják vissza, ők úgy tervezték, a lányuk egyetemre megy, látni sem akarják már őt, amiért nem ezt tette, a szemükben halott. Az én szüleimhez (a nagyszülőkhöz) egyenlőre nem mehet, mert jelenleg anyukám is kitagadta őt a családból, bár ez csak úgy fél évig fog tartani, utána tárt karokkal fogadja majd az unokáját. A férjemmel fölajánlottam, hogy költözzön arra a fél évre hozzánk. Már két hete nálunk lakik és nem lehet vele eggyütt élni. Mindent széthagy, az általunk lefektetett ( egyáltalán nem szigorú ) házi szabályokat felrúgja. Pl. a szennyes fehérneműt a nappaliban tárolja, stb. Ráadásul érzelmileg sincs a toppon, rengeteg gondja van a "barátaival", drogozik, iszik, cigizik, mindezt terhesen, mindentől kiakad ( mosson el egy poharat, ilyenek ). Több kérdésem is lenne: 1) Hogyan vegyem rá, hogy tartsa be a viselkedési normákat a mi házunkban? 2) Úgy néz ki, nekem és a férjemnek kell visszaterelgetni őt a normális élethez. Már keresek pszichológust, de amikor említettem a dolgot, hozzámvágta a TV-irányítót. El kéne küldenem drogelvonóra, pszichológushoz vagy valami klinikára, nem tudom. Valahova, ahol segítenek neki. De ő nem akar menni! Hogy vegyem rá? 3) Úgy néz ki, hogy az egézs terhesség-anya leszek dolgot nekem kell vele végigcsinálni. Ő még fel sem fogta igazán. Hogy kézsítsem fel erre a dologra??? Kérlek segítsetek, tanácstalanok vagyunk! Túl nagy fába vágtam a fejszém. Kitenni nem akarom, hiszen a keresztlányom, ráadásul nagyon nagy bajban van, mégha nem is látja be! Hogyan segíthetek rajta? Szeretném, ha lenne még esélye normális életre. 32N

2012. szept. 11. 19:37
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
A kilakoltatást megoróbáltuk. Komolyan el is ment, miután elhordott bennünket. Nagyin aggódtam, három napig nem hallottam felőle. Aztán végre elértem, valami ( számomra ) szörnyű helyen volt. Szóval, lenne hova mennie, az állítólagos barátokhoz, csakhogy azok tovább rontják a helyzetet. Nem akarom, hogy pár hónap múlva majd valami diszkó padlóján szüljön bedrogozva, miközben a sok részeg hülye agyontapossa. Így legalább szemmel tudom tartani ( már amennyire ).
2012. szept. 11. 20:05
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hanyadik válaszoló vagyok, meg nem is érdekes most így hirtelen.


Ismerősöm gyereke (21) drogozni kezdett.

Ellopta a szülők, nagyszülők cuccait, hogy drogot vegyen rajta. (Ti gondolkodtatok már azon, honnan van pénze? A cigi-pia se olcsó, a drog főleg)

Belőve agresszív volt, anélkül kataton.

Ezerszer meg még ezerszer leültek vele beszélni. Semmi haszna.


A drogosnál két állapot van. Az egyik, amikor drogmámorban nem tud magáról, azt se tudja, mi történik körülötte. Ilyenkor is lehet agresszív, vagy csak ül egy sarokban. Sok mindentől függ.

A másik állapot, amikor azon jár az agya, hogy mikor és hogyan fog pénzt szerezni az újabb anyagra, hogy újra belőhesse magát. Kínlódik, szenved. Agresszív lehet (távirányítót dobál, ordítozik, stb.), stb.


Nem érdekli a hegyibeszéd. Nem érdekli a gyereke. Nem érdekled te, a szülei, vagy bármi más ezen a földön. Csak saját maga és a következő adagja.

Nem képes a legalapvetőbb szinten sem ellátni magát. (Széthagyja a cuccait, nem vesz részt a házimunkában, koszos ruhákat a nappaliban tartja, stb.) Nem is akarja.


Azzal tisztában van, hogy nincs más választásod, nincs más lehetőséged, mint elviselni. Ideig-óráig ez menni is fog.


Azt nem írtad, hogy a férjed mit szól mindehhez. Mert ez még csak két hét volt!

Mennyire fogja tolerálni, ha a drogos-züllött-terhes unokahugica irányítja az egész életetek, nincs egy nyugodt perc, folyamatos a veszekedés, a konfliktus.

Meddig fogja tűrni?

Az sincs kizárva, hogy nála egyszer szakad el a cérna, és a házasságod is rámegy a segíteni akarásra.


A csaj drogos.

Nem tudsz rajta segíteni. Ő nem akar segítséget.

Minél előbb adjátok szakember kézre, erővel cipeljétek el egy elvonóra, és borítékolható, hogy szülés után a gyerek állami gondozásba fog kerülni. Eleve drogfüggőnek születik... szegényt mire összerakják, addigra az anyja azt is elfelejti, hogy szült.


Beszélj a csaj szüleivel!

Lehet, hogy nem azért szakították meg a kapcsolatot, mert nem tanult tovább...hanem eleve a drogok miatt.

2012. szept. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Mondjuk jó lenne tudni mit takar, az, hogy drogos.

Pontosan mit szed?

Ha heroin, akkor felejtsd el, dobd ki az utcára, hiába terhes, el lehet küldeni elvonóra, csak nem fog ottmaradni.


Ha más, akkor lehet rajta segíteni.

2012. szept. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Bár ez a viselkedés nem a drogra utal, itt szerintem csak arról van szó, hogy ez a lány valamilyen gyerekkori sérelmeket kapott és mindig meg akart szabadulni a szabályoktól, ezért lelépett. Most találkozott veletek, de ti megint keretekbe akarjátok foglalni, őt nem érdekli hogy most terhes, nem érdekli, hogy te át akarod nevelni.

Őt szerintem úgy lehetne csak átnevelni, hogy ha egy mintapéldát látna. El kéne vinni pszihológushoz, de valahogy azt kéne elérni, hogy önszántából tegye, tehát ne érezze ezt is kényszernek, mert akkor nem fog menni.

2012. szept. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Nekem úgy tűnik, hogy itt egy fiatal lányról van szó, aki most van a bulizós korszakában, bár nem írtad a korát, ugye.
2012. szept. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
De írta a korát. Mond meg neki hogy" szeretlek, mert a keresztlányom vagy, és megértelek, mert tudom hogy milyenek a szüleid , de EZ AZ ÉN HÁZAM, AZ ÉN TÁVIRÁNYÍTÓM, úgyhogy legyél szíves normálisan viselkedni. Egyébként itt a remek példa arra miért is kell hagyni hogy a tinik kiéljék magukat 15-16 évesen. Először azt érd el hogy otthon, veletek normális legyen, valamivel biztos lehet hatni rá. Aztán valahogy rávilágítani hogy se neki se a kicsinek nem tesz jót a pia, és a drog. Ha nem valami keményebb cucc, nem nehéz annyira leállni róla(ha csak fű pl.). A cigi már nehezebb ügy, az tényleg függőség, és ha nem szívja ideges lesz, ingerlékeny, és bunkó, tudom mert én is cigizek. Barátnőm terhes, véletlenül esett teherbe, de megtartja, és neki az orvos azt javasolta, hogy inkább szívjon el pár szálat egy nap, mert ha teljesen leáll, és stresszel az még károsabb, mint a cigi.
2012. szept. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Hosszú komisnak:

A férjem nagyon jó ember. Tudja, hogy fontos nekem a keresztlányom és bármennyire is furcsa a mai világban, ő azt nézi, nekem ( és a kislányunknak ) mi a jó, csak aztán jönnek a saját igényei. Ráadásul nem hagyna egy segítségre szoruló lányt tovább zülleni, főleg nem rokont. Sokat beszélgetünk a témáról, tudom, mi a véleménye. Amúgy férjemet még arcon is ütötte az unokahúgom, a férjem pedig cserébe hozott neki egy pohár hideg vizet, hogy hűtse le magát. Meg hozzá sütit is. Szóval férjel nincs gond, bár ő is tanácstalan.

2) A nővéremék sz@rnak a gyerekük fejére. Először nem is tudták, hogy milyen problémái vannak, úgy sem voltak hajlandóak visszafogadni, hogy azt hitték, egészséges. Amikor meg bőgve felhívtam, nagyjából négy napja, akkor azt mondta, hogy "Akkor dögöljön meg a te padlódon, engem nem érdekel az a k**va." Komolyan megdöbbent, hogy ilyen testvérem van. A szüleimre sem hallgat.

Valóban olyan drogos, amilyennek leírtad, a spórólt pénzéből ( elég tetemes összeg ) finanszírozza a dolgokat. Bár az sem tart örökké, mi már most elzártunk mindent.

Arra is gondoltunk, hogy a gyereket mi vesszük magunkhoz, amíg az anyja össze nem kaparja magát. Nem akarjuk, hogy idegenekhez kerüljön.

Az egyetlen segítség a másik unokahúgom, akit szeret, nemrég nálunk volt és elbeszélgettek egy kicsit. Ott sírva ígérte meg, hogy "Ígérem, megpróbálom, csakhogy olyan nehéz!" Amúgy a hasát néha simogatja meg beszél a gyerekhez, de különösebben nem érdekli. Az én kislányomat szereti, néha játszik is vele, csak idegesíti, hogy mindig ott van velük a bébiszitter.

Hable és Viorica: nem tudom, mit szed és milyen gyakran, de szerintem komolyan függő :((( Amúgy húsz éves múlt.

2012. szept. 11. 21:24
 18/24 nevem-senki ***** válasza:

No, úgy olvasom, h még egy toxikológus is megtisztelt az íràsával. :D

Ahogy már más is írta, valóban fontos lenne tudni, h milyen drogot használ. Ha amfetamin-származékokat, vagy kannabisz-származékot, akkor nem lesz akkora gond. Nem hiszem, h már kialakult nála a depedencia.

Beszélgess vele, derítsd ki, h mit használ, és említsd meg neki az un. elterelést. Ti nem tudnátok családba fogadni a picit? Ha ő kèptelen arra, h összeszedje magàt.

2012. szept. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 nevem-senki ***** válasza:
És miből gondoljátok, h valóban drogozik? Láttátok, h szúrja magát, vagy csinált egy utcát, esetleg űrsütit készített?
2012. szept. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen felesleges ez az erőlködés. A jó szándék édeskevés. Ha valaki nem akar változni, nem is fog. Ha nincs elég esze ehhez, akkor felesleges az embernek kínozni magát. Inkább azon kéne igyekezni, hogy a gyámhatóság elvegye tőle a gyereket, mert alkalmatlan anya, és a gyámságot másra bízza, mondjuk rátok. Ennek van értelme, mert ha netán mégis sikerül egészségesen megszületnie a gyereknek, nem maradhat az anyjával.


Egyébként hallott valaki már olyan történetet, ahol az ilyen önzetlen segíteni akarás valóban sikerhez vezetett? hogy önmagában ez elég volt és tényleg változott az illető? komolyan kíváncsi vagyok.

2012. szept. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!